Data dodania: 03.10.2022  |  wyświetlenia: 2234
Nietrzeźwy kierowca trafił do szpitala
Weekendowe zdarzenia na drodze
Fot. OSP Orzysz
W trakcie weekendu policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Orzysz- Giżycko.
W piątek (30 września br.) po godz. 22.00 na trasie Orzysz- Giżycko doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Samochód marki VW Golf zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Pojazdem tym kierował 40-letni mieszkaniec Węgorzewa. Od mężczyzny czuć było alkohol. Wstępne badanie wykazało, że kierowca ma powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zabrany został do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń. W szpitalu pobrana mu też została krew na zawartość alkoholu w organizmie. Jeśli badanie to potwierdzi, że kierowca był nietrzeźwy grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Konsekwencje za popełnienie przestępstwa w ruchu drogowym poniesie także dwóch innych kierowców, którzy jechali bez uprawnień. Pierwszy z nich zatrzymany został do kontroli drogowej w sobotę (1 października br.) przed godz. 16.00 w Maldaninie. Był to 30-letni mieszkaniec gminy Giżycko kierujący samochodem marki Seat. Kierowca ten we wrześniu tego roku stracił prawo jazdy. Starosta wydał bowiem decyzję o zatrzymaniu mu prawa jazdy jako dłużnika alimentacyjnego. Prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Tego samego dnia po godz. 19.00 w Piszu na ul. Orzyskiej policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat. Kierował nim 25-letni mieszkaniec Kolna. Mężczyzna ten także nie posiadał uprawnień do kierowania. Prawo jazdy zostało mu zatrzymane w czerwcu tego roku na okres 6 miesięcy. Za złamanie zakazu orzeczonego przez sąd 25-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt