Data dodania: 06.09.2021  |  wyświetlenia: 1865
Gminne Dożynki 2021 w Piszu
Podziękowali za plony, z nadzieją na urodzaj w przyszłych latach
Msza Święta w Kościele pw. św. Jan Chrzciciela zainaugurowała tegoroczne Dożynki w Gminie Pisz. Dożynkowy korowód przemaszerował ulicami miasta, by dotrzeć na Plac Daszyńskiego, gdzie odbywały się główne uroczystości.
Dożynki są symbolicznym podziękowaniem za zbiory oraz okazją do wspólnego spotkania się rolników. W tym dniu nie może zabraknąć dożynkowych obrzędów oraz występów zespołów ludowych. Zgromadzeni na uroczystości mieszkańcy gminy, zgodnie z dożynkowym zwyczajem dzielili się chlebem, życząc urodzaju w przyszłych latach.

Piskie Dożynki 2021


Udostępnij artykuł na Facebooku  


Opinie i komentarze
dziadek bez zęba

Senioritaa 2021 Łubudubu.

xxxx

same blondynki impreza fest

Tak było

Najsłynniejsza bania w Polsce…za te 15 baniek…cisza,cisza…Pisz jaaaaaaazzzzdaaaaa!!!!!!!

Ja

Młodzi by zostali gdyby były OBIECYWANE zakłady pracy jak na przykład mazurski kurczak, fabryka fotelików samochodowych, sanatorium, firma spożywcza zatrudniająca 1300 osób. Ale gada się łatwo....

Ja

Stare ludzie i księża żeby za darmo się nażrec..

Ja

Czy tylko ja widzę samych starszych ludzi?

Ty

Żadna nowość, wszyscy młodzi ludzie juz dawno wyprowadzili sie z Pisza, bo nic tu nie ma. Czasami przyjezdzaja odwiedzić rodziców, albo na święta. Zostali starzy ludzie, patolka i dzieci 500+. Mała garstka ludzi normalnych.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt