REKLAMA
Data dodania: 20.02.2024
XXX edycja konkursu
Wskażmy zaangażowanych społecznie. Rusza konkurs 8 wspaniałych
Fot. arch. Piszanin
Ubiegłoroczni Wspaniali
Rusza 30. edycja konkursu Ośmiu Wspaniałych. Kandydatów - uczniów działających na rzecz mieszkańców miasta - mogą zgłaszać m.in. dyrektorzy szkół, nauczyciele i organizacje pozarządowe.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zrzeszonych w szkolnych kołach i klubach wolontariatu oraz do dzieci i młodzieży zaangażowanych w indywidualny wolontariat w ramach świetlic środowiskowych, młodzieżowych domów kultury i innych miejsc.

Celem jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

Konkurs przeprowadzany jest na 2 etapach: lokalnym i ogólnopolskim. Pierwszy z nich skierowany jest wyłącznie do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, spośród których wyłanianych jest nie więcej niż 8 wyróżnionych, zwanych Ósemeczkami. Etap ogólnopolski skierowany jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych (ÓSEMKI JUNIOR) i uczniów szkół ponadpodstawowych (ÓSEMKI SENIOR). Spośród zgłoszonych Komisja Konkursowa wybiera reprezentanta powiatu podczas ogólnopolskiego finału konkursu.
Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do zgłaszania swoich kandydatów do zaszczytnego tytułu Ósemki i Ósemki w kategoriach indywidualnych i grupowych. Kandydatów zgłaszać mogą m.in. dyrektorzy szkół, nauczyciele, opiekunowie wolontariatu, przedstawiciele społeczności lokalnych, a także koleżanki i koledzy wolontariusze czy rodzice. Już samo zgłoszenie jest wielkim wyróżnieniem dla Wolontariusza. - informuje organizator piskiego etapu konkursu.
Szczegółowych informacji udziela Anna Stachelek (ZEAS Pisz), tel. 87 425-47-58.
Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt