Data dodania: 02.08.2022  |  wyświetlenia: 1415
Przez Wojska Polskiego 115 km/h
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Toyota Yaris, który jechał ul. Wojska Polskiego w Piszu z prędkością 115 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h. Do tego kierowca złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Na ul. Wojska Polskiego w Piszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Toyota Yaris jadący ze znaczną prędkością. Pomiar wykazał 115 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h. Kierowca ten przekroczył prędkość o 65 km/h jadąc przez miasto i nie zwracając uwagi na liczne przejścia dla pieszych mijane po drodze.

Za kierownicą tego auta siedział 41-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Prawo jazdy zostało mu cofnięte w 2017 roku za liczne wykroczenia drogowe. Kierowca toyoty złamał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obowiązywał go od lutego 2022 roku przez okres dwóch lat.

Kierowca toyoty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 65 km/h ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2000 zł. Za popełnienie przestępstwa złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt