REKLAMA
Data dodania: 31.03.2024
Wielkanoc 2024r.
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja!
Kościół Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej
Wielkanoc to w Kościele katolickim dzień świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. Jest to najważniejsze i najstarsze święto obchodzone już w czasach apostolskich. Stanowi ono fundament i istotę wiary chrześcijańskiej.
Dla chrześcijan  Wielkanoc to przywołanie ofiary Chrystusa, który został ukrzyżowany dla odkupienia naszych grzechów i po trzech dniach zmartwychwstał, ofiarując nam życie wieczne. Cała symbolika tych świąt odwołuje się do triumfu Jezusa nad śmiercią oraz nadziei, jaką daje wszystkim wiernym.  


Drodzy Bracia i Siostry! „Chrystus Pan zmartwychwstał!” – tymi słowami Kościół przez wieki oznajmia prawdę o zmartwychwstaniu. Tymi słowami i ja obwieszczam fakt cudu zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz daję świadectwo wiary, że On prawdziwie zmartwychwstał i jest obecny w Eucharystii pod postacią chleba i wina. On żyje i jest naszą nadzieją, że my wszyscy, którzy w Niego wierzymy, również zmartwychwstaniemy. - Bp Jerzy Mazur w Orędziu Wielkanocnym.
Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt