REKLAMA
Data dodania: 19.09.2022  |  wyświetlenia: 4054
2 osoby trafiły do szpitala
Nietrzeźwy kierowca uderzył autem w drzewo
W trakcie minionego weekendu policjanci, w powiecie piskim, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, kierując samochodem marki Audi, w nocy w okolicach Wiartla uderzył w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala, a kierowca do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.
W nocy z soboty na niedzielę (17/18 września br.) na trasie Wiartel – Wiartel Mały, w gminie Pisz, doszło do wypadku drogowego. Samochód marki Audi uderzył w drzewo.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Samochodem tym kierował 22-letni mieszkaniec Pisza, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Razem z nim jechał jeszcze mężczyzna i kobieta. Pasażerowie zabrani zostali do szpitala. Stan zdrowia mężczyzny jest bardzo ciężki. Kierowca audi został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Niestety to nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany w miniony weekend na drogach powiatu piskiego.


W piątek (16 września br.) po godz. 18.00 w Orzyszu patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli pojazd marki Renault. 56-letni mieszkaniec Ełku, kierujący tym samochodem, miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, co jest wykroczeniem.

Ponad 0,5 promila miał kierowca audi zatrzymany do kontroli w sobotę (17 września br.) w miejscowości Pogobie Średnie w gminie Pisz. Samochodem tym kierował 46-letni mieszkaniec gminy Turośl, który odpowie teraz za popełnienie przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Przed sądem stanie też 44-letni mieszkaniec Orzysza kierujący samochodem marki Opel. Został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej w piątek po godz. 19.00. Okazało się, że kierował samochodem nie mając tego uprawnień. Jest to wykroczenie zagrożone karą grzywny w wymiarze od 1500 zł do 30 000 zł.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt