REKLAMA
Data dodania: 09.02.2024
Utrudnienia w ruchu 11.00 do 13.00
Biała Piska: Trwa ogólnopolski protest rolników
Fot. KPP Pisz
O godz. 11.00 przy ul. Kolejowej w Białej Piskiej rozpoczął się ogólnopolski protest rolników, z udziałem lokalnych przedstawiciwli. Trasa protestu: ul. Kolejowa, ul. Sienkiewicza, ul. Moniuszki, DK 58 - Pisz.
Na piątek, 9 lutego, zapowiedziano czasowe blokady dróg. Wyraz niezadowolenia rolników, który demonstrować będą szeroko zakrojonymi działaniami trwać ma co najmniej do 10 marca 2024 roku. W planie jest także ogólnoeuropejski strajk rolników, zaplanowany na 4 czerwca w Brukseli - w przededniu wyborów do Parlamentu Europejskiego.


Główne założenia strajkujących rolników dotyczą sprzeciwu wobec obecnej sytuacji w Unii Europejskiej - m.in. w kontekście absurdalnych wymogów Wspólnej Polityki Rolnej, ale także odnośnie decyzji Unii, które doprowadzają do nadmiernego importu towarów rolnych z Ukrainy.

Fot. KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Prawdziwy Zigi

Ci którzy krytykują polskich rolników za to że walczą z lewackimi ekooszołomami z eurokołchozu powinni żreć piach i pić wodę z szamba . Pewnie wg. Was idiotów żywność bierze się ze sklepów.

UE

Tia, nie strajkują "biedaki" w wypasionych traktorach za miliony, z willami i luksusowymi furami. Obudzili się dopiero teraz? Niech swojemu pisowi podziękują za taki stan rzeczy.

jozek

A komu to potrzebne?

Siedzieć cicho jak mysz pod miotła .

Myszy do dziury a kysz.

Poszak

Fajne sprzęty JOON DEER FEND MC CORKE VALTRA . Niedobra unia . A 20 lat wstecz c-330 i ruskie Władimice na górkach parkowali bo na akumulator nie było stać. Fuj niedobra unia!!!

ursula

To jest naturalny proces rozwoju społeczno-technologicznego, a nie zasługa unii. W państwach spoza unii też mają takie maszyny.

Kolo

W fabrykach też są sprzęty fajne i w szpitalu też. A nie przyszło Ci do głowy że to są albo w kredycie albo leasingu i trzeba to spłacać z bieżącej produkcji? Nie zmienia to jednak faktu, że Europejska gospodarka (także przemysl) staje się powoli skansenem. W zasadzie Europa poprzez własne działania nie jest gospodarczo konkurować w żadnej dziedzinie na rynku globalnym i ani technologicznie, ani kosztowo, ani jakościowo się generalnie nie liczy. Nawet europejski przemysł motoryzacyjny trąci myszką. USA, Chiny, Japonia i Korea Południowa. Reszta to skansen. I my także płyniemy na tym Titanicu. A jeszcze w latach 60 tych w Korei Południowej połowa ludzi nie umiała czytać i pisać oraz panowała nędza. Jak widać mądra polityka gospodarcza państwa potrafi zdziałać cuda. Ale musi być ona konsekwentna i propanstwowa, a nie nastawiona na interes obcy jak to się znów obecnie dzieje. To rodzaj tzw. agentury wpływów obcych a nie prowadzenie polityki gospodarczej to co u nas się robi. Przy takiej polityce zawsze będziemy tylko montownia lub podwykonawca dla innych. Czy o to chodzi? Niektórym chyba właśnie o to.

Kolo

I bardzo dobrze że wreszcie się ludzie budzą i zaczynają mieć dość tego komunistycznego szaleństwa. Już to przerabialiśmy w historii i to całkiem niedawno. Widzę, że ci niektórzy zapomnieli już jak było w PRL. A tu się zapowiada, że PRL to była bajka w porównaniu z obecnym Związkiem Socjalistycznych Republik Europejskich (zwanych dla niepoznaki UE). Jeszcze nie dostrzegacie, o co tu chodzi? Trzeba być ograniczonym żeby nie widzieć, że jest to wykorzystywanie narracji klimatycznej i różnych innych podobnych głupot dla budowania metodami politycznymi i administracyjnymi przewagi konkurencyjnej dla wielkich korporacji międzynarodowych produkujących na gigantycznych obszarach Ukrainy i Argentyny. I to bez żadnych ograniczeń i obostrzen sanitarnych. Myślicie że to co napływa w sposób niekontrolowany to jest produkt ukraińskich rolników? Ukraińcy są tam tylko wyrobnikami w wielkich katyfundiach z kapitałem holenderskim, niemieckim i francuskim (oraz trochę dunskim). Rozumiem że tam ograniczeń być nie musi i nie wpływa to na rzekomy klimat. Poczekajcie jadę ale do lipca jak wam Słońce Peru i nasz ukochany przywódca (który swego czasu na molo w Sopocie ściskam się z z putinem) podniesie o 80 proc rachunki za energię elektryczna. Tak, to właśnie jest tezcekenent tego zielonego ladu, przeciwko któremu walcza rolnicy. Dziś oni A jutro Wy dostaniecie po głowie i to już bardzo szybko. I wtedy co madrale powiedzą? Rozumiem że będą się dalej uśmiechać i nosić dumnie biało czerwone serduszko w klapie jak to czyni nasz ukochany przywódca. Zapewniam że nie będzie już wesoło. Nie będę wspominać o zastopowaniu kluczowych inwestycji, w tym energetycznych. Kraj staje powoli. A nasz ukochany przywódca zwiał na narty do Włoskich Dolomitow. Tak fur biedak zmeczył władza przedc2 miesiące. Strasznie to wyczerpujące jak widać. I po co ludzie się pchają do tej władzy. Ciekawe dlaczego...

Bambus

Ziomek nie sepleń

Al

Pie.dolisz jak potłuczony.

Kolo

Uderz w stół... a odezwa się zaraz Ci wszyscy Europejczycy, przełożeni wartościami, wyższa kultura, miłością, tolerancja i innymi tego typu komunalami. Ale to jest charakterystyczne dla tych od biało czerwonych serduszek. Jaka miłość i uśmiech bije od tych wypowiedzi. Słońce Peru nie byłoby dumne.

Unia poszła won Tuski kaczory

Polać dla chłopa ,jesteśmy tego samego zdania bo to jest poprostu smutna prawda.Czy ktoś by był chętny zorganizować w Piszu strajk przeciw Uni Europejskiej i wyjścia z niej ? Zacznijmy od małych miast pokażmy że można u nas może się rozjele na całą Polskie.Musimy opuscic ta kur..we Unię.

Oknowa

Podobnie to widzę ale lud ciemny, bo wystarczą jak w TV powiedzą "szczepta się" i polezą. W skali świata europa to karzeł... i to ma uratować swiat przed efektem cieplarnianym. Rolnicy to ostatnia duża grupa z którą mają problem, a pamiętamy górników, stoczniowców...

Lech K

Banda debili niech sobie podjadą pod chate karakana kaczyńskiego i tam blokują albo innych idiotów z pisu. Czemu zwykłym ludziom przeszkadzają.

WXTZ

Nie będziesz miał co żreć to inaczej będziesz gadał

sugestywna opinia

Nie mierz wszystkich swoją miarą kmiocie

Wyborca piski

Nasz nowy król tfusk szybko sprawe zalatwi wszyscy beda zyc w dobrobycie

UE

Protestują ciągnikami na drogach przeciwko Unii, dzięki której mają te ciągniki? 15.10.23 roku 67% rolników zagłosowało na Prawo i Sprawiedliwość. Czemu wtedy cicho siedzieli?

Kamil

Co Polacy chcieli to wkrotce dostana.Mogli wywrocic ten szulerski stolik ale wybrali POPIS i lewice,na Konfe byli za strachliwi.Bedzie zatem,to co ma byc czy tego chcemy czy nie.

UNI I UKRAINIE MOWIMY NIE

Czy wy nie rozumiecie że ani PiS ani po nie chcą dobrze dla Polski ?Kto kuźwa jego mać chciał wyjścia z Uni tylko konfederacja więc nie babol głupot bo PiS i po to jeden wielkie dziadostwo które będzie głosowała przeciw Polsce i będą się żreć między sobą !Mówiłem głosować jak konfederację i wyjście z Uni to jedyny słuszny wybór !Rolnicy jesteśmy z wami mówicie kiedy mają się dołączać wszyscy nauczyciele,budowlańcy,górnicy ,hydraulicy,majsterkowicze,analitycy każdy kuźwa każdy człowiek powinien dołączyć do protestu na ostro.

WXTZ

POPIERAM W 100% CHOCIAŻ JEDEN MĄDRY NA TYM FORUM

mocny full

Rolnicy, Głosowaliście na PiS, które poparło traktat lizboński i pakiet FITfor55. Otworzyło granice z ukrainą na oścież. Teraz zachłystnijcie się piwem które naważyliście.

xxxx

Podziękujcie za 8 lat rządu i rozdawnictwa oraz okradania państwa przez debili z pis i dalej ich popierajcie ja jestem za podwyżkami dla pisiorow po 1000 procent na wszystko każdy kto głosował na tych debili powinien teraz za to płacić i ich spłacać

Prawdziwy Zigi

Wszystko jest dobrze ryży donek na urlopie we Włoszech ale nie martwcie się za to wasz wiceminister rolnictwa Kołodziejczak jeździ na granicę polsko ukraińską limuzyną z kierowcą i wącha cukier Poza tym nie będzie pieniędzy bo właśnie koalicja ryżego donka i zakłamane zaplute lewactwo i psl oraz pisiory w sejmie przegłosowali dalszy socjal z naszych podatków dla Ukraińców

bvbvb

Zigi ty tutaj tez jestes? Komentujesz na wszystkich lokalnych portalach...

Prawdziwy Zigi

Lubię Pisz i często w nim bywam. Ale jak obserwuję to miasto które jest większe niż Kolno to myślę że ono upada tak jak Kolno . Ani w Kolnie ani w Piszu nie ma perspektyw.dla młodych ludzi.

Andrzej Ꝣ

Nie jestem przeciwnikiem tych działań rolników. Uważam jednak, że wybierają niewłaściwe miejsca do swoich działań. Jedzcie do stolicy zblokujcie Sejm, budynki Rządowe, Kancelarię Premiera, pałac Prezydenta i tam nie wpuszczajcie i nie wypuszczajcie nikogo może to przyniosło by efekt poprzez głód tam zgromadzonych ludzi. A tak blokujecie przejazd Kowalskiemu, który jest umówiony na wizytę lekarską i nie może przejechać. Pani Basia nie może dojechać na czas do pracy. Co ona zawiniła w waszej sprawie? I wiele innych przykładów. Mnie te wasze blokady nie podobają się a szczególni dobór miejsc.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt