REKLAMA
Data dodania: 20.01.2023
Elementy karoserii doprowadziły policję do sprawcy
Uderzył w latarnię i odjechał. Kierowca pod wpływem alkoholu
Policjanci z Orzysza pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Wojska Polskiego. Przed budynkiem poczty uszkodzona została barierka oraz latarnia uliczna. W pobliżu leżały elementy rozbitego samochodu. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że w latarnię uderzył samochód marki Seat Altea.
W czwartek (19 stycznia br.) po godz. 13.00 policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali zgłoszenie, że na ul. Wojska Polskiego jest uszkodzona latarnia uliczna i barierka. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, do którego doszło w pobliżu poczty i przejścia dla pieszych. Na miejscu leżały elementy uszkodzonego samochodu.


Na podstawie zapisu z kamer monitoringu policjanci bardzo szybko ustalili, że kilka minut wcześniej w latarnię uderzył samochód marki Seat Altea, który natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawdzili, że pojazd ten należał do 44-letniego mieszkańca Orzysza. Funkcjonariusze zauważyli rozbitego seata zaparkowanego przed blokiem właściciela, a jego zastali śpiącego w miejscu zamieszkania. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol, więc sprawdzili jego stan trzeźwości.


Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Orzysza przyznał się do tego, że kilka minut wcześniej kierował samochodem marki Seat Altea. Dodał, że wyjeżdżał z ul. Wyzwolenia. Włączając się do ruchu na ul. Wojska Polskiego nie zdołał wykręcić autem i uderzył w latarnię oraz barierkę. Natychmiast odjechał z miejsca i zaparkował samochód przed swoim blokiem. Mężczyzna powiedział też policjantom, że przed południem pił alkohol z kolegą. Ostatni raz spożywał go kwadrans przed tym, jak wsiadł za kierownicę - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP Pisz.
Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt