REKLAMA
Data dodania: 08.10.2021
Uwaga na fałszywe banknoty
Policjanci apelują do wszystkich, a zwłaszcza do sprzedawców, aby zwracali uwagę na przyjmowane płatności banknotami. W obiegu pojawiły się bowiem takie, które się są środkiem płatniczym.
Na pierwszy rzut oka przypominają prawdziwe pieniądze, ale widnieje na nich wyraźny napis „souvenir- nie jest środkiem płatniczym.”. Używając takiego banknotu w wysokości 200 zł mężczyzna zrobił zakupy w jednym ze sklepów na fałszywy banknot powiadomiła policję.

Piscy policjanci otrzymali zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa.
Właścicielka jednego ze sklepów na terenie gminy Biała Piska poinformowała, że klient zapłacił za zakupy wartości 60 zł banknotem 200 zł. Sprzedawczyni wydała mu resztę. Okazało się jednak, że nie jest to prawdziwy banknot, choć do złudzenia go przypomina. Różni się tym, że z obu jego stron widnieje napis „souvenir- nie jest środkiem płatniczym”.

Policjanci będą teraz wyjaśniali okoliczności tej sprawy. Przestrzegają jednak inne osoby, a zwłaszcza sprzedawców, aby zwracali uwagę na banknoty, które przyjmują.

Źródło: KPP Pisz

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt