REKLAMA
Data dodania: 20.11.2023
Centrum Logistyczne w Białej Piskiej
Przybędzie 300 nowych miejsc pracy dla mieszkańców naszego powiatu
Spółka Dino S.A. rozbudowuje swoją sieć centrów dystrybucji. Jedno z nich powstanie w gminie Biała Piska.
Nawet około 350 miejsc pracy może powstać w centrum logistycznym – największej dotąd inwestycji na terenie gminy Biała Piska pomiędzy Białą Piską a Kolonią Kawałek.
Budowa Centrum Logistycznego w Białej Piskiej to najcudowniejsza inwestycja, która przytrafia się naszej gminie - mówi Beata Sokołowska, burmistrz Białej Piskiej. - To niesamowita szansa dla naszej gminy. To szansa na ogromny rozwój, stumilowy krok, a dla mieszkańców praca na miejscu, bo Centrum Logistyczne ma obsługiwać teren północno-wschodniej Polski.
Centrum logistyczne ma składać się m.in. z budynków magazynowych, produkcyjnych, handlowo-usługowych, myjni, stacji paliw, kilkuset miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i ciężarowych oraz placów manewrowych. Łączna powierzchnia zabudowy obiektów, według projektu, liczy około 46 tys. metrów kwadratowych.


Z początkiem listopada dotarła informacja o postępie w w/w sprawie. Budowa centrum coraz bliżej za sprawą Dino Polska S.A.

Spółka planuje zbudować trzy nowe centra dystrybucyjne w Polsce, m.in. w Białej Piskiej a także w Janowie Lubelskim (woj. lubelskie) i Morawicy (woj. świętokrzyskie. Wartość inwestycji to ok. 420 mln zł netto łącznie., tj. około 140 mln zł (netto) na jedno centrum dystrybucyjne i zostaną sfinansowane ze środków własnych spółki.

Dino Polska S.A. posiada sieć logistyczną, opartą dotychczas na siedmiu centrach dystrybucyjnych (w Krotoszynie, Jastrowiu, Wolborzu, Rzeszotarach pod Legnicą, Łobzie, Sieroniowicach i Sierpcu).

Centrum logistyczne ma być gotowe do końca 2025 roku.

Fot. UM Biała Piska

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Burmis

Jak dojazd z Orzysza ? Czy tylko Pisz , Biała P ?

Andrzej Rumun&

Forumowicz prośba pisze, że artykuł " umożliwia wyleesnie frustracji życiowych..." i podaje mój przykład nieobiektywnego wpisu. No to niech forumowicz wskarze nieobiektywny wpis. Czy możr ns PDKu nie ma dschu? Czy może informacja o miejscach pracy nie ukazała się na facebooku Burmistrz Sokołowskiej w Czerwcu 2020 roku? Fzy może Burmistrz Sokołoeska zamieściła gdzieś linki do dokumentów środowiskowych " najukochańszej inwestycji.."? No i forumowicz prośba podpisał się pseudonimem nie imieniem i nazwiskiem.

Jan Kleszczyński

Panie Andrzeju Rumunie, myślę, że warto będzie zapytać o nurtujące Pana kwestie na najbliższej sesji rady powiatu.

Romek

Panie Kleszczyński, w którym miejscu Andrzej Rumun napisał nie prawdę? Toć dachu nie ma, a za miesiąc PDK miał być gotowy. To co to jest? Czyje to kłamstwa? Rumuna czy burmistrza i jego przyjaciół? Jak kali kłamać i wyzywać to dobrze, patrz anonimowe wpisy o Rumunie, ale jak Kali mówić prawdę o p.Szymborskim, i to w sposób kulturalny, to bardzo źle.

Jan Kleszczyński

Panie Romku, ależ w żadnym wypadku nie twierdzę, że Pan Rumun nie racji, a wręcz przeciwnie. Zwracam tylko uwagę, że Pan Burmistrz i Wiceburmistrz nie odpiszą komentarzem na portalu Piszanin. Może warto zastosować oficjalne kanały komunikacji.

prośba

Prośba do "Piszanina" o zaprzestanie publikacji anonimowych wpisów na tym forum. Byle artykuł na jakikolwiek temat umożliwia wypisywanie frustracji życiowych nielicznych osób. Przykładem jest niejaki Rumun Andrzej, który wylewa swoje żale na temat burmistrza. Czasem te art. są ciekawe i warte skomentowania, jednak wstawki nie na temat (mniejsza z tym że są nieobiektywne i nieprawdziwe) zaburzają pewien porządek.

Obserwator

Do oddania PDK został miesiąc czyli 26 dni roboczych, a dachu nie ma. Dzisiaj było - 6C, dzień króciutki, robota wyraźnie zwolniła. No i burmistrz Szymborski się nam rozchorował. Marnie to wszystko wygląda.

covid

obydwaj są siebie warci, bezmózgi, pieniądze związane z COVID przeznaczają na remont cmentarza i to jeszcze nieczynnego , nikt normalny nie dokonałby takiego wyboru. opary absurdu

janusz

Zakładam, że podana na tym portalu informacja jest prawdziwa,tam był załączony dokument stanowiący załącznik zarządzenia Burmistrza Pisza. Czy w podaniu opinii publicznej, bulwersującej wiadomości o przeznaczeniu przez burmistrza pieniędzy z państwowego funduszu przeciwdziałania skutkom epidemii COVID na tak absurdalny cel, jakim jest remont nieczynnego cmentarza i remont budynku ogniska muzycznego jest coś nagannego? Przeciwnie, karygodne i oburzające są podjęte decyzje przez piskich włodarzy. Czasami się zastanawiam, gdzie jest przyczyna tak absurdalnych decyzji piskiej władzy. Żeby państwowe pieniądze przeznaczone na cele związane ze służbą zdrowia i profilaktyką zdrowotną przeznaczyć na remont nieczynnego cmentarza.............................. ktoś może pomyśleć, że to jakiś ponury żart, ale to jest właśnie straszna nasza rzeczywistość. Decyzję piskich włodarzy ja odczytuję tak. COVID to jest niebezpieczna choroba, a więc potrzebny jest cmentarz, tylko dlaczego burmistrz chce remontować nieczynny cmentarz? Na potrzeby COVID potrzebny jest przecież czynny cmentarz. Burmistrz ma też niespodziankę dla tych co przeżyli - ognisko muzyczne i chóry anielske. TA DECYZJA POWINNA TRAFIĆ DO MEDIÓW OGÓLNOPOLSKICH. Takich jaj Polska nie widziała. To mogło się stać tylko w Piszu!!!!!!!

Andrzej Rumun

Andtzej Rimun&

Czy prawdą jest, że Burmistrz Szymborski będzie chorował powyżej 30 dni to zobaczymy pewnie na Listopadowej Sesji Rady Miasta. Będzie Listopadowa Sesja Rady Miasta? Czy pan przewodniczący Lipnicki zwoła sesję?

Obserwator

A co to Pana obchodzi, zajmij się Pan swoimi sprawami lub do roboty Pan idź

olek

otóż to. Rumun nie ma pracy bo się nigdzie nie nadaje. Ponoć jest on radnym powiatowym. Wymądrza się, obraża , ale jako radny reprezentuje totalne dno.

Andrzej Rumun&

Piszę do janusza ale namawiam innych do czytania, bo wpis będzie dotyczył sprawy ogólniejszej. Otóż Zarządzenie numer 242/2023 z 15 Listopada 2023 roku o przekazaniu pieniędzy na remont ogrodzenia cmentarza ewangelickiego, na zagospodarowanie terenu cmentarza i na termomodernizację i adaptację budynku ul. Rybacka 8 podpisał ZASTĘPCA BURMISTRZA Pisza PUCHALSKI. Nie podpisał zarządzenia z upoważnienia Burmistrza Szymborskiego. Dlaczego? Bo wygląda na to, że Burmistrz Szymborski jest chory POWYŻEJ 30 dni. W takiej sytuacji reprezentuje Gminę niewybrany społecznie Pychalski. Puchalskiego w marcu 2015 roku ( zdaje mi się) powołał zarządzeniem na stanowisko zastępcy Burmistrza, Burmistrz Szymborski. Pierwszym dniem choroby Burmistrza Szymborskiego jest zdaje się 31 października 2023 roku. Czy będzie chorował do wyborów samorządowych?

Karol

Panie Rumun, sprawa najogólniejsza to jest Pana naganne zachowanie, ponieważ oczernia i pomawia Pan osoby nie tylko publiczne ale i prywatne. To że Pan pisze po tzw. pseudonimem nie oznacza, iż nie można Pana namierzyć i pozwać.

janusz

Służba zdrowia w Piszu ledwie dycha, nie ma lekarzy, pielęgniarek, a Szymborski - jak podaje jeden z miejscowych portali - pieniądze z tzw Funduszu Przeciwdziałania COVID ok. 550 000 zł przeznaczył... kto zgadnie? Na remont nieczynnego cmentarza ewangelickiego i remont budynku ogniska muzycznego.... żeby to jeszcze był czynny cmentarz.... Czy ktoś tego oszołoma zatrzyma... .

Anka

"najcudowniejsza inwestycja" ??!! Odważna ta pani, żeby taką inwestycję określić tym słowem. Czy ta pani nie widzi zagrożeń związanych z taką inwestycją dla mieszkańców ? Białą Piska jest cichym spokojnym miasteczkiem przyjaznym dla ludzi , którzy tam mieszkają. Szansa? Mieszkańcy mieszkają w cudownym miasteczku, a im się proponuje ogromny ruch tirów w miasteczku, smród i zanieczyszczenie środowiska. Co w tym cudownego? Przepraszam, ale tej pani zwyczajnie brakuje wyobraźni. Niech ta pani weźmie pod uwagę ile osób ucieknie z tego miasteczka nie chcąc w takich warunkach mieszkać.

ZRynu

W białej psy dupami szczekają.. najwyższy czas pchnąć troche życia w tych ludzi... Ot punkt na mapie gdzie jeśli komuś sie coś chce to jest tłamszony przez 90% ludzi którym sie niechce.. bo nic niewarto. A życie to męka.

Katarzyna

Rozumiem, że dla Pani ważniejszy jest spokój, cisza, niż możliwość zagwarantowania pracy ludziom, którzy tego potrzebują? Wysoki procent bezrobocia na mazurach świadczy o tym, że właśnie nikt tutaj nie chce inwestować, może to jest czas zmienić myślenie i spojrzeć trochę dalej niż czubek własnego nosa :)

Andrzej Rumun&

Mieszkaniec ma rację. Skoro to zostało ogłoszone a Burmistrz Sokołowska nazwała to " ...najcudowniejszą inwestycją...." to może niech Burmistrz Sokołowska poda linki do karty przedsięezięcia, do informacji ile i o jakich kodach będzie odpadów składowanych na działce. I przez jak czas. Niech poda link do pozwolenia na budowę. Ogólnie niech Burmistrz Sokołowska poda linki do dokumentów środowiskowych. Czy Burmistrz Sokołowska wydała już decyzję środowiskową w sprawie inwestycji? Jeśli tak to co tam napisała? Czy poda publicznie link do dokumentu? Są ludzie, którym się wydaje, że to będzie działanie w jedną stronę. A może do centrum będą zworzone na przykład zużyte baterie? Jeśli tak to ile lat tam będą składowane?

Kleofas

Kolego piękny serdeczny najlepszy, radnym podobno jesteś, to wykorzystaj swoje moce. Chyba, że nie jesteś, to przepraszam serdecznie.

Mieszkaniec

Czy oby przemyślana inwestycja.? W innych rejonach mieszkańcy protestują. i nie chcą takich inwestycji jak np centrum logistyczne Lidla koło Gietrzwałdu. Nie wszystko jest takie cudowne. A czy będą chętni do pracy?

Adam

juz zamknij jape...

Pracuj a 10 tego do biedronki

Polacy piszanie biedny region ,pracujecie tylko na parówki z biedronki stoicie w sklepach i patrzycie na ceny taka to prawda tego rajgrodu ,zarabiać na jedzenie to jest dopiero piękne życie ...a w Polsce żyje się lepiej buehebehhe politycy politycy polscy politycy ojczyznę okradacie mówicie będzie lepiej ,nie dla nas takie wkręty zajrbane cepy

Owsiak

Tych waszych Bolków ..s zum... to bym potopił ..pisz wrota Mazur ..kto to wymyślił ..mieszkam tu 50 lat i przez takich palców wymienionych na górze mam ochotę się wyprowadzić z tej dziury a gdzie wy ludziska jesteście ***.... Tylko potraficie i nic więcej a stolarz zgodzi i robi co chce kolegom zimie sprzedaje tam gdzie nie można i za grosze ..oby tak dalej

Kris

Po co pracować debile i ciemnota z pis wszystko wam da a zabierze jeszcze więcej 😂😂😂😂😂

przes zębny

A tera posłuchajta mnie. Wypadli mnie dwa zęby z górnej paszczy. I jek tera bede odtwarzał butle z piwem. Pomuszta chociasz dobrym słowem.

W

A u mnie w Kozle wymienili żarówki w lampach na ledowe i jest w siuj ciemniej niz wczesniej ale bedzie taniej heheh

Stanislaw Zlotopolski

lubie sobie czasem popracowac

oczywiscie w granicach zdrowego rozsadku

echh... jakie to szczescie ze jestem rentierem

czasu i pieniedzy mam az nad to

Nikim

Tylko ktos zapomnial dopisac dla jakich mieszkancow. Dla mieszkancow z ukrainy. Bo coraz wiecej i wiecej ich tu.......

Maniek

Starczy pracy i dla Ciebie. Przypominam, ze PAGED Pisz zmagał się z brakiem pracowników od kilku lat. Okoliczni mieszkańcy byli tak pracowici, że nie potrafili przepracować kilku miesięcy. Tak się biedacy przepracowali, zapewne pierwszy raz w życiu, że do dziś nie mogą się otrząsnąć. Nikt nie bedzię czekał na roszczeniowych, okolicznych leni i nierobów. Niech pracują tu Ukraińcy, Chińczycy i kto tylko chce byle uczciwie zatrudniony, a nasze lenie i pijusy niech nie marudzą.

Nikim

Przepraszam bardzo manieczku zafajdany ale nie o prace tutaj tak wogole chodzi lecz o rezanie. Bo im wiecej ukraincow bedzie u nas wkraju wszedzie tym szybciej nas wyrezaja. I czego tu nierozumiesz i reszta poliniakow ????

Daniel

No dobra,poszliscie do wyborow gremialnie i wybraliscie,czy cos sie zmienilo?

Młodzi gniewni.

W Piszu też wszytko się zmieni, zmiany zaczną się od urzędu by móc rozwinąć gmine. Zmiana nadejdzie wraz z pokoleniem która rozbije ten beton urzędniczy. Nie boją się ciężko pracować a wyzwanie to ich drugie imię. Wywalczą swoją szansę i jej nie zmarnują bo idą po to by zmienić to co powinno być już dawno zmienione.

Maszyna ruszyła 💪💪

Romek

trzymam za Was kciuki, pogońcie Szymborskiego

Kleofas

Gówno się zmieni, dalej głosujcie na starych pryków przyspawanych do stołka, młodzi pryskają z tego miasta jak najdalej się da, a w urzędzach siedzą całe rodziny i zmianami zainteresowani nie są.

Bolek

Masz mój głos w najbliższych wyborach

Włodek

Życzę powodzenia i oczywiście dotrzymania słowa w rozbiciu piskiego betonu. Jako jeden z pierwszych celów proponuję Przymierze Ziemia Piska (tfu!). Pytanie czy ich macki nie sięgają zbyt daleko i nisko wśród piskiego społeczeństwa z wizją bezrobocia...

NIKT TYLE NIE OBIECA CO BOLEK

Przed wyborami na 100% Bolek ogłosi, że w Piszu będzie budował hotele, stanice i że ma już inwestora strategicznego, który wybuduje największą w Polsce fabrykę mebli albo innych fotelików, a nowych miejsc stworzy co najmniej 1000.

Może ktoś coś wie co się dzieje z budową największej w województwie hali widowiskowo-sportowej. Pół melona Bolek na sam projekt wydał.

Blofeld

Jak mawiają co niektórzy od biało-czerwonych serduszek w klapie "obietnice wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą". Jak głosujecie to tak macie i proszę nie narzekać, tylko przyczepić sobie bialo-czerwone serduszko i być szczęśliwym. Wszak jedna z tzw. obietnic wyborczych był uśmiech. To z pewnością da się spełnić w ciągu 4 najbliższych lat. Zatem brody do góry i chodzić z uśmiechem po ulicy. I nie narzekać.

Pewne źródła

Bolesław zaplanował i planuje dalej.

Pół banki poszło, pójdzie i więcej.

Wybory się zaczną to będziemy wiedzieli co tam się kręci i może nawet łopatę wbiją.

Blofeld

Łopat u mnie dostatek. Mogę nawet że dwie pożyczyć niczym te słynne dwa nagie miecze przed bitwą pod Grunwaldem.

Olo

A u nas w kolnie rozbudowuje się potezna jednostka wojskowa bedzie okolo 700 miejsc pracy o ile tfusk tego nie zlikwiduje w piszu nie marudzic macie nowy potezny pedek dla wyludniajacego sie miasta

Blofeld

To jest nasze Coloseum XXI wieku i nasz Titanic. Jesteśmy dumni z tego, a nasza radość będziemy nieść wysoko ponad chmurami.

Baśka

Jakie 700 miejsc pracy?. Tam będzie wojsko( żolnierze) z różnych batalionów w Polsce. Wojsko już odeszło od zatrudniania ochroniarzy cywilnych. Wszystko sami obsługują. Z Kolna ,to tam może być garstka.

Marek

Haha PiS i ich pomysły. Jednostki wojskowe powinny być zlokalizowane jak najbliżej poligonów bo jaki w tym sens by z Kolna dojeżdżać ileś tam km na poligon! Równie dobrze niech PIS wybuduje port morski w Krakowie. A co, przecież to nie ich pieniądze tylko podatnika.

Rudy

A u nas w Piszu będzie zakład przetwórstwa drobiu pod który została sprzedana działka nie wspomnę o senatorium i fabryce fotelików :]

Andrzej Rumun&

Na facebooku Birmistrz Sokołowskiej ( Boała Piska) 10 czerwca 2020 roku ukazał się tekst: " Około 350 miejsc pracy może powstać w centrum logistycznym - największej dotąd inwestycji na terenie naszej gminy....." . Jak wiadomo kończy się 2023 rok a zbliża 2024 rok. W nim będą wybory samorządowe. Zdjęcia zawarte w artykule są z 2020 roku. Co zrobić - życie.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt