REKLAMA
Data dodania: 15.09.2023
Oświetlenie miasta szwankuje
W Piszu najciemniej pod latarnią - piszą czytelnicy
Fot. Krzysztof Szyszkowski
Ulica Grunwaldzka. Czwartek 14.09 godzina 19.25
Pisz w godzinach wieczornych nie sprzyja spacerom, a niewystarczające oświetlenie ulic utrudnia poruszanie się po mieście kierowcom. Co się dzieje? Dlaczego jest tak ciemno?
Zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego jest jednym z zadań własnych gminy oraz powiatu. Mieszkańcy coraz częściej wyrażają swoje krytyczne zdania w kwestii tego jak jest, a jak być powinno. Z cała pewnością nie czują się bezpiecznie.
To skandal - pisze do nas czytelnik - Lampy w centrum miasta świecą na pół gwizdka, dlaczego? Znów oszczędności? 
Po zmroku mało widać, a przecież pogoda ładna i można trochę pochodzić po mieście. Trzeba się tym szybko zająć.
Ulica Kościuszki. Czwartek 14.09 godzina 19.25

Problem rzeczywiście jest, ale nie wynika on z oszczędności, a innej natury. Tak wyjaśniają go urzędnicy:
Zdajemy sobie sprawę, że kłopoty z brakiem oświetlenia ulicznego są bardzo uciążliwe i przepraszamy za te utrudnienia. Wynikają one z zerwania przez wykonawcę umowy na świadczenie usług w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Pisz. Zapewniamy, że postaramy się w jak najszybszym możliwym terminie poprawić sytuację.
No cóż... Uważajcie na siebie.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Krzysztof

Gmina nie realizuje swoich ustawowych obowiązków nałożonych prawem energetycznym art. 18. pkt 1. ust 3.

pisznin

Jak zwykle burmistrz znalazł pretekst żeby nie płacić

Ola

Gnać tych PSL manipulantów z piszą a i z Orzysza ,zasiadają w urzędach przez 10 lat w Piszu i tak samo w Orzyszu manipulanci i banda lewicowców którzy olewają mieszkańców , podatników,oszukują ludzi którzy są przeciw Polsce,głosują w unni europejskiej z opozycja przeciwko Polsce i obrażają rolników że są frajerami ,którzy w naszych gminach nigdy nie było można znaleźć pracy a sami się na wzajem wybierają na stanowiska , pełno tych PSL w urzędzie pracy ,w gminie ,powiecie tak jak w Orzyszu pelna gmina ,mops ,dom kultury wraz z p.burmistrzem na czele ,nasze miasto też umiera ,burmistrz kwiatki sądzi przy ulicach a z pracą jest bardzo ciężko ,bo Balcerowicz w 90 latach polikwidowal zakłady pracy a ludzie stracili dochody ,gonić tych lewicowców przy wyborach jesiennych dość tych cwaniaków , oszustów i złodzieji gnać tych bandziorów z Tuskiem i opozycja i wtedy może zmienić się nasze życie na lepsze .,a umowę zerwali bo nie płacili za usługi ,niech sobie wyłączy burmistrz światła i porusza się w ciemności .pozd . rodaków z piszą ,idźcie na wybory ,bo to ciągnie się od dziesiątków lat ,cięgle te same gęby siedzą w urzędach państwowych i samorządowych,ludzie pomyślnie o sobie i swoich rodzinach a nie o lewiciwcach którzy siedzą przy korycie ,nic nie robią dla naszych mieszkańców podatników by żyło się nam lepiej ,był rozwuj tak jak np .gmina Ełk ,pięknie się rozwija bo mają mądrego i rozsądnego prezydenta ,często tam jeżdżę do specjalist.i widzę jak dba prezydent o miasto ,gminę i mieszkańców .Ten pisz to zszedł na psy ma bardzo złą opinię ale to dzięki władzy piszą .pozd .

Alicja

PIS rządzi 8 lat i nie zrobił wiele dobrego,jedynie zadłużył kraj,skłócił naród i chciałby cofnąć nas w rozwoju.Dość ich rządów !!

ALA NA SZPARAGI

Alicjo przestań oglądać TVN TUSK Tv NETWORK. Jak ci merkelowi wygrają to szparagi masz pewne. Ty nic nie rozumiesz. PKB pomimo covid i wojny wzrosło. Za PO nie było NIC. JAKIE DŁUGI ciemna masa. Tak jak w Piszu za Alickiego niby długi które miały nasze wnuczki spłacać. Dość dyktatu Merkielki itp. Tuski to farbowane lisy. Oszuści zwykli, zwijacze Polski.

Andrzej Rumun

Od kilku dni na parterze przebudowywanego PDKu włączone jest oświetlenie, które rozświetla ul. Kopernika ( od strony kościoła). Rozumiem, że jes to dlatego, że nie świeci oświetlenie uliczne na ul. Kopernika. Czy to takie zastępstwo? Czy wie pan o tym Burmistrzu Szymborski?

Warszawiak

Weź Ty się wreszcie pogódż z tym, że na Prezesa się nie nadawales i dlatego tam już nie pracujesz

mieszkanka

Szczerze? A co nas obchodzą te rzeczy? Mamy czuć się bezpiecznie w swoim mieście. Płacimy podatki, od 1,5 miesiąca w naszych ulicach nie świecą latarnie, nawet przejścia dla pieszych nie są widoczne. Musi się strać tragedia żeby ktoś

zainterweniował? To miasto umiera nie ma w nim żadnego życia!

abc

Burdel w całej Polsce. Dopóki będą rządzić okrągłostołowe garbate nosy będzie tylko lepiej (dla nich).

ops

***...sz burdel to jest w Piszu

NIE DLA TUSKA I JEGO SŁUŻALSTW

Chcesz ślepy człowieku jeździć na szparagi to już sobie kupuj bilet i spadaj. Dość polityki na kolanach. Tu chodzi o Polskę a nie podległości pod ruskim a ostatnio niemcom. Kocham Polskę.

jur

ten burmistrz ma nas w 4 literach, co to za wyjasnienie, zawsze jest tak, że ktoś z kimś musi się dogadać. dlaczego firmy, które pracują na rzecz gminy rezygnują z tej współpracy. szymborski szkodniku i nieudaczniku poszoł won.

Koniec Szymborskiego

Oszczędza na PDK. LUDZIE MOŻE W KOŃCU ZROZUMIECIE ŻE TO JEST OSZUST I SZKODNIK DLA PISZA. ŚWIETNY MANIPULANT. SORY ALE TEMU PANU JUŻ DZIĘKUJEMY.

Joseph

Jak zwykle gdzieś w Piszu musi być ciemnota

janusz

w dzień palo a wnocy oszczędzają

Zbychu

W niektórych miejscach to nawet dobrze bo menele przestali siedzieć na ławkach pod blokami i drzeć gęby do północy.

Przyszly wyborca

Burmistrz oszczędza potrzebuje kasy na wyko czenie zaczetych inwestycji moze na nowa fontanne jeezcze wystarczy a jak nie to czeka nas podwyzka za smieci a moize i za wode podniesie 😁

A .

Takie wyjaśnienie to brak wyjaśnienia. Pytanie czemu umowa została zerwana?

Andrzej

Za pracę wykonaną trzeba płacić a nie szukać lub stwarzać problemy, które mogły by spowodować niepłacenie należności.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt