REKLAMA
Data dodania: 10.06.2024
Okręg Wyborczy nr 3
To ich wybraliśmy do Parlamentu Europejskiego
Znamy nazwiska polityków, którzy otrzymali mandaty do Parlamentu Europejskiego w Okręgu nr 3 (woj. warm-maz i podlaskie). To Jacek Protas KO i Maciej Wąsik PiS. to wybrani kandydaci do Parlamentu Europejskiego.
Wybory do Parlamentu Europejskiego nie odznaczają się wysoką frekwencją wyborczą. Dlaczego? Powodem najczęściej jest brak kandydata lokalnego - z miasta, czy powiatu. Wyborcy zakreślają najczęściej nazwiska osób znanych z mediów, bądź jedynki z list ugrupowania faworyzowanego przez głosującego.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego frekwencja ogólnopolska wyniosła 40,65%, w warmińsko-mazurskim 33,59%, w powiecie piskim już tylko 29,84%.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w powiecie piskim:
  •  KW Prawo i Sprawiedliwość - 42,19%,
  • KKW Koalicja Obywatelska - 34,33%,
  • KW Konfederacja, Wolność i Niepodległość - 12,07%,
  • KKW Trzecia Droga - 6,66%,
  • KKW Lewica - 2,91%,
  • KWW Bezpartyjni Samorządowcy - 1,14%, KW Normalny Kraj - 0,41%, KW Polexit - 0,28%.

W okręgu wyborczym nr 3, tj. okręgu 2 województw - warmińsko-mazurskiego i podlaskiego zwyciężyła KOALICJA OBYWATELSKA - 256 889 (1 mandat), drugie miejsce PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 252 638 (1 mandat), trzecia była KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ - 87 388 (bez mandatu)

Tym samym mandaty w okręgu wyborczym nr 3  otrzymał Jacek Protas zdobywając 125 861 i Maciej Wąsik - 85 151 głosów.
Opinie i komentarze

Komentarze (20)

My tu o Wąsikach a w Orzyszu prezes Sobotka Grzegorz ustalił sobie pensje na 26 tysi miesięcznie. Ma tupet ten PSL. Koryto jak żyto. Ludzie na chleb nie mają a ten doji ludzi z kasy.

Ciekawe co na to Burmistrz Włodkowski. Czy godzi się na łupienie z kasy Orzyszan

Od kiedy prezes sam ustala sobie pensje w spółce miejskiej ?? To po pierwsze po drugie jeżeli walne zgromadzenie wspólników tak mu ustalili to znaczy że uznali poprostu że mu się tyle należy. Jak piszesz sprawdź przepisy jak się ustala wynagrodzenia prezesa zarządu. I odpowiem zmieścił się w górnych granicach widełek amen

Józef zająłeś 2 miejsce w konkursie"Dzban Roku" bo 1 miejsce zajął Przemysław Czarnek były minister edukacji.

Teraz co tydzień, będzie p. burmistrzu zlot motocykli? chyba fanatyk jakiś pan jesteś, znów zakorkowane miasto i smród palonych opon o głośności nie mówić, żadne żadne na Mazurach miasto nie wpuszcza ich na teren zurbanizowany to tylko pan atrakcje robi, smród, hałas i atrakcje

Jasne ciekawe kto głosował, zawsze ściemniacze kłamcy co w kościele kazali głosować, i z dupą do tyłu jak zawsze piskie Pisiory przez 8 lat kradli jeszcze im mało widać autorytetem jest Wasik i Kaminiski zlodzieje sa super pomoga Wam Piszanom w Brukseli haha

Jak oskarżasz piskich "pisiorów" o to, że przez 8 lat kradli, to może przedstaw jakieś konkrety, bo samo rzucanie oskarżeń bez jakichkolwiek podstaw jest przestępstwem.

Ja na pewno tego gówna nie wybrałem Wąsik to szuja a ten drugi na pewno też skoro trzyma się tuska , jak można wybierać wąsika który niedawno co wyszedł z puchy na euro posła no debile nie ludzie Pisz i okolice to wyborczy beton pisu i po żgyać się chcę

Ci co głosowali na Wąsika to wyborczy beton. Takimi najłatwiej się manipuluje. Wstyd!!!!

Spoko Michał ciężko manipuluje się tymi którzy tankują za 5,19 mają wolne od podatku 60 tysi i 98 innych obietnic na sto dni. Ci są niedoprzerobienia😂😂. Bo wszystkie obietnice już załatwione. Jak rozwój Pisza idzye jak burza tak jak remont pedeku. Jest już plan jego rozbiórki??

Wąsik poszedł. Prawie nic nie będzie robił ale kasa będzie. Trzeba wstydu nie mieć. Proboszcz mówił, że Wąsik dobry Kaczyński też to wielu na niego głosowało. Barany, nieuki. Putin też się cieszy

Zaraz... Zaraz... A który to z aktywistów rudego wprost z więzienia poszedł do Brukseli? To było niedawno. Pamiętacie? Ach... już zapomnieliscie. Wszak to od tych uśmiechniętych, więc ci tam sie czepiac człowieka. Zapewne siedział niewinnie. Wrobili to zli ludzie.

A ja uważam jak PIS wygra w Piszu następne wybory w gminie to wreszcie będzie tu dobrobyt.

Co za kompromitacja, głosować na Wąsika to tak jak usankcjonować złodziejstwo. To już innego z PiS nie było ? Tylko takie indywidua mogli wystawić. Cała ściana wschodnia to jakiś ciemnogród albo dobra banda cwaniaków .

No właśnie gościu walczył że zlodziejstwem. W przeciwieństwie do takiego jednego od uśmiechniętych, który kasę z łapówek w meblach ukrywał. Zaraz... Zaraz... kto to był... Ach, już wiem. Ale to przecież ktoś mu te kasę podrzucił i wrobili go.

Kompromitacja to.głosować na rudego oszusta albo na róze won the tun Polkeę z.krwi i kości hahahaja

I tak obajtek wszystkim zagrał na nosie

A ryży Was wykiwał, a od 1 lipca pozostanie Wam tylko uśmiech uśmiechniętej Polski i 60 proc podwyżki za nośniki energii. Za chwilę zaboli, a i inflacja poszybuje w kosmos. A miało być tak pięknie i benzyna po 5,19 zł i kredyty 0 proc, i akademiki za 1 zł i czort wie co jeszcze. Zamiast tego będziecie mieć koczowisko nielegalnych imigrantów. Cieszcie się i usmiechajcie. Tyle Wam już zostało. Dobre i to. I dalej głosujcie na ryzego. To jakiscsyndrom sztokholmski chyba bo racjonalnie tego nie da się wytłumaczyć

W okręgu wyborczym nr 3, tj. okręgu 2 województw - warmińsko-mazurskiego i podlaskiego zwyciężyła KOALICJA OBYWATELSKA - 256 889 (1 mandat), drugie miejsce PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 252 638 (1 mandat), trzecia była KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ - 252 638 (bez mandatu). Jak to odczytywać? PIS i Konfederacja po tyle samo głosów?

Konfederacja - 87 388.Pomyłka, juz poprawiono

Głupi naród albo ustawione wybory. Tak czy siak mamy jeszcze bardziej przechlapane.

Babcia mówisz o wąsiki a ten poseł z po co prosto z więziennej celi wylosował w parlamencie europejskim to już nie widzisz tego stara cwaniaro ? Tylko konfederacja dba o Polaków !!Resztę to świnie pazerne przy korycie i PiS i KO to dwie sprzedane *** !!

Gówno w dupie chlupie po chałupie

Niech Ci panowie skazańcy, przestępcy reprezentują Cię w Europie, okradli Polskę teraz będzie syf i chlew pokazywać w Brukseli, trzeba być nienormalnym człowiekiem żeby na nich głosować. Gaśnice weźmie i ugasi, kolejny miliony ukradnie stamtąd Polaczki maskara rolnicy z unii wyjdź dostaniesz dotacje od Jarosława z PiSu z Piszu.

Ale wstyd dla województwa i powiatu, Wąsik - jaki wstyd....

Lepiej Wąsik niż ktoś z KO lub trzeciej nogi

Tylko konfederacja tylko Braun bodaj mentzen nikt inny nie dba o Polskę reszta to pazerne swinie przy korycie !! Nikt nie ugasi hanukowych świec w polskim sejmie !!

trzeba mieć coś z głową żeby na te osoby głosować, wieśniaki z PiSu z Pisza

To ten co pójdzie siedzieć?

Już nie pójdzie

Gra polityczna toczy się dalej :⁠-⁠) Każdy bliżej wyższego stołka.....

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt