REKLAMA
Data dodania: 08.12.2023
Czytelnicy alarmują
W budynku przy szpitalu zaplanowano krematorium. Mieszkańcy okolicy szpitala: To niehumanitarne!
Do redakcyjnej skrzynki Piszanina trafił list od zaniepokojonych mieszkańców, którzy nie chcą w pobliżu swoich domów obecności spalarni zwłok. Budowa krematorium zaplanowana jest w budynku w obok szpitala.
W marcu 2023 roku Urząd Miejski w Piszu opublikował Obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego, w którym czytamy, że na wniosek Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej - Szpitala Powiatowego w Piszu zostało wszczęte postępowanie dotyczące ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia polegającego na zmianie sposobu użytkowania i przebudowie istniejącego budynku kotłowni na budynek o funkcji prosektorium i spalarni zwłok /krematorium/ wraz z pomieszczeniami pozostałymi oraz na dobudowie schodów zewnętrznych na działkach o nr 267/15 i 267/19, obręb Pisz 2.

Budynek w którym planowane jest krematorium (po lewej), budynek przychodni, po prawej.

15 maja decyzja została wydana, co dało zielone światło dla inwestycji Szpitala.
- Nie chcemy w tym miejscu krematorium. Dlaczego nie zostanie wybudowane w obrzeżach miasta? - mówi zaniepokojony mieszkaniec okolicy szpitala. Po pierwsze nie chcemy żyć ze świadomością, że w pobliżu naszych domów pali się zwłoki. Po drugie - uważam, że to niehumanitarne robić spalarnię zwłok przy szpitalu. Czy to jakaś linia produkcyjna? Człowiek, który trafia do przychodni już dziś widzi zakład pogrzebowy, teraz z drugiej strony spalarnia zwłok! Wokół szpitala powinny być parki i miejsca spacerowe, a nie instalacje, które wpływają negatywnie na myśli i zdrowie pacjenta.
A czy Waszym zdaniem zamiary Szpitala o budowie krematorium w tym miejscu to dobry pomysł? Napiszcie w komentarzach. My w najbliższym czasie przyjrzymy się tej inwestycji.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Jan z zamku

Najpierw wbudują, doprowadzą do upadku i przejmą "Dyzma" z "Cegłówką"

Przyszły klient

Super pomysł,z kosztów transportu zwłok można zejść z łózka szpitalnego na podajnik do pieca,smrodu i dymu z komina nie widać temp.spalania 870 stopni a dopalanie 1200 proces trwa 2 godziny,piec zasilany gazem,potrzeba dwa,sala pożegnań,pomieszczenie na kaplicę wiecie ile to kosztuje barany już mamy urządzenie do rezonansu i co ilu piszan z niego korzysta?gotowy piec jest w Łomży zapytać się klech ile pogrzebów jest ze słoikami a to wcale nie jest tanie

Lech Borak

Oświadczam, że nie mam nic wspólnego ani z forumowiczem o niku "Andrzej Rumun&" ani z treściami, jakie zamieszcza na jakimkolwiek forum. Wszystkie posty lub komentarze zamieszczane przeze mnie podpisuję swoim imieniem i nazwiskiem, z wyjątkiem tych na PISKIM FORUM, gdyż czytelnicy wiedzą, że jestem właścicielem i redaguję wszystkie zamieszczane tam teksty. Proszę zatem, aby osoby chcące obrzucać mnie błotem czyniły to pod moimi tekstami, a nie przypisywały mi tego, czego nie uczyniłem. Chowanie się za nikami "no name" i plucie na innych jest nieeleganckie. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

Znajomy

ciężko w to uwierzyć.

Prawnik

Decyzja Nr 2/23 z dnia 25.05.2023r. narusza warunki i wymagania dotyczące punktu 2 ppkt.bid dotyczących ochrony zdrowia ludzi i interesów osób trzecich.Inwestycja ujęta w tej decyzji zgodnie z obowiązującymi przepisami nie ma charakteru inwestycji celu publicznego.

Ponadto zgodnie z ustawą z dnia 15.04.2011r.( ze zm.) w/g art.13 w prosektorium przyszpitalnym nie można prowadzić usług pogrzebowych tj.spalania zwłok ludzkich(krematorium)

Duch

Gratuluję Staroście poczucia humoru, szpital podlega przecież pod starostwo. Wyobrażam sobie sytuację, gdy leżąć w szpitalu w Piszu i czekając na poważną operację, mój sąsiad z sali nie przeżywa zabiegu i odchodzi do Krainy Wiecznych Łowów. Mogę go jeszcze powspominać patrząc na komin pobliskiego krematorium i spokojnie czekać na swój zabieg. Budujące :-)))

bbb

ja też sobie wyobrażam, jak burmistrz przychodzi w odwiedziny do bliskiej sobie, ciężko chorej osoby leżącej w piskim szpitalu, w sali z widokiem na krematorium i komin, z podjźdżającymi karawanami, wyobrażam sobie też leżącego chorego burmistrza w takiej sali, za takim widokiem, który odmawia modlitwe o uzdrowienie chorych i błaga żeby jeszcze nie podzielił losu tych których dowożą do pieca.

Andrzej Rumun&

Ja tylko pytam czy jest gdzieś do przeczytania skan fecyzji. Zakładam, że prawo pisali rozumni ludzie, którzy napisali, że decyzja określa wymagania ochrony interesów osób trzecich. Czyżby ktoś z piszących inaczej korzystając z tego, że nie ma skanu decyzji próbował wmówić, że mamy doczynienia z formalnością? Jakoś nie odnoszą się do skanu decyzji. Mam uwierzyc na słowo pisane osoby, która być może nie wie co pisze i nie zna prawa?

Wyborca

Panie Rady Powiatowy, z decyzją można zapoznać się w Urzędzie Miejskim i jest o tym wspomniane na Biuletynie Informacji Publicznej. Jeżeli nie może Pan tego znaleźć, służę pomocą, proszę tylko dać znać, a prześlę na Facebook.

Daniel

Mozna sie spierac co do lokalizacji,ale niedlugo zacznie brakowac miejsc na cmentarzu.Rozkladajace sie zwloki zanieczyszczaja wody gruntowe.Wspolczesne piece krematoryjne nie stanowia najmniejszego zagrozenia dla srodowiska-spalaja zwloki w sposob bezdymny i bezzapachowy i nie ma zadnych szkodliwych pozostalosci.

w punkt.

widzę że są normlani ludzie na tym forum. Wydanie decyzji lokalizacji inwestycji publicznego polega na przyjęciu wniosku wraz z załącznikami, sprawdzenie jego poprawności, sprawdzenie wszystkich wymaganych prawem dokumentów związanych zamierzeniem inwestycyjnym np. decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach itp. Niewydanie takiej decyzji prze organ rodzi dla niego określone konsekwencje.

serio

Czyżby niektórzy z piszących chcieli nakłonić urzędnika do niedopełnienia swoich obowiązków? na to jest paragraf

Andrzej Rumun&

Brakuje skanu decyzji Burmistrza Pisza a dotyczącej krematorium. W przepisach jest : " Decyzja.....[określa] wymagania ochrony interesów osób trzecich". Określa? Ktoś widział skan decyzji?

Sprawa Powiatu

Wydanie decyzji to konieczność administracyjna. Urząd Miasta nie mógł nie wydać decyzji skoro w dokumentacji wszystko było zgodne z prawem. Gdyby burmistrz czy urząd miał robić co mu się podoba w sprawach administracyjnych, wynikających z zarządzeń, z ustawy itd. to wszyscy podnieśliby larum, że urzędnicy się wtrącają i robią co im pasuje. To decyzja administracyjna, a jak powiat, któremu podlega szpital nie da zielonego światła, to tej spalarni nie będzie.

Iza

A świstak siedzi i zawija sreberka

Bismark

Krematorium popieram powinno być zwłaszcza w Piszu miasto wymiera to branża się dostosowuje. To instytucja przyszłości na cmentarzu powinno też być kolumbarium. Sam chce być spalony po śmierci ile ziemi leży pod betonami

Andrzej Rumun&

Dziś miejsce gdzie ma być dach na PDKu oświetlone. Przypomina mi BASZTĘ z filmu ," Wakacje z duchami". Nie zdziwił bym się gdyby na przykład jakiś Andrzej w zbroi i łańcuchach zacżął z miejsca ( podświetlonego,) gdzie ma być dach wołać: " Przebacz mi Brunhildo". Czy Brunhilda była blondynką?

Wyborca

Ty się dobrze czujesz? Pod kopułą wszystko w porządku? Na radzie wyskocz z takimi tekstami

udaje

Rumun udaje że nie jest radnym powiatowym. Wstydzi się. Ale wszyscy wiedzą.

Izabela

Dobre! Schorowany rycerz i wojewódzka księżniczka biegający po rusztowaniu swojego zamku bez dachu xD

Andrzej Rumun&

Pociągów mniej ale podobno AUTOBUSÓW więcej. Niedawno zaprzysiężona Radna wojewódzka z Pisza podobno informowała, że Samorząd Województwa ( czy jakoś tak) zwiększył liczbę kursów . Teraz mogę zostać poinformowany dlaczego nie ma dachu na PDKu? Skoro Radna wojewódzka jednocześnie Dyrektor PDKu informuje o autobusach, to mogła by poinformować o przyczynie braku dachu? Czyż nie tak? A tym co piszą, że Burmistrz miał tylko przejrzeć papiery i MUSIAŁ wydać decyzję przypominam, że na Pl. Daszyńskiego, omawiając obwodnicę Pisza Burmistrz Szymborski powiefział: " proszę nie zapominać, że decyzję środowiskową będę wydawał ja". Dla mnie to zabrzmiało jak groźba, że jak Burmistrz Szymborski nie wyda decyzji to jej nie wyda.

Mazur

Szanowni Państwo,

Z pewnością Panstwo zauważyliście, że w dniu dzisiejszym wszedł nowy rozkład kolejowy w którym zlikwidowano jedna parę połączeń obsługiwanych przez Polregio na zlecenie samorządu województwa warmińsko mazurskiego. Jest to absolutny skandal, gdyż nawet dotychczas ilość polaczen realizowanych na zlecenie samorządu wojewódzkiego była poniżej minimalnego standardu właściwego dla transport i publicznego. Dotychczas były 4 takie połączenia na dobę - aktualnie są 3 (słownie: trzy). I to nie jest pomyłka. Przyjmuje się, że dla tego rodzaju linii minimalna ilość to 6 - 8 par połączeń na dobę. To co jest na Mazurach to patologia i wypaczenie istoty oraz sensu transport i publicznego. To jest forma wygaszania popytu w sposób sztuczny. Skutkiem tego będzie zniechęcenie do tego środka transportu także w przypadku pozostałych 3 kursów. Kto będzie z tego korzystał jak nie da się wrócić lub trzeba czekać 4 - 5 godzin na pociąg. Takich jaj nie ma nigdzie w kraju. Czy samorząd gminny opiniowal ten pomysł swoich kolegów z samorządu wojewódzkiego, czy zrobili to sami. A to dopiero początek likwidowania wszystkiego co tylko się da. Sprawa jest bulwersująca bo jakimś dziwnym trafem kursów z Olsztyna do Chorzel (na Kurpiach i w innym województwie do stacyjki w kapuście) jest 4 czy 5 a na Mazury 3 (i to na linii wezlowej). O co tu chodzi. To jest afera kolejowa. Co na to lokalny samorząd?

r.o.

Takie monity i pytania trzeba kierować do naszej przedstawicielki w samorządzie wojewódzkim. Co o tej sprawie wiedziała i jak zawalczyła o interesy regionu z którego została powołana?

Czy to jest "jaskółka" rządów ko która zwiastuje wygaszanie wszystkiego w Polsce B?

dziadek z wermachtu

Czepiacie się w tej sprawie burmistrza, ale chcę przypomnieć, iż jest to szpital POWIATOWY, a zatem już Himler i Adolf ze starostwa mają przygotowaną wstęgę do otwarcia przybytku anihilacji i pod naporem gawiedzi nie mogą się ugiąć, bo inaczej by stracili okazję do zrobienia sobie fotki.

Zdenerwowany

Komentarz zostanie przekazany do organów ścigania.

Ble

Zdernerwowany czy ty jesteś zdrajca ojczyzny?wisz co kiedyś armia krajowa z takimi robiła jak ty ?

Konstytucjonalista

Jest wolność słowa i wyznania.

Dziad

Wolność słowa też ma swoje ograniczenia - nie ma swobody wypowiadania obelg i fałszywych oskarżeń. Za to idzie się do pudła.

Tsiatek

Dziad to taki peerelowski prokuratura chyba jakaś szpica ci ludzie ?to podaj prawdziwe dane zobaczymy kto ty jesteś

ii

ale decyzje wydał burmistrz i zielone światło też dał burmistrz

oo

wydanie decyzji nie jest jednoznaczne ze zmuszeniem do wykonania danej inwestycji..... obiektem pretensji powinni być inicjatorzy inwestycji

ii

wydanie decyzji jest pierwszym krokiem do realizacji inwestycji, odmowa wydania pozytywnej decyzji powoduje koniec prac związanych z inwestycją. Burmistrz wydał zgodę proces inwestycyjny się rozpoczął.

oo

tylko że jeśli w papierach było wszystko w porządku i burmistrz by odmówił to sam mógłby mieć problemy.... wydanie pozwolenia to tylko urzędnicze sprawdzenie czy przedłożone dokumenty są zgodne z prawem. tutaj chcenie albo niechcenie burmistrza nie ma nic do rzeczy.

ii

Burmistrz żadnych problemów nie miałby, co najwyżej szpital mógłby wystąpić do sądu administracyjnego i tyle. Bezspornym faktem jest, że krematorium sąsiaduje z osiedlem domków jednorodzinnych i szpitalem i to był interes publiczny, którym burmistrz powinien się kierować dając decyzję odmowną. Nie zrobił tego, działał wbrew interesowi publicznemu. W wyborach trzeba mu za to podziękować.

oo

i tak by przegrał w sądzie jeśli wszystkie formalności były spełnione. za przegraną sprawę zapłaciłaby gmina i opozycja miałaby używanie.... więc się burmistrzowi nie dziwię że dał pozwolenie.... nie jestem prawnikiem ale wydaje mi się że coś takiego jak interes publiczny nie ma mocy prawnej... zanim się burmistrzowi podziękuje w wyborach to ta cała inwestycja już może być na zaawansowanym poziomie więc bicie w burmistrza zamiast w inicjatorów jest moim zdaniem stratą czasu. no chyba że ktoś ma w tym interes polityczny i tylko szuka pretekstu żeby walić w burmistrza...

W punkt

widzę że są normlani ludzie na tym forum. Wydanie decyzji lokalizacji inwestycji publicznego polega na przyjęciu wniosku wraz z załącznikami, sprawdzenie jego poprawności, sprawdzenie wszystkich wymaganych prawem dokumentów związanych zamierzeniem inwestycyjnym np. decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach itp. Niewydanie takiej decyzji prze organ rodzi dla niego określone konsekwencje.

Izabela

Ale takiej decyzji mógł nie wydawać. Ewidentnie dał zielone światło. Coś jest na rzeczy.

oo

proponuję ludziom którzy tam mieszkają i im to przeszkadza żeby się zrzucili na prawnika który by ich pokierował i pomógł zablokować projekt poprzez znalezienie błędy w dokumentach inwestora.... i zamiast sobie robić ze wszystkich wrogów to spróbować po dobroci pogadać z burmistrzem aby stał się sprzymierzeńcem w tej sprawie. wtedy się zwiększają szansę na wygraną.... a jak nie będzie chciał pomóc to już wiecie co macie robić bo macie w tym doświadczenie....

dziadek z wermachtu

Powiadasz "organy ścigania"? Czyli najpierw ściągną z ciebie organy na handel, a później wrzucą resztki twojego ciała do pieca?

xzy

Całe szczęście, że nie mieszkam w Piszu. Ale jestem optymistą i na pewno nie będzie fabryki spalania. Pozdrawiam...

Daniel

Do szpitala sie idzie,zeby wyzdrowiec a tu sie okazuje,ze beda nas grillowac gazem.

Palacz

taniej jak węglem grzać?

Jawa

Niech sobie na podwórkach pod domami postawia.

BUERZ SPRAWY W SWOJE RECE

ludzie czy to nie pora brać sprawy w swoje ręce i robić to co z nimi się należy ? Chyba tak nie można długo patrzec na kogoś ,kto pierwszy itp..czas wziąć sprawy w swoje ręce we wszystkich dziedzinach.ludzie w nas siła a policja nic nam nie zrobi bo nie da nam wszystkim rady tylko wszyscy dupa w troki !#

rick

W normalnie zarządzanym mieście i powiecie taki dyrektor po takim numerze z kotłownią olejową i narażeniu na tak olbrzymie straty naszej służby zdrowia dostał by natychmiast zwolnienie. Wszystko zamietli pod dywan. Hulaj dusza piekła nie ma. Poczuł się jak na prywatnym folwarku. Zaczął biznesy. Pacjenci i chorzy byli tylko parawanem za którym szły prywatne deale. Tylko ten z tym czerwonym magazynem mu do tej pory nie wyszedł. Do emerytury mu nie dużo zostało. Tu chyba jest odpowiedź, dlaczego sprawa tego budynku odżyła na nowo. Nie mają czasu, nie wiadomo kto przyjdzie i co zrobi z tym bagnem. Tylko opinia publiczna może powstrzymać to skur.....stwo.

Andrzej

Budynek w którym planuje się spalarnię wybudowano jako kotłownię olejową dla ogrzewania obiektów służby zdrowia na terenie i w okolicy szpitala plus tzw. hotel pielęgniarek. Miało być tanio, ekonomicznie, zdrowo i czysto. Kotłownia pracowała zaledwie kilka lat. W związku z brakiem ciągłości i płynności finansowej szpitala dostawcy oleju opałowego zmieniali się często. Od dostawcy lokalnego i z ościennych miast aż po Ostrów Mazowiecką. Do czasu aż ktoś ? Podjął decyzję o zamknięciu kotłowni olejowej i ponownym podłączeniu do ciepłowni miejskiej. Zainwestowano duże pieniądze, które w krótkim czasie zostały roztrwonione. Jedynie zbiornik na olej został odsprzedany lub sprzedany na złom. Dyrektor za swoją niegospodarność powinien odpowiedzieć karnie a nie planować nową dość kontrowersyjną inwestycję. Na temat poczynań dyrektor za zgodą starostwa można przytoczyć by jeszcze wiele takich „ kwiatków”. Ale żeby nie być monotonnym zakończę. O pozostałych „kwiatkach” będę wspominał stopniowo.

Kolo

To nie do końca jest prawda. Szpital wcześniej miał własną kotłownię węglowa i było to totalne średniowiecze. Potem właśnie wybudowano kotłownię olejowa i dopiero potem (jak wybudowano ciepłownie miejska na biomasę oraz cała infrastrukturę sieciowa) to szpital został podłączony do sieci miejskiej. Wcześniej takiej sieci nie było. Zatem nie jest prawda że ponownie podłączone szpital do sieci miejskiej. Podobnie jak okoliczne bloki miały lokalne kotłownie węglowe - nie było sieci CO. Proszę nie wprowadzać błąd.

Andrzej

Kolo dziękuję za zwrócenie uwagi. W mojej wypowiedzi o której wspominasz przyznaję w tekście nie powinno być słowa „ponownie” a zdanie powinno brzmieć „Podjął decyzję o zamknięciu kotłowni olejowej i podłączeniu do ciepłowni miejskiej.” Nie chcę być uszczypliwy w stosunku do Ciebie ale podjesz „Wcześniej takiej sieci nie było” (rozumiem że masz na myśli sieć miejską CO) otóż teraz Ty się mijasz z prawdą. Znaczna część miasta po prawej stronie Pisy ( od strony PZPS czyli sklejki) była ogrzewana przez energię cieplną wytwarzaną w kotłowni Piskich Zakładów Przemysłu Sklejek. Do kogo ta sieć należała nie wnikam w szczegóły ale zdaje mnie się , że było to Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Biuro zakładu i cała baza sprzętowa znajdowała się na ulicy Mickiewicza. Do której z tych sieci został podłączony w owym czasie szpital należałoby dokładnie sprawdzić. Jednak uważam, że nie to jest najważniejsze. Jednak według mnie nie chodzi kiedy w jakiej kolejności i do jakiej sieci CO podłączono szpital oraz z jakiej kotłowni korzystał szpital wcześniej. Ja przedstawiłam niegospodarność dyrektora szpitala związaną z budową , eksploatacją i w związku z tym zamknięcie kotłowni olejowej. A można było pomyśleć i pieniądze zainwestować w inne zadanie poprawiające jakość usług lub pracy w tym szpitalu.

Moris

Moi drodzy, takich radnych, burmistrza wybraliście. Pomysłu na Miasto i Gminę nie mieli żadnego. Planu rozwoju, wykorzystania zasobów Gminnych do rozwoju czegokolwiek, a zostali wybrani. Radni poszli dla diet i apanaży, burmistrz wiecznie chory. Skoro nie mieliście oczekiwań przed wyborami to czego chcecie. Służba zdrowia jak za króla ćwieka, standard leczenia to już nawet nie prowincjonalny . Po prostu przemiał PESEL , zero diagnostyki i wystawianie recept na leki. Żeby przez 30 lat nie stworzyć choćby oddziału referencyjnego, wyspecjalizowanego w danej dziedzinie, szkolić i wdrażać nowe rozwiązania. Dobrych lekarzy, działających na rzecz pacjenta zgnębiono, zaszczuto i odeszli. Zostali starzy wyjadacze, cwaniacy.

Jan

Dziwne, że to co od wielu lat wyprawia ten dyrektor jest tolerowane przez władze i nikt tym się nie interesuje. Od wielu lat mamy rozkład szpitala, personel odchodzi, pacjenci odchodzą. Bez przerwy trwają tam konflikty, a dyrektor od prawie 30 lat trwa i robi interesy i tylko kombinuje z kim i jaki interes ubić na majątku szpitala. Też pamiętam sprawę, którą opisał Piszanin. Ten czerwony magazyn, szpital sprzedał osobie prywatnej. Jak mówił dyrektor dla szpitala był on nie potrzebny. Prywaciażowi nic nie wyszło, latami stał pusty. Raptem obudzili się razem i wystartowali z pomysłem budowy zakładu opiekuńczo-wychowawczego. JUż teraz ten budynek był dla dyrektora i przyszłości szpitala niezbędny. Szpital już chciał odkupić ten budynek, czyli ten co sprzedał chciał odkupić od tego komu wcześniej sprzedał, a ten co kupił chciał ponownie sprzedać temu od kogo kupił. Niezłe prawda? Chyba to było za grubymi nićmi wtedy szyte, przestraszyli się smrodu i sprawa upadła. Więcej Piszanin nie wracał do sprawy. Temat czerwonego magazynu ucichł, az do teraz. Teraz w kotłowni ma być krematorium, ale stara kotłownia olejowa sąsiaduje bezpośrednio z czerwonym budyneczkiem. Praktycznie to jest ten sam obiekt. Nikt nie podaje kto jest inwestorem krematorium, kto znowu chce ubić tam interes. Nikt nie liczy się z mieszkańcami, chorymi, przyszłością szpitala tylko prywatne biznesy. Starostowie na to patrzą, radni, burmistrzowie innych miast, a żerowanie na piskim szpitalu trwa w najlepsze. Pytanie kto stoi za tą inwestycją?

orotgraf

wida mamy do czynienia z prawdziwym tytanem intelektu skoro używa wyrazu "prywaciaż". Pozazdrościć "talentu".

Jacek

"Wida" tu "wida" tam, a gdzie "wida" ty był jak inni chodzili do szkół. Tytanie intelektu i poprawnej polszczyzny, byki u drugiego widzisz, ale sam poprawnie nie potrafisz napisać krótkiego zdania, nie mówiąc już o jego zawartości merytorycznej.

Janzzamku

Pewnie starosta jego szpital

Xxx

Przykro się czyta te komentarze piso ciemnogrodu tkwicie tu w średniowieczu i nigdy z niego nie wyjdziecie 🤮

Mieszkaniec

Chłopie to Ty jesteś w średniowieczu,

- bardzo dobry pomysł, już dawno taka spalarnia powinna powstać, inaczej to cmentarz będzie się ciągnął do Jeży..

Kris

A czy ja napisałem że to zły pomysł myśl trochę ale ciemnoty z mazur tak samo jak i z podlasia nie przekonasz

Ela

Zero wyczucia, taktu i empatii... Po prostu wstyd...

Andrzej

Meg napisał jeszcze dom starców obok. Do kompletu.

W przeszłości był taki zamysł aby w budynku z czerwonej cegły powstał "dom starców". Następnie jeszcze bodajże 3 lata wstecz szukano chętnych na mieszkania planowane w tym obiekcie. Z żywymi nic nie wypaliło to uważacie, że można palić osoby nieżywe ? Wszyscy pomysłodawcy i przyszli realizatorzy tego zadania puknijcie się w swoje łby bo głów w których niema rozumu to już nie macie.

Andrzej Rumun&

Danuta pisze o dawnym nadleśnictwie, na ul. Dworcowej, że tam mial powstać dom gdzie seniorzy znaleźli by opiekę. Po co sięgać tak daleko. 09.10.2018 roku na Pl. Daszyńskiego Burmistrz Szymborski powiedział: " Hospicjum w Piszu jest potrzebne - są rozmowy z fajnymi osobami i chciałbym się tym zająć, takie nie duże na 10 osób, bo są różne potrzeby życiowe". No i co? Minęło PIĘĆ lat. Gdzie to hospicjum?

do prezesa

Prezesie, jak piszesz jakiekolwiek komentarze to jakie byłyby one prawdziwe z- od ciebie brzmią niewiarygodnie. Byłeś 2 lata prezesem PEC i co osiągnąłeś. 2 lata siedzenie na dupie i nic...Kompletnie nic...Napisz czym się teraz zajmujesz? Gdzie pracujesz? Będzie wesoło jakbyś napisał prawdę.

Danuta .

Proponuję , by zamiast krematorium , przekształcić stojący obok budynek i nowo wybudowany na dom całodobowej opieki dla ludzi starych . Plac ogrodzić , zagospodarować . I lekarze , i pielęgniarki byliby blisko tych, którzy tylko leżą , którymi nie zajmuje się rodzina , samotnymi , niedołężnymi , starymi mieszkańcami Pisza i okolic . Taki dom miał powstać w latach 90-tych przy ulicy Dworcowej , w dawnym dworku , pozostałością po nadleśnictwie . Niestety, oddano teren czarnym na kolejny kościół i plebanię . Więc może lepiej byłoby zająć się żyjącymi niż martwymi ? Tym drugim wszystko jedno . A żyjący seniorzy , potrzebujący opieki , mieliby miejsce , w którym lżej byłoby im znosić samotność i choroby . Proszę o tym pomyśleć . Bo każdy z nas może znaleźć się w sytuacji , gdy będzie skazany na samotną , bezradną starość . Danuta .

Andrzej Rumun&

Dziś na zewnątrz -5 stopni. Na PDKu nie ma dachu. Termin zakończenia robót budowlanych to 23.12.2023 roku. Smfiteatr miejski przy PDKu jest terenem budowy. Powinien być Amfiteatrem do lata 2024 roku. Kandydat na Burmistrza pytał publicznie o zwrot dofinansowania do Smfiteatru ( bo zamknięty) ale czy napisał wniosek do UM o konttolę na miejscu? Czy jest wiarygodny,?

były wyborca

Radny, Ty napisz wniosek o kontrolę, głosowałem na Ciebie, a Ty tylko potrafisz pisać w internecie, zamiast napisać oficjalne urzędowe pismo.

Juerek

Wkoncu będzie można odychać pełna gembą

Bodo

W katolickim kraju ? Chorzy na głowę spalarnia zwłok w środku miasta ?

Obywatel

W *świeckim* państwie.

I bardzo dobrze.

Bez wątpienia zapewni to doskonałą alternatywę dla mniej majętnych osób, które nie muszą się zastanawiać czy z górami forsy przejdą przez ucho igielne. Zaoszczędzą bliscy zmarłych, stracą Ci, którzy pośrednio dorabiali się na czyimś nieszczęściu/śmierci. A zaoszczędzone miejsce, dotychczasz przeznaczane pola wielkich kamienno-betonowych pałców dla zwłok, będzie można przeznaczyć życiu. Życiu tu i teraz oraz przyszłych pokoleń. Urna to fajna sprawa - taka nieegoistyczna.

jozek

To od razu niech cmentarz założą i będzie łańcuch: szpital, spalarnia, cmentarz i niebo

Meg

Jeszcze dom starców obok. Do kompletu.

iijh

Pamiętam, że dyrektor szpitala 2 albo 3 lata temu w tym czerwonym budynku chciał zrobić dom starców, dom opieki, czy coś takiego, ale opinia publiczna go wyśmiała. Jak dobrze pamiętam Piszanin też tą sprawę opisywał . W każdym bądź razie te plany zrobienia kasy im nie wyszły. To było wtedy dziwne bo szpital wchodził w jakieś konszachty z tym właścicielem. Teraz znowu kombinują. Dyrektor musiał uzyskać czyjąś zgodę na takie działanie. Wychodzi, że burmistrz już swoją zgodę dał, ale co na to radni gminni? Czy starostowie też dali zgody, a radni powiatowi co na to? Może radny Trupacz coś powie albo radny Borak? Powinny być zbierane wśród mieszkańców Pisza podpisy przeciwko budowie tego okropnego krematorium i to jak najszybciej. Trzeba podać do wiadomości publicznej kto za tym wszystkim stoi, kto to akceptował i wydał zgody. Na wiosnę są wybory my musimy wiedzieć kto to wszystko forsuje. Do czego ten Pisz doszedł. Krematorium przy szpitalu, obok chorzy, z każdej strony domy jednorodzinne. OKkropne!

Zośka

I oto w tym wszystkim im chodzi ... dobić i spalić ... wszystko pod ręką....teraz niczyje zdanie się nie liczy...

nowy wspaniały świat

Kiedyś był najpierw Cyklon B, a później piec. Teraz jest najpierw Pfizer, a następnie piec.

Gosia

Hit wyborczy. Kurczak mu nie wyszedł, to postawił na krematorium. Całe szczęście, że to nieudacznik i jak każda inna inwestycja po prostu nie wypali.

Senselier

jedno i drugie "ładnie" pachnie. Może to jakiś piski fetysz?

WXTZ

Nasz burszmistrz to poprostu niepoczytalny dziwak i czubb!!!!

Nikim

Moze ludobojcy z NFZ maja jakies plany przyszlosciowe zwiazane z nowymi plandemiami zeby bylo im latwiej szybciej i wygodniej .........

WXTZ

Najwygodniej było by wszystkich wybić srowidem a nie Covidem co jest ogromna ściema i mieć więcej do kradzenia w swoją kieszeń

Nikim

Dokladnie. Srowit to Taka sama sciema jak ta wojna na ukrainie. Niema zadnej wojny. To sa zwykli ukrainscy przesiedlency i najezdzcy. Bo przyjechail tutaj do nas zabrac nam wszystko to co nasze. Zreszta juz od dawna obiecuja zrobic nam drugi Wolyn.

WXTZ

Jako pierwszych asów do spalenia do władze szpitala i miasta. ALE TO ŻYWCEM. Na oczach innych, może to by wkoncu wybiło durne pomysły innych. Mordercy tylko wykończyć w każdy możliwy sposób i do piachu. TOTALNE ZERO pomocy medycznej w piszu

Nikim

Zgadzam sie w 100%. Spalic w calej Polsce tych wszystkich mordercow z NFZ !!!!

Klementowskiego

Niech sobie Szymborski na Reganówku postawi krematorium. Jak myśli, że łatwo to mu przejdzie to jest w błędzie.

Andrzej Zagroda

Ostateczne rozwiązanie kwestii piskiej.

r.o.

Tak jak palestyńskiej.

Karol

Najwięksi zwolennicy to ci którzy mieszkają daleko , tak samo jak było z obwodnica. Najglosniej sie smiali z protestow ci co ich bloki nie stoja na trasie. Teraz tez srednio was obchodzi ze ktos inny bedzie wąchał palone zwłoki. Wazne ze u was nie smierdzi trupem. To nie jest bezwonny i bezemisyjny biznes. No wlasnie biznes. Pytanie czyj? szpitala? właściciela pobliskiego budynku? Bedziemy protestowac tak jak z obwodnica. Sciagniemy telewizje. Dziadu ktorys se to wymyslil, nie uda ci sie. Chcesz żeby ktoś wąchał krematorium to sam wąchaj, jedź na wycieczke do Olsztyna i sie delektuj! Krematorium swietny pomysł, ale przy cmentarzu zdala od zabudowy mieszkaniowej!!! Jak szpital chce reperowac budzet to niech sciaga specjalistow, i to na etaty a nie na goscinne wizyty.

Karol

Ja proponuje na każdym osiedlu zamiast śmietników postawić spalarnie śmieci - pewnie tez nie śmierdzi i nie będzie przeszkadzało

Graf von Hochsztapler

A to akurat bardzo dobry pomysł. Chyba jeden z niewielu dobrych i racjonalnych. Poza tym co tu "niehumanitarnego" no nie rozumiem. Nie ma żadnych racjonalnych argumentów. Rozumiem, że jej sąsiad pali w piecu - kopciuchu węglem, miałem węglowym lub co gorsza odpadami zatruwajac okolice w promieniu kilometra to jest dobrze. A tu jak ma działać profesjonalna instalacja spełniająca wysokie normy (bo tylko takie mogą uzyskać certyfikat), to jest już źle. Zasadniczo problem bierze się z niewiedzy i dyletanctwa oraz emocji. To jest dokładnie to samo jak swego czasu ludzie bali się atomu (choć są nadal jeszcze takie jednostki, które nie mają o tym pojęcia i kierują się stereotypem), w sytuacji w której atom jest najbardziej przyjaznym źródłem energii aktualnie (nie dymi, nie nie halasuje, jest wydajny w przeliczeniu na jednostkę mocy, zajmuje mała powierzchnię w przeliczeniu na jednostkę mocy etc). Ale wracając do ktenatotium, to rozumiem, że też mieszkanie przy cmentarzu jest niehumanitarne (pytanie tylko dla kogo - czy dla nieboszczyka, czy mieszkających obok). Sto razy lepiej mieszkać przy krematorium niż centrum handlowym, gdzie jest halas, smród i smog. Tu wszystko wszystkim przeszkadza, kolej przeszkadza, droga przeszkadza, pies przeszkadza, kot przeszkadza, sąsiad przeszkadza, krematorium przeszkadza, szpital przeszkadza etc. Proponuje wynieść się do pustelni. Wtedy nic nie będzie przeszkadzać za wyjątkiem.samotnosci

Cesaria Evora

Grafciu, zapoznaj się z tematem potem pisz o spełnianiu wysokich norm i otrzymywaniu certyfikatów. Komisja europejska kilka miesiecy temu poruszała temat że nie ma żadnych przepisów narzucających przy spopielaniu zwłok stosowanie technik które redukowałyby emisje rtęci do środowiska. Ja wiem że tu w Polsce wsio sie przyklepie i jeszcze pieczątke przystawi że z certyfikatem, ale to nic nie znaczy. Jak już chcesz truć ludzi to weź się chociaż zasymiluj z nimi, podaj ulice na której mieszkasz .Postawimy krematorium blisko Ciebie. Osobiście pomacham ci certyfikatem i pozycze zdrowka.

Mirmił

Ty się tam znasz profesorku ekspercie

Kolo

A czy owa arcynieomylna komisja europejska pisze że sąsiad nie powinien palić węglem w piecu kopciuchu (nie mówiąc o paleniu smieci) i kiefy wreszcie będzie zakazane palenie paliwami stałymi na obszarach miast i osiedli. Bo to jest główny problem. Na Mazurach aktualnie powietrze jest gorsze już na Śląsku. Ciekawe dlaczego. Rozumiem że to jest ok i rtęci oraz PM nie ma w ogóle. Zacofanie infrastrukturalne i hipokryzja.

xxxx

Wesołe Krematorium :D

Stanislaw Zlotopolski

bardzo dobry pomysl

szkoda zachodu na transport

i tak wszyscy pojdziemy do piachu

pozdrawiam

Mieszkaniec

Mieszkam koło szpitala i też mi się nie podoba ten pomysł. Burmistrz powinien zapytać się mieszkańców Piszu albo zrobić głosowanie dla wszystkich. Mam nadzieję że nie powstanie tam spalarnia!

Kapucyn

Bo jesteś starym komunistą z ciemno gordu, twoj dziadek był przeciwko telefonom komórkowym, a twój pradziadek był przeciwko telegrafowi, elektryczności, a pra pra dziad przenice kosił sierpem i bił ludzi za kose. Wasze mózgi są tak ustawione, że uczą się do pewnego wieku, osiągają max inteligancji zaraz po szkole i później tylko się uwzteczniacie

r.o.

Widzę, że ta wiedza, inteligencja i wykształcenie, wystarcza tylko do trzepania Kapucyna (sądząc po talencie krasomówczym, a może klawiaturostukawczym???).

Zdrowia życzę i odrobiny empatii.

Siara

w elku jest na przeciwko przychodni i przy zakladzie pogrzebowym a zaraz za jest galeria i ludzie zyja a pisza jak byl wioska tak i zostanie zeromrozwijania sie

Jadwiga

Trochę jak Auschwitz. Przy szpitalu taka działalność... Władze sugerują, że zamiast leczyć do pieca. Bez wyczucia i mało empatyczny pomysł. Gmina ma z pewnością odpowiednie działki gdzie można taką inwestycję przeprowadzić. Sam pomysł nie jest zły. Lepiej pomyśleć o wydzieleniu kolejnego cmentarza i tam ulokować ten biznes. Na tym cmentarzu zostało niewiele miejsca. Jakoś to wszystko w tym Piszu bez gustu, dobrego smaku i porządku działa. Ktoś sobie coś wymyślił, a wykonanie jak pijane zające we mgle.

Mtk

Zamiast fabryki fotelikow teraz trzeba fabryke urn otwierac

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt