Data dodania: 12.10.2021  |  wyświetlenia: 1243
14-latek jechał wieczorem nieoświetlonym rowerem drogą krajową
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową nr 63 jedzie nieoświetlony rowerzysta, który stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na trasie Pisz- Jeże policjanci zauważyli osobę jadącą nieoświetlonym rowerem i zatrzymali ją do kontroli drogowej.
Jednośladem jechał nastolatek, który próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd podając fałszywe dane osobowe. Szybko okazało się, że jest to 14-latek z Pisza. Chłopak wracał rowerem z Kolna. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.
W niedzielę (10 października br.) po godz. 21.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, że drogą krajową nr 63 jedzie nieoświetlony rowerzysta stanowiący zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego oraz dla samego siebie.

Funkcjonariusze zauważyli tego nieoświetlonego rowerzystę na trasie Pisz – Jeże. Jednośladem jechał nastolatek. W trakcie ustalania jego tożsamości chłopak próbował wprowadzić policjantów w błąd podając nieprawdziwe dane osobowe, co stanowi wykroczenie. Ostatecznie funkcjonariusze ustalili, że rowerem jechał 14-letni mieszkaniec Pisza. Twierdził, że wraca z Kolna, gdzie był za zgodą rodziców. Jechał bez oświetlenia, bo popsuło mu się. Nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Chłopak przekazany został pod opiekę rodzicom. Gdyby nie reakcja jednego z kierowców, który zgłosił interwencję, nie wiadomo czy nastolatkowi udałoby się dotrzeć do domu.

Za wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd odnośnie podawania nieprawdziwych danych osobowych oraz za jazdę nieoświetlonym rowerem 14-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.
Policjanci przypominają zarówno rowerzystom, jak i pieszym
Rowerzysta jest obowiązany do używania świateł będących obowiązkowym wyposażeniem jednośladu w czasie od zmierzchu do świtu. Warto, gdyby miał też na sobie odblaski, a najlepiej kamizelkę odblaskową oraz kask.

Prawo o ruchu drogowym stanowi też, że pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Odblaski muszą także nosić piesi prowadzący poboczem rower, skuter, motocykl czy wózek.

Źródło: KPP Pisz

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Pan Bolo

Może to szczyla i innych nauczy korzystać z drogi.

Xxx

no i znowu afera

Piszanin3

No ja nie wiem co tu się ostatnio dzieje.. to jakiś gość pod wpływem do pracy przyszedł..to znowu jakiś typek bez świateł na rowerze jechał.I ci wszyscy ludzie bez maseczek w sklepach..miasto zbrodni xD

CYKLISTA

Ghost Ride Kolno.

Piszanin3

Artykuły o mandatach za oddawanie moczu w krzakach coraz bliżej ;)

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt