REKLAMA
Data dodania: 10.07.2024
Niekończąca się opowieść!
Tym razem na dobre opuszczają budowę PDK? Czy ponownie blefują?
PDK otrzymało od aktualnego wykonawcy przebudowy, firmy TBM TECH Sp. z o.o., pismo, z którego wynika, iż współpraca pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym, dobiegła końca.
Nie wiemy jak wygląda owe tajemnicze pismo. Musimy jedynie zadowolić się informacją, opublikowaną przez Piski Dom Kultury na profilu facebookowym. Swoją drogą czyżby to znak czasu, że tak poważne oświadczenia publikuje się na Facebooku? Może czas na Tik Tok?

Oto oświadczenie (Źródło: FB PDK)

Nie wiemy, co oznacza tak naprawdę ten wpis. Czy to definitywne opuszczenie placu budowy, czy kolejna gra o pieniądze w wykonaniu TBM Tech Sp. z o.o. Przypomnijmy, że już kiedyś podobne zejście z budowy miało miejsce.

Artykuł z sierpnia 2023:

Kolejny wykonawca modernizacji PDK opuszcza budowę?Opinie i komentarze

Komentarze (67)

Co do przyczyn odejścia Olszewskiego z urzędu Gminy w Stawiskach do Starostwa Powiatowego w Grajewie,to może Andrzej Janusz Szymborski, notabene pochodzący ze Stawisk,ma jakieś informacje,ale czy prawdziwe? Mi wystarczyło porównanie zarobków Olszewskiego z BIP-ow UG Stawiski i Starostwa Powiatowego w Grajewie.UG Stawiski- 93.615 zł,SP w Grajewie - 110.720 zł (2022 r.),141.655 zł (2023 r.) .W Grajewie pobory ma o 50 proc. wyższe niż w Stawiskach.Poza tym, jeżeli tak źle by pracował,to podwyżka o 30 proc. rok do roku o czymś świadczy.

A jeżeli już piszemy o Stawiskach i o Andrzeju Januszu Szymborskim, pochodzącym ze Stawisk,to może ktoś wie jaka jest opinia mieszkańców Stawisk o jego rodzinie i o tym co jego przodkowie robili, zanim przenieśli się do Pisza.Jak piszemy o życiu rodzinnym Olszewskiego,to może również ktoś napisze o rodzinie Andrzeja Janusza Szymborskiego.A analizę oświadczeń majątkowych Andrzeja Janusza Szymborskiego to ja ujawniłem, a nie Olszewski i zrobiłem to po to,aby każdy mógł dowiedzieć się w jaki podejrzany sposób Szymborski dorobił się swojego majątku.Nie będę nigdzie tego zgłaszać, bo nie jestem donosicielem,jak Andrzej Janusz Szymborski, który złożył kilkadziesiąt zawiadomień do prokuratury dotyczących osób będących pracownikami UM w Piszu za czasów Alickiego (95 procent tych spraw po przesłuchaniu setek ludzi zostało umorzonych).

Panie nie kompromituj się Pan tymi wpisami. Mas Pan dużo tzw. pdejrzeń, ale nic Pan nie możesz z tym zrobić. Wie Pan dlaczego? Bo to są Pańskjie urojenia. Oświadczenia majątkowe Szymborskiego Pan martwią. Zgłoś Pan. Przecież przeciwnicy tego Pana już to zgłaszali wiele lat temu. Wie Pan jaki był tego efekt zerowy. Ale powiem Panu co może Pan zrobić. Zachowywać się jak facet. Bo na razie jest Pan kiepski we wszystkim co Pan robi. Stąd był Pisz, póżniej Stawiski, obecnie starostwo w Grajewie. Co po Grajewie Ełk, może już sie na Panu i tam poznają nim Pana zatrudnią. Kiepski widocznie z Pana pracownik. Tak myślę.

Tylko Maraton Zumby może nas uratować, a najlepsze co nas mogło spotkać w Piszu to McDonald

Natalia twoje zachowanie jest podyktowane układami politycznymi. Żal mi Ciebie że dałaś się w to wciągnąć... Robisz za pionka na szachownicy i kryjesz dupe.... osobą publicznym. Na twoim miejscu zrezygnowała bym ze stanowiska PO, Dyrektora PDK Pisz. Chyba że lubisz ryzyko i chodzenie po sądach przez najbliższe 10 lat

Chyba bardziej kase lubi....

Pani Natalio Kucisz proszę przestać kłamać ludzia i udostępniać fałszywe dane!!!!!.

Firma Tbm odstąpiła już 7 czerwca a na Pani prośbę podjęła rozmowy w sprawie powrotu na budowę. Pismo które Pani otrzymała w tym tygodniu to wezwanie do inwentaryzacji, która do tej pory nie jest realizowana mimo Pani oświadczenia, co jest kłamstwem.

Pani Natalia ma mega parcie na szkło. I ten przedrostek jest taki mega podbudowujący ego. Dziewczyna która pracuje tam od ponad 1,5 roku, której firma o podobnych założeniach upadła obieła dość ważny urząd nie mając pojęcia o zarządzaniu pracownikami ani budżetem. Ale jak wyżej, biznes is biznes. Kasa w prywatnym portfelu musi się zgadzać.

A teraz może coś o majątku Andrzeja Janusza Szymborskiego.Zachodzą wątpliwości co do legalności przyrostu majątku wykazanego przez Andrzeja Szymborskiego w jego oświadczeniach majątkowych. Z ich treści wynika bowiem, że na koniec 2005 r. posiadał on 38.500,00 zł środków pieniężnych w walucie polskiej, jeden dom o wartości 400 tys. zł, grunty rolne (10,44 ha) o wartości 31.300,00 zł, działkę zabudowaną warsztatem o wartości 300 tys. zł, samochód ciężarowy Skoda Octavia, r. prod. 2002, na zakup którego zaciągnął kredyt - do spłaty ok. 19 tys. zł. Jedynym wykazanym dochodem było wynagrodzenie burmistrza w wysokości 107.550,03 zł. W kolejnym oświadczeniu, już jako radny Gminy Pisz (z 22.12.2006 r.) wykazał wzrost środków pieniężnych do 54 tys. zł, spłatę kredytu, dane dot. pozostałych składników majątkowych nie uległy zmianie. Jedynym wykazanym dochodem było wynagrodzenie burmistrza (do 27.11.2006 r.) w wysokości 109.412,97 zł. Na koniec 2007 r. środki pieniężne zmniejszyły się do 30 tys. zł, natomiast podwoiła się wartość domu do 800 tys. zł, pojawiło się mieszkanie o pow. 30 m.kw. o wartości 50 tys., wzrosła wartość gruntów rolnych do 60 tys. zł, a wartość działki zabudowanej warsztatem wzrosła do 400 tys. zł. Jedynymi dochodami była dieta radnego w kwocie 3.309,76 zł, dochód z gospodarstwa rolnego w kwocie 5.661,06 zł i dopłaty rolnicze w kwocie 5.661,06 zł. W świetle powyższego oczywistym jest, że wzrost wartości składników majątkowych łącznie o prawie 600 tys. złotych nie znajduje pokrycia w ujawnionych dochodach (posiadane środki pieniężne zmniejszyły się o 24 tys. zł, zobowiązań nie wykazano). Brak pokrycia w ujawnionych dochodach pogłębił się w kolejnych oświadczeniach. Wg stanu na koniec 2008 r. Szymborski nabył kolejny dom o wartości 500 tys. zł, a jego zasoby pieniężne uszczupliły się do 5 tys. zł (spadek o 25 tys. zł). Jednymi dochodami była dieta radnego w kwocie 8.368,00 zł, dochód z gospodarstwa rolnego w kwocie 8.534,35 zł i dopłaty rolnicze w kwocie 5.794,88 zł, zobowiązań nie wykazano. Na koniec 2009 r. nastąpił wzrost środków pieniężnych do 12.500,00 zł (o 7.500,00 zł) oraz wartości tych samych gruntów rolnych do 160 tys. zł (o 100 tys. zł), przy braku kredytów i osiągniętych dochodach w kwotach: 8.737,00 zł - dieta radnego, 7.904,00 zł - dochód z gospodarstwa rolnego i 12.315,00 zł - dopłaty rolnicze. Wg oświadczenia na rozpoczęcie II kadencji burmistrza (XII.2014 r.) wartość tych samych gruntów rolnych wzrosła do 230 tys. zł (o 70 tys. zł), a wartość działki zabudowanej budynkiem usługowym - do 450 tys. zł (o 50 tys. zł)

Uważam, że komentarze powinny być zablokowane. Tyle ile jadu tutaj się wylewa to jest jakiś obłęd. Jak każdy taki odważny to niech w oczy powie tym ludziom co o nich myśli, a nie na piskim forum. Miłego dnia :)

No, ale jak im to w oczy powiedzieć, kiedy - im więcej zaniedbań wychodzi na światło dzienne i oczy opinii publicznej - tym oni głębiej zamknięci w swoich gabinetach?

Też mnie drażnią mocno śmieciowe wpisy, natomiast konstruktywna krytyka czy spostrzeżenia ludzi czujących się oszukanymi, naiwnie wykorzystanymi - to jest właściwe miejsce na podzielenie się swoją opinią. Chyba tylko Piszanin udostępnia tę możliwość.

Niemniej jednak - jestem całym sercem za pełną weryfikacją / uwierzytelnieniem piszących komentarze. Podejrzewam, że i tak wiele z nich pisze jedna, dwie osoby z wykorzystaniem łatwo dziś dostępnych programów / platform ukrywających IP.

Normalnie idź na sesję rady i powiedz to ,chyba,że się boisz.

PDK na początku miał kosztować 11milionów złotych, po paru miesiącach wykonawca oświadczył, że za tyle to tego nie da się zrobić. Szymborski odprawił tą firmę. Przyszła druga. Wyszło, że zrobi PDK coś za 20 milionów. Po pół roku druga firma oświadczyła Szymborskiemu i Sobiechowej, że za tyle to się nie da PDK zrobić. Szymborski z Sobiechową coś tam pogmerali przy umowie obgadali w radzie i kasa na PDK popłynęła. Szymbor co rusz podsyłał na budowę taczkę z workiem pieniędzy. I tak Szymbor wydał 38 milionów, a PDK nie jest skończony. W wyborach Szymbor dostał od mieszkańców kopa w zadek. Miliony i taczki z workami pieniędzy przestały tam jeździć no to wykonawca spakował manatki i podziękował, a do zakończenia budowy potrzeba pewnie ze 20 milionów. To jest ogromna afera.

No napewno i ty podpiszesz wniosek chyba nie stchórzysz co?

Referendum za rok pewniaczek

A co Szymborskiego będziesz zwalniał

Oj pisiory,pisiory rzadziliśta w polsce 8 lat i szymbora nie potrafiliśta wsadzić do paki,słabe te rządy wasze były.

Przestań chrzanic o polityce, bo na lokalnym gruncie ma to takie znaczenie co śnieg sprzed 10 lat. Jak chcesz to dalej sobie oglądaj propagande z Wiertniczej albo z Torunia - jak wolisz. Mnie nic do tego. Faktem jest natomiast to, że miasto doprowadzono przez lata do upadku i to w zasadzie pod każdym względem. I nie ma to nic wspólnego z polityka ale brakiem gospodarza. Niestety ludzie chyba się niczego nie nauczyli i dalej głosują nie "na kogoś" ale "przeciwko". I to często wbrew oczywistym własnym interesom. I tu jest problem. Albo się to zmieni albo miasto za moment nawet funkcji powiatowych już ne będzie w stanie pełnić. W Rucianem coraz głośniej mówi się o przejściu pod Mrągowo. Wybraliście Słońce Mazur to niech wam teraz świeci mu chwale.

Kieliszek przestań chlać od rana.

SOBIECH ----- TY POCZWARO SŁUŻBOWA. NIEUKU. W NAGRODĘ ZA WAŁY DOSTAŁAŚ STANOWISKO W UM ABYŚ MOGŁA KRĘCIĆ WIĘKSZE WAŁY JAKO SŁUP.

BEKNIESZ ZA TEN PEDEK ZE WSPÓLNIKIEM SZYMBORSKIM.

Tak mieszkańców oszukiwać latami.

Każdy papier w tej sprawie od początku zostanie dwa razy obejrzany.

Będzie reportaż KRYMINALNY z podejrzanymi o niegospodarność i defraudację z Kasią. SZ i Januszem SZ. Myślicie że ten wasz wał przejdzie ---- nie przejdzie. Myślisz Sobiech że stołek w UM cię uratuje i będziesz miała dupochron ? Że ewakuacja z Pisza coś ci pomoże i że zapomnę ? Ci sami ludzie co cię chronią - utopią cię w szklance wody. Czeka was odpowiedzialność karna, a jak nie karna - to pamięć u LUDZI i MIESZKAŃCÓW. Te papiery są i się znajdą - U WYKONAWCÓW. A wykonawcy jak się dowiedzą że szykuje Sobiech bat na dupę - to pomogą czy nie ?

Sobiech będzie miała wyrok za niegospodarność - OBIECUJĘ TO WAM MIESZKAŃCY.

A potem usunę ją jako osobę karaną ze stanowiska, TO TEŻ OBIECUJĘ.

Będzie miała CZARNY PASEK na oczach w gazecie.

Czytam, czytam i oczom nie wierzę. Ktoś wszędzie widzi Olszewskiego, każde imię Tomasz się z nim kojarzy. Pytanie tylko dlaczego przez 5 lat była cisza, a teraz taki zmasowany atak. Jak się dobrze przyjrzeć, to pisze z pięciu Tomaszów i myślę, że żaden z nich nie jest tym, o którym piszecie, a może nawet on tego nie czyta. Rzekomi "Tomasze" piszą bzdury , np. o ojcu Olszewskiego jak o żywym, a tymczasem nie żyje on od chyba 20 lat.

Tomek nie tłumacz się. Winni się tłumaczą. Wiemy że to ty. Były sekretarz.

Tak to ja , były Sekretarz Gminy Pisz,jeszcze Sekretarz Powiatu Grajewo.Nie wstydzę się tego,że doprowadziłem do tego,że Andrzej Janusz Szymborski był dwukrotnie skazany za przestępstwa, że znowu siedzi na ławie oskarżonych, że przegrał wybory w 2006 roku i w 2024 roku, że nie wyszły mu jego liczne interesy takie jak Kurczaki, że nie udało mu się wsadzić do więzienia Janka Alickiego,że pękł strop w PDK, że wykonawcy zeszli z budowy PDK i że przegrał sprawy o nabrzeża.Załatwiłem też ze Zbyszkiem Ziobro,że Prokuratura postawiła mu

zarzuty i to nie koniec.Pozdrawiam z Grajewa 😉

podobno to psychol grusznic z kolezkami partyjnymi ma widzenia, aż do znudzenia takie pierty nawala, sami piszą i sami sobie odpowiadają bzdetami, szkoda człeka ale choroba w natarciu

Jestem pierwszym Tomaszem, który zaczął się tu podpisywać swoim prawdziwym imieniem. I nie jestem Olszewski. Ale hołota gimbazy zza klawiatur, rycerzy stolarskiego stołu robi boordel korzystając z możliwości anonimowego wpisywania komentarzy i zostawia słowne odchody na każdym kroku.

Krzysztof - prośba do Ciebie. Ja wiem, że stracisz na liczniku wejść na stronę, ale... Zrób proszę porządek z komentarzami. Wprowadź weryfikację, autoryzację czy coś. Wstyd przed resztą kraju kiedy się widzi, co urzędnicy i pracownicy zależni od stołka zrobią dla utrzymania etatu.

A raczej pewnym jest, że przez to słowne łajno już straciłeś znaczną część czytelników.

Sie znalazł całkowicie jawny i prawdomówny forumowicz. Taki sam anonim jesteś jak każdy tutaj piszący.

było cicho i spokojnie aż tu nagle coś *** , panie Szymborski coś *** z tym Pedekiem i to w pana, jak grom z jasnego nieba i choroba nie pomoże

Grusznic, weź leki, Zdroga może i dbał o interes aaaa ale w spodniach, ile kasy przytulił z projektu pisanarew?

A na takie oskarżenia to trzeba mieć dowody. Może jakieś konkrety o rzekomych przestępstwach Andrzeja Zadrogi,bo jak ich nie ma to znaczy,że kłamiesz.

Też oglądałem ostatnią sesję i Andrzej Zadroga był jedynym radnym , który pokazał, że dba o interes Gminy Pisz.Natomiast Andrzej Janusz Szymborski pokazał,że potrafi dbać tylko o swój własny interes i udawać,że nie wiedział o kłopotach z realizacją inwestycji PDK.

Pytanie mam, kto negocjował, czego dotyczyły negocjacje. Odnosząc się do tego czegoś co wydała p.o. dyrektor Piskiego Hogwartu

Dziękuję za wasze rady,ale moja miłość do Andrzeja Janusza Szymborskiego nie wygaśnie.Nie liczcie na to ,że swoje uczucia przeniosę na Dariusza Kińskiego.Pozdrawiam z Grajewa 😉

to jednak prawda tomku. Po co ci żona w takim razie? nie lepiej żyć w prawdzie i znaleźć mężczyżnę swojego życia. teraz rozumiem już że jesteś nieszczęśliwy. Rodzice wiedzą?

Z żoną nie mieszkam,a miłością mojego życia jest Andrzej Janusz Szymborski.A rodzice lepiej, żeby nie wiedzieli ,bo by mnie wydziedziczyli.A Andrzej Janusz Szymborski niech nie liczy,że przestanę darzyć go miłością, tak jak dotąd.

Oglądał dziś sesje z wczoraj jak r. Zadroga zbłaźnił się aż 2 razy? Polecam. I że takie coś chciało być burmistrzem Szok

Takie wlasnie czasy czekaja nas moi mili fajnopolacy. Wpuszczajcie do swych urzedow dalej dziwolongow typu homo niewiadomo …..

Tomek przestań pisać z tego Grajewa. Weź się za robotę która będzie coś znaczyć w życiu np. zrób w końcu potomstwo. Nakręciłeś się na Szymborskiego jak gej na chłopa. Ponoć heteroseksualny jesteś. Z tego ujadania dzieci nie będzie. No chyba że były burmistrz znaczy coś dla Ciebie...?

Antoni przestań słuchać tego skarłowaciaławego,złupieżałego szamana bo jak nie to będzie w domu powtórka z przedwczoraj,zero telewizji i 20 do łóżeczka.

A w łóżeczku Antonina.

Nie żebym coś tam lizał ale Tomasz masz rację,tylko jak PIS wygra wybory w naszym mieście będzie dobrobyt i dostatek.

I wtedy wrócę do Pisza w białej Maździe, żeby zrobić porządek z Andrzejem Januszem Szymborskim i jego przydupasami.

Ale to ja doprowadziłem tego waszego stolarza na ławę oskarżonych (już trzykrotnie) i nawet naiwniak się nie połapał, że to moja robota.Pozdrawiam z Grajewa 😉

Jako żywo widać, że narada w sztabie się skończyła - harty wybiegły w pole XD

Nudni się już robicie: na zmianę na tapecie Zadroga, Olszewski... Ale czas robi swoje - prawda się sama obroni i takimi z debilnymi komentarzami nie przykryjecie tej drogiej kupy łajna w centrum. Kto sieje wiatr - zbiera burzę. Coś się chmurzy Andrzeju Sz. nad Twoją głową...

Podrzucam Wam zatem; Wy - odważni inaczej, nowy pomysł na rozwinięcie w komentarzach:

Bransoletki dla stolarza!

Panie Olszewski jaki przykry poziom Pan reprezentuje. Do tego stolarza to Panu brakuje i wiedzy i taktu i klasy. Wstyd! Jak mały dzieciak, któremu zabrali cukierki.

Zwolennicy Andrzeja Janusza Szymborskiego nie myślcie,że jesteście bezkarni.Jak PiS wróci do władzy,co nastąpi już wkrótce,to cała ta wasza klika trafi na ławy oskarżonych,a zanim tam traficie,to zapoznacie się ze zreformowanymi miejscami odosobnienia,w których nie będzie już wam tak wesoło.Zapytajcie waszego guru Andrzeja,jak to jest miło siedzieć na ławie oskarżonych.A pęknięty strop

PDK będzie się wam i waszemu guru śnić po nocach( a noce w miejscu odosobnienia są długie i upojne). Pozdrawiam z Grajewa.😉

Już jestem po rozmowie z waszym najlepszym radnym Andrzejem ,stwierdziłem,że jest chory psychicznie i powinien się leczyć,a nie być radnym. Udział w wyborach na Burmistrza Pisza mu zaszkodził, co potwierdziło opinię mojego sekretarza na temat stanu psychicznego radnego Andrzeja.

Andrzej Zadroga jest najwspanialszy. Przydałby się Andrzej Zadroga w starostwie w Grajewie. On 2 miejsce zdobył w piszu na burmistrza i prawie wygrał wybory. II miejsce kumacie to. Proponuje zamawiać za niego msze bo można by rzec wiceburmistrz.

Rok temu zabrałem głos w identycznej sytuacji. Wykonawca schodził z budowy. Podawałem przykłady z Polski, że koszt budowy takich obiektów o zbliżonej kubaturze co w Piszu to się zaczyna powyżej 50 mln zł. Przez ten rok wydano 35 mln zł, a pani p.o. dyrektora szacuje, że wykonano dopiero 65%. Trole Andrzeja Janusza Szymborskiego wyśmiali mnie wtedy. Dzisiaj jest identyczna sytuacja. Wykonawca schodzi z budowy tylko, że do dokończenia tej budowy będzie potrzeba tak jeszcze z 25 baniek. Koszt całkowity zamknie się optymistycznie licząc ok. 70 mln zł. Trzeba jeszcze dorzucić do tego zwrot dotacji z karnymi odsetkami pewnie z 10 baniek się uzbiera. Wtedy trolle od Szymborskiego dyskredytowali tylko Andrzeja Zadrogę. Teraz jakiś troll od Szymbory o nicku Halo Piszaki zabrał się za Kinskiego i wali w niego, jak w pustym bęben za niekompetencje . Oj Kinski poczuje na własnej d.. kim jest Szymborski, ale to jego sprawa. Andrzej Janusz Szymborski odpowiada za ogromne marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Tylko ogólnopolskie nagłośnienie tej afery może uzdrowić tą sytuację i tylko to może spowodować działanie organów państwa. Brakuje mi w interpelacji Andrzeja Zadrogi pytania o pęknięty strop i o wykonane ekspertyzy co do zagrożenia zdrowia i życia na tym obiekcie.

pęknięty to masz dekiel Tomku z Grajewa.

70 MLN - SOBIECH - CZYTASZ TO ??????

NIE PODARUJEMY.

Nasz królu i mesjaszu,nasza wyrocznio i zbawco Jarosławie,zbaw nasz i cały naród,poprowadź nas i naszą najlepszą partię PIS do zwycięstwa.

Troszkę głębiej językiem proszę...

Z kotem na czele.

Co do zniknięcia pewnych osób z piskiego życia politycznego ,to na ten temat wypowiedzieli się wyborcy.Wyniki głosowania na radnego: Andrzej Zadroga - 674 głosy, Andrzej Janusz Szymborski - 204 głosy.Kto powinien

zniknąć z piskiego życia politycznego? A poza tym, to czy nie za rządów Andrzeja Janusza Szymborskiego jeden wykonawcą już zszedł z budowy.Gdzie było wówczas to doświadczenie,wiedza i intuicja Andrzeja Janusza Szymborskiego? Gdyby wtedy dogadał się z wykonawcą,to modernizacja PDK

dawno byłaby zakończona i to za jedną trzecią tego co łącznie Gmina Pisz wyda obecnie na tę inwestycję.

Jepac pedek .. po co nam to ,żeby słuchać oszustów startujących na burmistrza i to jak im się zechce ? Wole piękno natury,dziki plaża,las,kobieta i ja a do miasta ?tylko do zrytej biedronki po parówki z kurcząt (z oczu,pazurów,jelit).Później ogniseczko ,z pariweczek leje się jakże zdrowy tłuszczyk hmmmn ,życ nie umierać.

Co się naprawdę dzieje? Powiem wam ujadacze. Wykonawca złożył pismo o swoim zejściu z budowy juz około miesiąca temu. W takim układzie Zamawiający winien dokonać inwentaryzacji i zabezpieczyć obiekt....tymczasem...jadać dzis rano widzę pracowników ogarniających elewację. Jaki wniosek z tego płynie...? On nie zszedł FAKTYCZNIE Z PLACU BUDOWY! Ale co robi Zamawiający? NIC! Przecież osoby nieporządane w dniu 11 lipca 2024 r. coś robią na terenie budowy. Czy to nie łamanie prawa? A teraz moim zdaniem. Wykonawca nie zamierz zejść z budowy. Nie opłaca się to nawet głupcowi w takim stanie zaawansowania. Ma bliżej niż dalej. Wykonawca prac zwyczajnie straszy Inwestora, bo chce na nim wymóc dodatkowe pieniądze. Tego numeru próbował z Szymborskim - jednak ten nie był głupi i reagował. Dziś sytuacja uderza przede wszystkim w po. dyrektora PDK. Ale też w burmistrza. Myślę że nikkt tam nie ogarnia tematu i nie czuje go. Teraz właśnie wychodzi rzekoma solidność Pana Kińskiego. Wszystko miało być lepsze od tego co robił Szymborski, tymczasem Pan Kiński nie ogarnia w zasadzie niczego. Brak doświadczenia, brak wiedzy, brak intuicji. Nie umywa się do Szymborskiego. Król jest nagi - chyba każdy zaczyna to widzieć. Tylko nie piszcie o Zadrodze że on to by ogarnął. Zadroga to powtórka z Kińskiego a nawet dużo dużo gorzej. Oprócz braków jakie ma Kiński , w Zadrodze jest za dużo jadu. Najlepiej jakby znikł z życia politycznego Pisza.

Czyli wina Zadrogi :) Dobre

Wina twoja i twoich rodziców., że takiego kretyna zrobili na próbę...ale takie życie nie przejmuj się:)

Żebym wiedział synu to na trawę bym.......

Wiadomo było od samego początku, Szymborskiego nie będzie i z budowy schodzą z pdk , dobrze napisałeś nowy nie ogarnia i nie podejrzewa że chcą gminę wydoić szkoda bo to dopiero początek strat a agresywny Zadruga

jeszcze bardzie za g-pi by cokolwiek ogarnoć, trza wiedzieć z czym to się żre

A o jakim Zadrudze piszesz? To jakiś pijacki bełkot.Napiłeś się na imprezie i chwalisz Szymborskiego.To Kiński już niedobry?

Tylko nasz wódz,wyrocznia,jedyny bohater na tym świecie Jarosław i nasza partia PIS może nas doprowadzić do zwycięstwa.

W związku z tą budową dawno powinny być w Ratuszu wszystkie służby i prokuratura z zewnątrz.

W Ratuszu już jest Prokuratura😉

...A wpisu o laniu jadu, żółci i nienawiści przez sympatyków pewnej partii dalej nie ma 😕 Trochę jestem zawiedziony

Ej tam, pieski przyboczne! Co tak cicho? Narada w sztabie, czy co?

Co do Pani p.o. dyrektora... Nie jest tajemnicą, że poprawi sobie przez obecną posadę swoje CV. I logicznie rzecz biorąc nie jest tu winna. Ale...

Widziały gały, co brały 🤷‍♂️

Serio poprawi? Jak nowy pracodawca sprawdzi te wszystkie artykuły, wypowiedzi itp to niewiem czy się mu będzie chciało takiego pracownika. No chyba, że znów po znajomości jakaś budżetówka.

A radną Bobko kłamie - wczoraj na sesji Rady Miejskiej w Piszu przekazała nieprawdziwą informację o tym,że na koniec 2014 roku zadłużenie Gminy Pisz wynosiło ok.100 milionów złotych.Z żadnego dokumentu wytworzonego przez organy Gminy Pisz nie wynikało zadłużenie Gminy Pisz w takiej wysokości.

Bobek to psychopatka

Szybciej wybudowano mur chiński, a budowę PDK trzeba zgłosić do księgi rekordów Guinnessa w kategorii jak długo można budować obiekt. Zarobi na tym miasto bo będą nas odwiedzać wycieczki z Azji.

Policja miejscowa nic z tym nie zrobi. Uzależniona jest od rady miasta. Nie będą podcina gałezi na której razem siedzą. Tym musi się zając prokurator i w końcu wsadzic tych kretaczy za kratki. Panie Dopiero wtedy zobaczycie ludzie co ten były burmistrz wyczyniał. Swoją drogą zegar tyka czasu się nie cofnie a przy okazji tej inwestycji wyjdzie taki syf że żadna oczyszczalnia ścieków tego nie łyknie.

Zadziwia mnie dlaczego niektórzy winą za problemy związane z budową PDK wyłącznie osobę pełniącą obowiązki dyrektora od tak krótkiego czasu. Różne nieścisłości oraz kłopoty związane z wykonawcami pojawiły się dużo wcześniej - za poprzedniej władzy i obecnie się to ciągnie. Ani obecny burmistrz jak i obecna dyrektor nie podejmowali żadnych decyzji dotyczących projektu budowy i wyboru wykonawców. Nie byli nawet wówczas w Radzie Gminy. Jak ktoś tego nie rozumie to chyba naprawdę powinien zatańczyć zumbę, żeby trochę umysł dotlenić, a nie obwiniać obecne władze za inwestycje poprzedników.

Szkoda mi tylko obecnej dyrektor, bo każdy na nią wylewa pomyje, tak jakby to była jej wina i jej decyzje. Poprzednia pani dyrektor jest wicemarszałkiem - może tutaj trzeba byłoby użyć swoich wpływów, żeby na wyższych szczeblach ogarnąć temat. Teraz wygląda to tak, że poprzednie władze wiedziały, że jest problem i nic z tym nie zrobiły, poza pozbywaniem się odpowiedzialności poprzez ucieczkę ze stanowisk.

jak to nie podejmowali... a brak audytu, a zgoda na zejście z placu budowy dotychczasowego wykonawcy bez podania przyczyn? To co to jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIE MA ZADNEGO USPRAWIEDLIWIENIA. PRZYJMUJAC STANOWISKO TRZEBA SIE Z NIM ZAPOZNAC I WIEDZIEC W CO SIE WCHODZI. NOWA PANI DYREKTOR ZAMIAST WZIASC SIE DO ROBOTY I ZROBIC WSZYTSKO ZEBY SKONCZYC TA REALIZCJE WZIELA SIE ZA ORGANIZACJE IMPREZ. ALE CO SIE DZIWIC. PANI SOBIECH Z BURMISTRZEM NAROBILA BAGNA, PANI NATALIA TO PRACOWNICA PDK PISZ - WIEC KOLEZANKI KRZYWDY SOBIE NIE ZROBIA. NAJLATWIEJ ZWALIC WSZYTSKO NA WYKONAWCE ZRESZTA TO JUZ DRUGI CZY NAWET TRZECI. CZY TO NIE DZIWNE !!! PANIE SOBIECH NIE POMORZE NAWET STANOWISKO KTORE OBECNIE ZAJMUJE. TYM BARDZIE CBS LUB ABW WEZMIE TO POD LUPE.

A za co ma się wziąć dyrektor PDK jak właśnie nie za organizację imprez? Może ma włożyć kask i sama pracować na tej budowie, żeby Państwa zadowolić? Śmieszne. Ma odpowiadać za decyzje, których nie podjęła i najlepiej zasuwać z taczką to wtedy lud rządny krwi może jej wybaczy. Jak się czyta takie komentarze o osobie, która faktycznie coś robi dla miasta, organizuje imprezy, działa charytatywnie od lat to aż się niedobrze robi.

A jeśli chodzi o to, że powinna wiedzieć na co się porywa to ciekawa jestem czy Pan jak idzie do nowej pracy tak dokładnie wie czym zajmuje się poprzednik. Ja wiem z doświadczenia (bo pracuje, co chyba warto podkreślić patrząc na to jakie niektórzy mają wyobrażenie o pracy na kierowniczym stanowisku, z umowami i podejmowaniem różnych decyzji), że to tak nie działa, że się wie o wszystkim co robił i uzgadniał poprzednik. To bardzo niewdzięczna rola wykonywać czyjeś decyzje, na które nie miało się wpływu.

A jeśli chodzi o audyt to naprawdę śmiechu warte czytać te żądania z perspektywy osoby, która na co dzień współpracuje z audytorami. Same przygotowanie do audytu jest procesem - wybór odpowiedniej firmy, posiadającej stosowne certyfikaty, znającej się na danej dziedzinie (w tym przypadku przetargi, zamówienia publiczne i budownictwo) to nie jest coś co trwa kilka dni. A samo badanie audytowe również nie trwa tydzień. To nie jest tak, że pan Miecio od budowlanki i pani Kasia, która coś tam wie o umowach, przyjdą i zrobią audyt w kilka dni. Najlepiej obwiniać niewinną dziewczynę i się cieszyć z festiwalu hejtu.

Zachęcam Państwa do wypowiedzi, i nie ignorowania tematu, sprawa jest poważniejsza niz się wam wydaje, okradli was mieszkańców Pisza na grube miliony złotych, do tej pory nikt nie poniósł odpowiedzialności. Sprawą już w tej chwili powinny zainterwsować się służby, i ogólnopolskie media.

Zaorac a odpowiedzialnych za ten bubel osądzic i posadzic za kratami

Nowe rządy burmistrza i dyrektora PDK podsumowanie po dwóch miesiącach działania:

sukcesy - 0

porażki - dalsza epopeja nieudolnosci, brak rozliczenia poprzednich władz, odstąpienie wykonawcy z winy zamawiajacego w tym utrata pracy miejsc pracy dla lokalnych pracowników i podwykonawców wykonawcy to jakieś 25 rodzin o tym zapomnieli

swoją drogą kogo to obchodzi?

stołki na stanowiska sa podzielone.

reszta to klasa robotnicza i sprzątacze.

osobisice liczylem ze cos sie zmieni ale jest jeszcze gorsze bagno

To jest "mafia" którą rządzi jeden człowiek A Sz. Nawet obecny burmistrz nie ma jaj i jest marionetką w jego rękach. Boi się o stołek i wciągnął się w jego politykę, grę i kryje go nie potrzebnie - brak większości głosów na radzie bez głosów byłego - ciekawe? czy tragiczne?. Wybrał złą współpracę. Już niedługo będą w telewizji bo sprawy poszły do telewizji ogólnopolskich więc urosną do celebrytów :-) tylko niestety po tej złej stronie prokuratury. W końcu w Piszu będą duże porządki wielką zmiotką. Szkoda że kosztem społeczności i tak pięknego budynku no i wykonawcy który nie będzie mógł pochwali się swoją pracą. Poczekajmy ile trzeba będzie zapłaci kar za chory umysł byłego burmistrza któremu żadne wybielanie żadne alibi nie pomogą. BRAWO A Sz. !!!!!!

wkrótce - tak piszemy , a nie - w krótce

A może krótka to kolejny serwis społecznościowy, po facebooku i tiktoku

Jedyną osobą , która oficjalnie zareagowała na aferę związaną z budową PDK jest Andrzej Zadroga zgłaszając wniosek o powołanie zewnętrznego audytora. Dlaczego nikt inny z osób publicznych oprócz niego nie podejmuje oficjalnych działań ustalenia faktycznego stanu na tej budowie, marnotrawstwa publicznych pieniędzy, popełnionych błędów i potencjalnych zagrożeń dla życia przyszłych użytkowników. Każdy widzi, że jest to gigantyczna afera. Widać, jak na dłoni, że obecny burmistrz usiłuje kryć osoby, które odpowiadają za błędy i decyzje , które doprowadziły gminę do ogromnych strat finansowych. Sprawa pęknietego stropu to już bezpośrednie zagrożenie życia. Nikt z przedstawicieli obecnej ekipy rządzącej nie chce udzielić wiarygodnych informacji. Nie ma innego wytłumaczenia. Oni mają świadomość jak potężna jest ta afera i brną w to bagno aż bagno ich samych pochłonie. Panie burmistrzu Kinski jeśli nie zacznie Pan robić to co należy w tej sytuacji zrobić czyli powołać niezależnych, zewnętrznych audytorów, zweryfikować dosłownie wszystko na tej budowie i podjąć przy otwartej kurtynie decyzję co dalej. Jeśli tego Pan nie zrobi i będzie to kryte i tuszowane to bagno Pana pochłonie. W tej chwili siedzi Pan w tym bagnie po kolana. To jest za duża afera żeby się dało to zamieść pod dywan.

Już z tym Zadroga to przesadzasz do czego on się nadaje razem z Szymborskim.

Pismo w takim stylu mogła napisać tylko Pani od zumby, a nie człowiek zajmujący odpowiedzialne stanowisko i chociaż trochę znający się na rzeczy, czyzby Pani dyrektor to tylko pionek ( i to chyba malutki bez żadnej wiedzy). Ten budynek powinien być chlubą Piszą, ludzi tyle pracy w niego włożyli, jak można z kimś tak postąpić i to nie pierwszy raz jak się okazuje. Powinniście się wstydzić, stara kadra była do niczego, a ta jak widać jest jeszcze gorsza, a może kontynuuje grę poobiednich władz!!!!!

Szymborski i Sobiech już we wrześniu wiedzieli, że strop jest do wyburzenia. Zataili ten fakt przed mieszkańcami, żeby wygrać wybory !! Sobiech uciekała a Szymborski nic nie podpisywał. Kto za to beknie ????????

Zumba Zumba Zumba Zumba Zumba Zumba Zumba Zumba Zumba Zumba Zumba Zumba

pisz miasto z gówna i kartonu 🤮🤬 jak w większości kraju po co to utrzymywać zaorać i po problemie 😂😂😂😂😂😂😂

Słuszne to i zbawienne

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt