Data dodania: 17.11.2018  |  wyświetlenia: 1942
Trwa weryfikacja rodzin zgłoszonych do akcji przez wolontariuszy
Rodziny ze Szlachetnej Paczki czekają na pomoc.
Tegoroczna Szlachetna paczka dotrze do 20 tysięcy rodzin w całej Polsce. W Powiecie Piskim do akcji zgłoszonych zostało 35 rodzin. Wolontariusze Paczki weryfikują, komu pomoc jest najbardziej potrzebna. Lista rodzin jest aktualizowana na stronie Szlachetnej Paczki.
Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, a zarazem jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej. Istnieje od 2001 roku. Przez 18 lat w działania Paczki włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie, przekroczyła ćwierć miliarda złotych.


17 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawiły się historie rodzin, które odwiedzili wolontariusze Szlachetnej Paczki. Tam opisano najpilniejsze potrzeby poszczególnych członków rodziny i ich marzenia. Czy się spełnią, zależy od darczyńców, czyli każdego z nas. Wybierając konkretną rodzinę możemy przygotować dla niej spersonalizowana paczkę. Wolontariusze przekażą ją podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, 8-9 grudnia.


Również mieszkańcy naszego powiatu będą mieli okazję otrzymać pomoc w ramach Szlachetnej Paczki - mówi Damian Żyluk - lider Szlachetnej Paczki w Piszu - Kolejny raz Sztab Piskiej Szlachetnej Paczki będzie mieścił się w Nowym Ogólniaku. To tam podczas finału w dn. 8-9 grudnia darczyńcy będą mogli przywieźć swoje podarunki. Następnie wolontariusze rozwiozą je do potrzebujących. Liczę na to że wszyscy znajdą swoich Świętych Mikołajów. Dlatego zachęcam wszystkich – osoby prywatne, instytucje lokalne, władze samorządowe, firmy i przedsiębiorców do czynnego zaangażowania się w akcję.
Jak wybrać  rodzinę?
Na stronie www.szlachetnapaczka.pl wybieramy województwo Warmińsko-Mazurskie, następnie Powiat Piski. Tam opisano historię zgłoszonych rodzin. Po wyborze rodziny, należy czekać na kontakt z wolontariuszem paczki, który podpowie jak przygotować szlachetne upominki. Pamiętajmy, paczkę możemy przygotować wraz ze swoją rodziną, znajomymi i przyjaciółmi.

Informacje dodatkowe można uzyskać na stronie facebook.com/szlachetnypisz/ lub bezpośrednio u Damiana Żyluka w Nowym Ogólniaku.
Ubiegłoroczna ekipa Szlachetnej Paczki

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt