Data dodania: 05.04.2020  |  wyświetlenia: 1900
Włączmy się w modlitwę podczas liturgii w domach
Niedziela Palmowa. Puste kościoły, pełne modlitwy domy wiernych
Fot. Parafia św. Jana Chrzciciela
Dziś niedziela Palmowa. Jakże inna niż wszystkie dotąd. Radość z wjazdu Jezusa do Jerozolimy i symboliczne witanie go palmami musimy świętować w domach.
Wielkanoc to najważniejsze święto Kościoła Katolickiego, a rozpoczyna je otwierająca Wielki Tydzień Niedziela Palmowa. To dzień, gdy z palmami odwiedzaliśmy świątynie, by przypomnieć sobie uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, ale również przeżywaliśmy mękę Chrystusa, której ewangeliczny opis odczytywany jest podczas Mszy świętej tego dnia.

Z uwagi na obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa do kościołów może wchodzić 5 osób. Podczas Mszy świętej w Niedzielę Palmową zawsze gromadziło się więcej wiernych niż w zwykłą niedzielę.

fot. arch. Piszanin
Jak spędzić ten dzień uroczyście, mimo przymusowej izolacji? Jak przygotować się do nadchodzącej Wielkanocy?
Zachęcam do włączenia się w modlitwę Kościoła poprzez liturgię w domach – mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.- Zapraszam, żeby w tym czasie nasze domy stały się szczególnymi domami modlitwy.
Rzecznik zachęcał także do włączenia się w aktywne uczestnictwo w transmisjach Mszy św.

Transmisje Mszy św. odbywać się będą na antenie ogólnopolskich stacji telewizyjnych, ale również będą emitowane z piskich kościołów.
Msze św. będą transmitowane przez stronę facebooka Parafii o godz. 10.30; 12.00 i 20.00. - czytamy na stronie Parafii św. Jana Chrzciciela w Piszu. - Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Z racji epidemii koronawirusa i zarządzeń władz kościelnych i administracyjnych tylko 5 osób będących na Mszy św. będą miały symbolicznie poświęcone palmy.
Link do profilu parafii: https://www.facebook.com/parafiapisz/

Transmisję nabożeństwa przeprowadzi także Parafia p.w. Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej w Piszu. Link do profilu parafii: https://www.facebook.com/mmo.pisz/

fot. Parafia Matki Boskiej Ostrobramskiej
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt