REKLAMA
Data dodania: 17.04.2024
Otrwarto Punkt Informacji Turystycznej
Turysta w Piszu wreszcie uzyska informacje o naszym mieście i jego atrakcjach
Muzeum Ziemi Piskiej poszerza ofertę o nową usługę - Punkt Informacji Turystycznej wraz ze sklepikiem regionalnym.
Zawieszenie działalności Informacji Turystycznej w związku z pracami budowlanymi Piskiego Domu Kultury,  spowodowało, że turysta w naszym mieście był nieco zagubiony. Błąkając się w poszukiwaniu potrzebnej sobie wiedzy o naszym mieście korzystał z widocznych atrakcji i trafiał najczęściej do Muzeum Ziemi Piskiej.
Tak zrodził się pomysł na rozszerzenie naszej oferty - komentuje dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej Aneta Karwowska - To odpowiedź na zainteresowanie, które często prowadzi do Muzeum Ziemi Piskiej poszukujących informacji o regionie i jego atrakcjach, czy możliwości zakupu pamiątek regionalnych. Nasi przewodnicy od wielu lat dokładają starań, by każdy wstępujący w mury muzeum poczuł się ważny i dobrze obsłużony - bez względu na to, czy jest zainteresowany historią, czy szuka możliwości dojazdu nad Śniardwy i wypoczynku nad największym jeziorem w Polsce.


Sezon turystyczny za pasem, a prawdziwą próbą generalną będzie długi majowy weekend. Gościom odwiedzającym Pisz proponujemy wizytę w Punkcie Informacji Turystycznej, utworzonym w Muzeum Ziemi Piskiej.
W ramach Punktu Informacji Turystycznej będziemy prowadzić dystrybucję folderów i ulotek, informować o zbliżających się wydarzeniach czy przekazywać wiadomości z pierwszej ręki o atrakcjach, restauracjach z regionalnym jedzeniem czy miejscach dostępnych tylko podczas spaceru lub wycieczki rowerowej. M.in. w tym celu na naszej stronie internetowej powstała zakładka Punkt Informacji Turystycznej. Miejscowe podmioty z branży turystycznej zachęcamy do kontaktu i przekazania swoich materiałów promocyjnych. - dodaje dyrektor MZP.

Ofertę sprzedażową w muzealnej kasie zostanie poszerzona. Oprócz publikacji ukazujących się nakładem Muzeum Ziemi Piskiej, magnesów i gier dla najmłodszych, dostępne będą inne, lokalne produkty, m.in. naturalne kosmetyki czy ręcznie dziergane artykuły dekoracyjne.
Opinie i komentarze

Komentarze

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt