REKLAMA
Data dodania: 15.11.2023
5-osobowy zespół doradczo-opiniotwórczy
Powołano członków Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych
Członkowie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych zostali powołani na czteroletnią kadencję.
Rada, która jest organem opiniodawczo-doradczym, zajmuje się m.in. inspirowaniem przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych, mających na celu integrację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz realizację ich praw. Będzie ona opiniować projekty powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych, a także oceniać ich realizację. Jej członkowie zostali powołani na czteroletnią kadencję do 2027 roku.

Uroczystość wręczenia aktów powołania nowo wybranym na kadencję 2023-2027 członkom Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Piszu odbyła się 14 listopada września w sali konferencyjnej starostwa powiatowego. Akty powołania w imieniu Starosty Piskiego wręczył Wicestarosta Piski Marek Wysocki.


Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Piskim powołaną na lata 2023-2027 tworzą:
  • Monika Cwalińska - Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rucianem-Nidzie,
  • Barbara Gacka - Prezes Polskiego Związku Niewidomych Okręg Warmińsko-Mazurski Koło w Piszu,
  • Justyna Siemion - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach,
  • Elwira Świetlicka - Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piszu,
  • Zofia Turska - Wiceprzewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Piszu.

Źródło: Powiat Piski
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Andrzej Rumun&

Księgowy ma rację. Kleofas pisze lewicowe posty bez konkretów. Ja pamiętam jak Burmistrz Szymborski publicznie na sesji Rady Miasta mówił: " PDK. Cena nie wzrośnie bo mamy umowę". No a teraz ma kosztować około 26 milionów złotych, ktoś nakazał robienie instalacji, tynkowanie, malowanie, wstawianie okien , ocieplanie, tynkowanie.....przy braku DACHU. Czy to pan nakazał Burmistrzu Szymborski? Czy może ktoś inny? Czy wygłosi pan list otwarty do Mieszkańców tak jak wygłosił pan list w Grudniu chyba 2021 roku? No i może pan wie dlaczego nie jest realizowany wcześniejszy projekt przebudowy PDKu, ten omawiany w Gazecie Piskiej w Styczniu 2017 roku,?

Rencista

proszę napisać jak uzyskać rentę.

Blofeld

Trzeba spełnić przesłanki ustawowe - wtedy uzyskuje się prawo do świadczenia. To chyba oczywiste.

Płyn nasz Titanicu, płyn i rozslawiaj imię swych budowniczych.

pp

żaden szanujący się inżynier nie podjąłby decyzji o pracach wykończeniowych wewnątrz budynku kiedy nie ma DACHU . Taka decyzja musiała zapaść na samej górze - inwestor i burmistrz. Nie ma innej opcji.

Szanujący się inżynier

Dementuję.

księgowy

Tak sobie poprzeliczałem. Wg ogólnie dostępnych w Polsce statystyk całkowity koszt budowy 1m2 domu w roku 2020 wynosił niecałe 4000 zł, w roku 2022 niecałe 5000 zł czyli nastąpił wzrost o 25%. Jak pamiętamy w roku 2021 zaczął być budowany PDK za kwotę 11.000.000 zł. W roku 2022 wykonawca zszedł z placu budowy. Burmistrz Szymborski nie chciał porozumieć się w sprawie wzrostu kosztów. Budowa stała do lutego 2023 kiedy wszedł nowy wykonawca. PDK ma zostać wybudowany za 26 000000 zł. W II kwartale tuż po wznowieniu budowy t.j. 2022 rok cena 1 m2 była, jak wyżej czyli 5000 zł . Rok później czyli w II kwartale 2023 roku cena budowy 1 m2 wzrosła do kwoty ok. 6000 zł. Porównując wzrost procentowy kosztów w roku 2021 do roku 2023 wzrost nastąpił o 50%.

Jak to się stało, że na budowie PDK w Piszu nastąpił aż tak dramatyczny wzrost kosztów budowy z 11 do 27 mln zł czyli o 245% /słownie dwieście czterdzieści pięć/ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kleofas

Te obliczenia są błędne. Nie mają żadnych podstaw metodologicznych. Są po prostu kłamliwe. Budowa idzie zgodnie z planem i wszyscy hejterzy będą piać z zachwytu nad nowym, majestatycznym budynkiem PDK, którego budowa idzie zgodnie z planem. Ja jestem dumny z tego miasta i burmistrza Pisza Andrzeja Szymborowskiego. Projekt jest strzałem w 10 i z niecierpliwością czekam na końcowy rezultat. Ryby szczękają, a samochód jedzie dalej.

księgowy

Wskaż co jest błedne. Czy dane statystyczne czy kwota z którą ma być wybudowany PDK ? Tych danych nie da się podważyć. Metodologia ? Nauka o procentach to jest zakres matematyki VII klasy szkoły podstawowej. Jak sam nie potrafisz, poproś absolwenta szkoły podstawowej o sprawdzenie poprawności wyliczeń.

Kleofas

Bzdury. Dużo nauki przed Tobą, kolego piękny serdeczny najlepszy. To są cyfry wyssane z cukierków miętowych firmy Nestle.

księgowy

Nie podważyłeś żadnych danych, nie możesz podważyć wskaźnika procentowego bo to jest tylko matematyka ze szkoły podstawowej, a więc jak z Tobą dyskutować i na jakim poziomie ? Przedszkola?

Kleofas

Jak Ty porównujesz koszt budowy domu jednorodzinnego na podstawie wskaźników prawdopodobnie gusowskich, to krzyż na drogę. Jak chcesz już błysnąć, to spróbuj wziąć jakikolwiek katalog branżowy (Sekocenbud, Orgbud) i popatrz na obiekty zbliżone (nie domki). Wtedy podejmiemy dalszą dyskusję :)

Kleofas

No dobra, pośmialiśmy się, fajnie było, teraz czas na konkrety. Twoje wyliczenia są guzik warte, bo:

1. Porównujesz koszty budowy obiektu kultury o znacznej kubaturze, odmiennych zastosowaniach architektonicznych, technologii budowy do prostych domków jednorodzinnych. Jeżeli uważasz, że koszt budowy typowego domku jest porównywalny z obiektem typu PDK - obrażasz moją inteligencję i czytających.

2. Nie podajesz źródła danych. Szczegółowe koszty budowy wraz z narzutami są dostępne w katalogach branżowych (za to się płaci sporą kasę, wymieniłem już przykłady: Sekocenbud, Orgbud, Wacetob, które są aktualizowane co kwartał). Są to koszty o wiele większe, niż przez Ciebie wymienione Panie księgowy.

Jakieś pytania jeszcze?

3.

księgowy

Nie rozumiesz istoty napisanej treści. To wszystko o czym napisałeś czyli cała specyfika budowy PDK t.j. architektura, technologia budowy była zawarta w kosztorysie opiewającym na 11 milionów złotych. W sposób niewytłumaczalnykoszt budowy PDK wzrósł w przeciągu 2 lat o 245% do kwoty 27 milionów. W tym samym czasie koszty budowy obojętne czy domu czy innego obiektu użyteczności publicznej wzrosły o 60 %. Obrażasz naszą inteligencję dysproporcja między 60% i 245% jest olbrzymia. Dane statystyczne dot. budowy 1m2 są ogólnie dostępne w internecie wpisz hasło: koszt budowy 1m2 będziesz miał mnóstwo przykładów zarówno kosztów budowy 1m2 pow. mieszkalnych, biurowych, hal itd. Wzrostu 245% nie da się wytłumaczyć inflacją. Przyczyna na pdewno jest inna. Jaka?

Kleofas

Czy wyobrażasz sobie poważnego inżyniera, księgowego, lekarza, który za źródło podaje google.pl?

księgowy

Prosiłeś o źródło, wskazałem ci gdzie jest mnóstwo danych statystycznych wraz z podaniem źródła. Możesz sięgnąć do tych źródeł trzeba tylko chcieć wpisać hasło, które ci podałem i szukać. Ja poszukałem. W Polsce wzrost kosztów budowy od 2021 do 2023 wyniósł 60% , a w Piszu na budowie PDK 245 %. To nie inflacja, gdzie przyczyna? Bez odzewu.

Kleofas

Kochanie moje, powołujesz się na tak zwany Instytut Danych z Dupy, podając jakieś uśrednione dane dosłownie z internetu, dotyczące kosztów budowy domków jednorodzinnych i stosujesz do bezpośredniego porównania do obiektu nietypowego, jakim jest obiekt PDK. Następnie wparowuje tu niejaki Andreas Rumonović (podobno pewien rady powiatowy, ale niepotwierdzone) i wyzywa mnie od lewaków, ale on już odpłynął totalnie.

Andrzej Rumun&

Dziś na miejsce gdzie ma być dach na PDKu dźwig podawał zbrojenie. Czyżby jeszcze w tak niskiej temperaturze na PDKu miały miejsce roboty zbrojarskie? Czy po nich będą realizowane roboty betonowe? Jak pamiętam Dyrektor Sobiech podpisała umowę do 23 grudnia 2023 roku - może i roboty betonowe będą, kto wie?

Anzej

Akurat na tej budowie kerownikiem jest alkoholik którego ściga komornik, więc nic dziwnego że tak to wszystko idzie........

Kieras

Uważaj na słowa

PDK

od jutra zaczyna się już wielodniowy okres temperatur poniżej zera i wielu prac budowlanych nie należy wykonywać, a na PDKu dachu nie ma. Opady atmosferyczne + niskie temperatury + mokre ściany + roboty wykończeniowe /tynki, posadzki, glazury, stolarka, itd/ = wyrzucone pieniądze w błoto.

Mario Budowlaniec

Nie masz pojęcia o czym piszesz

PDK

Chłopie praw fizyki nie zmienisz. W budownictwie to są elementarne zasady. Jak się nie zachowuje elementarnych zasad to i strop może się zawalić. Pamiętasz?

Obrońca PDK

Sugerowando, że firmy, które podpisują się pod wszystkim nie wiedzą takich rzeczy? Chłopie oni kończą studia na politechnice i takie rzeczy maja w małym palcu, często kończą najlepsze warszawskie szkoły, a nie tam jakiś uniwersytet wiejsko-miejski w Olsztynie. Jakby było tak źle, nikt by nie kontynuował budowy.

Bob Budowniczy

Ba! Tak obliczyli profesjonaliści, że już jednemu chłopu sufit na łeb zleciał XD

Ale Rumun się nie zna, jazda z nim!

Politechnika

Prace na PDK prowadzone są zgodnie ze sztuką budowlaną, ludzie mogą tutaj robić fiku miku na patyku hombo hombo, a budowa leci dalej i z każdym dniem termin oddania zbliża się ku końcowi

Andrzej Rumun&

Wy tu gadu gadu a na Piątek jest przewidywany na cały dzień MRÓZ minus dwa stopnie. A później jeszcze mroźniej. Czy leci z nami pilot? Czy na przykład będzie zbierał odpadnięte tynki?

Mistrz wizerunku

Mnie odpadła dupa, jak przeczytałem Pana komentarz. A nasi włodarze to mogliby w jakieś garnitury zainwestować, bo to wstyd.

Hue Hue hue

Bambiki, które przez 4 lata nawet się nie spotkają. Co to za twór i po co?

Andrzesław Rumupolski

To wspaniała wiadomość! A kim jest ten pan, co tak ręce ściska? On taki dobry, szlachetny, kompetentny to trzeba na niego zagłosować... Kiedy wybory? ;)

Kleofas

Niezły hordkard, jak to mówi młodzież

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt