REKLAMA
Data dodania: 20.09.2023
Rusza jesienna akcja szczepienia lisów
W dniach 21-23 września 2023 r. na terenie województwa prowadzone będą szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
Szczepieniami objęty zostanie teren następujących powiatów i gmin: powiat ełcki, powiat olecki, powiat gołdapski, powiat węgorzewski, powiat giżycki - gmina Giżycko, Kruklanki, Miłki i Wydminy, powiat piski - gmina Biała Piska, Orzysz oraz Pisz.

Szczepienie zostanie przeprowadzone metodą zrzutów z samolotów przynęt zawierających szczepionkę, w miejsca bytowania zwierząt dzikich.
  • Przynęty, koloru szarego, zawierają zatopiony, plastikowy pojemnik z płynną szczepionką.
  • Przynęty, które były dotykane przez ludzi nie są podejmowane prze lisy.
  • Dla zachowania ostrożności, w przypadku dostania się szczepionki na błony śluzowe człowieka względnie uszkodzony naskórek należy miejsce te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza.
  • W przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić ten fakt lekarzowi weterynarii.
  • Po wyłożeniu przynęty, przez okres 3 tygodni, trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, powiadamiając o powyższych szczepieniach, prosi o zachowanie dyscypliny w czasie ich trwania, jak również w okresie nabywania odporności przez zwierzęta tj. od 21 września do 12 października 2023 r.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Olsztynie
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
duzy

ja taką szczepionkę znalazłem u siebie na działce ,, na gdańskiej,, ... tylko się zastanawiam jak ona się u mnie znalazła ??? czy spadła z samolotu czy jakiś zwierzak przyniósł...?

XYZ

Meneli pawulonem zaszczepić!!!!!

Nie dla Małeckiego u PiS

Małecki fałszywy lisie i tak nie wygrasz bo wały walicie od lat ! Pamiętajcie przy wyborach mir dla Małeckiego !!Skąd pieniądze na reklamy wziąłeś malecki ?skąd drzewo do słupów ?kto za to zaplac?złodziejski pisowski rzad !!

Andrzesław Rumupolski

Sumiennie się tam żeśta komitetem złapali za ten jad w komentarzach. Pryncypał zarządził akcję? Czy królowa z pałacu kultury?

Wasza wizytówka stoi w centrum miasta. I straszy nie tylko wyglądem, ale i wizją zadłużenia naszego miasta na kilkadziesiąt milionów. Niech się Andrzejek publicznie i jawnie wypowie ile czasu będziemy to spłacać - bo długiem po Aliku straszył nawet nasze wnuki. A teraz jakoś zamilkł... No tak, jasne - skoro nie ma się czym chwalić - zagonił pieski za klawiatury do hejtu! A nuż wam się jakiś ochłap z pańskiego stołu dostanie... Wierne burki XD

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt