REKLAMA
Data dodania: 17.06.2024
Radna II kadencji MSWWM
Gabriela Mierzejewska radną Młodzieżowego Sejmiku WM
To już druga kadencja piszanki w strukturach wojewódzkich.
Młodzieżowy Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego został powołany pod koniec 2021r. roku. W czerwcu 2024r. odbyła sie sesja inauguracyjna Sejmiku Młodzieżowego WM II kadencji. W jego 28- osobowym składzie ponownie znalazła się Gabriela Miejrzejewska z Pisza, absolwentka II LO w Piszu.

Sejmik jest to forum do dyskusji i wymiany doświadczeń młodych ludzi z całego województwa warmińsko-mazurskiego. To również doskonała organizacja, dzięki której samorządowcy i politycy mogą poznać zdanie młodych mieszkańców regionu i uwzględnić je przy podejmowaniu decyzji.


W I kadencji MSWWM działały cztery komisje problemowe - Komisja ds. Edukacji i Kultury, Komisja ds. Ekologii, Komisja ds. Sportu oraz Komisja ds. Partycypacji Młodzieży. Jednym z największych osiągnięć Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego I kadencji był apel dotyczący zdrowia psychicznego młodzieży, który zawierał 8 punktów nt. profilaktyki zdrowia psychicznego.

Dnia 10.06.2024 Gabrysia została nominowana na członkinię II Kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Gabriela Miejrzejewska z Marszałkiem województwa WM Marcinem Kuchcińskim
Podczas I Kadencji MSWWM należałam do dwóch komisji - Komisji ds. Edukacji i Kultury (której przez półtora roku byłam przewodniczącą) oraz Komisji ds. Ekologii. - mówi Gabriela Miejrzejewska - W obecnej Kadencji planuję zaproponować członkom utworzenie Komisji problemowej ds. Współpracy Międzynarodowej. Należę do Młodzieżowej Rady Euroregionu Bałtyk i dodatkowo, od października, będę studentką I roku Lingwistyki w Biznesie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, co umożliwi mi przekazywanie wiedzy młodzieży z zakresu polityki międzynarodowej czy nauki języków - co w dzisiejszych czasach uważam za bardzo ważne.
Młodzieżowy Sejmik Województwa działa w Social Mediach, co umożliwia młodym ludziom bezpośrednie kontaktowanie się z członkami MSWWM. Ta drogą mogą zgłaszać swoje spostrzeżenia, problemy i postulaty. Jadną z dróg kontaktu z członkami sejmiku są spotkania bezpośrednie, takie jak Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Piskiego. Podczas którego młodzi ludzie szukali rozwiązań ku polepszaniu komfort życia młodzieży na terenie miasta, gminy i powiatu.

Gabriela zachęca młodzież do kontaktu i rozmowy o sprawach, których rozwiązanie może zostać zaproponowane dzięki dyskusji rady Młodzieżowego Sejmiku.
Opinie i komentarze

Komentarze (3)

Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno

Bardzo się cieszymy tutaj wszyscy, wspaniała informacja, czekałem na to latami, no jestem po prostu zachwycony. A kiedy jakieś informacje na temat tego bubla PDK? Może Pani od Zumby zorganizowałaby konferencję prasową?

Ilość komentarzy świadczy o.....czym?

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt