REKLAMA
Data dodania: 23.03.2023
Uczniowie ZSZ w Piszu otrzymali pochwały i nagrody
Uratowali dwie osoby z płonącego domu
Fot. ZSZ w Piszu
Paweł Klisiatys i Tobiasz Topka uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu uratowali dwie osoby z płonącego domu w Pogobiu Średnim. Za swój czyn otrzymali pochwały.
Do zdarzenia doszło 10 marca 2023 roku w piątek, około godz. 14:00. Wówczas do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu wpłynęła informacja o pożarze budynku jednorodzinnego we wsi Pogobie Średnie.


Spaleniu uległ pokój na poddaszu oraz pokrycie dachowe o powierzchni około 15 metrów kwadratowych. Straty wstępnie oszacowano na około 15. tys. zł.


W działaniach trwających prawie 4,5 godziny uczestniczyło łącznie 22 strażaków.
W chwili przybycia zastępów straży pożarnej budynek częściowo objęty był pożarem. Paliło się wnętrze budynku. Sytuacja mogła być bardzo dramatyczna tym bardziej, że obiekt zamieszkiwała starsza osoba - relacjonuje mł. bryg. Grzegorz Kuliś z KP PSP Pisz - I właśnie w tej chwili szczęśliwy los sprawił, że w pobliżu byli dwaj dzielni młodzieńcya, którzy bez chwili wahania, z narażeniem własnego życia, wyprowadzili mieszkankę z palącego się budynku.
To Paweł Klisiatys oraz Tobiasz Topka uczniowie kl 3 i 1 Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu.
Nasi uczniowie ratowali rodzinę swojego kolegi, który w tym czasie był na zajęciach w naszej szkole. - mówią opiekunowie z ZSZ w Piszu - Tylko dzięki ich niezwykłej odwadze oraz przytomności umysłu nie doszło do tragedii.
Za czyn godny bohatera, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Paweł Pieńkosz wręczył listy pochwalne chłopcom i ich rodzicom. Były również nagrody i kwiaty.


Mieszkańcom spalonego domu w odbudowaniu zniszczonej części dachu pomogli sąsiedzi. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu przekazał rodzinie pomoc finansową.

Fot. ZSZ w Piszu, OSP Pogobie Średnie
Opinie i komentarze

Komentarze (8)

A gdzie główna bohaterka D G co pierwsza zareagowała

A ja sie pytam gdzie byli rodzice???

Paweł K ........

Wogóle te całe starostwo to jakaś pomyłka. Urząd ten istnieje właściwie dla etatów. Na dodatek sami siebie wybierają. Nowicki wiele głosów jako radny nie miał. Ale dla wygody i przez układy sobie go wybrali. Parodia.

Nowicki *** koniec Twojego siedzenia na dupie 20 lat chłopie bez szkoly

Nowicki już kampanię sobie robi. Niech lepiej pilnuje Starostwa, bo te panienki latają w godzinach pracy gdziechcą, zresztą jaknon sam.

Hahaha ten wielki bohater jeszcze nie dawno w internecie znany był jako Paweł K. Który brutalnie pobił wraz z innymi kumplami innego kolegę.

No widzisz to świadczy o tym,że ludzie wyciągają wnioski ze swojego zachowania .. może byś powiedział co zrobił teraz a nie kiedyś ? Uratowali człowieka ale jakiś *** spoleczniaki musi brudy wypiminac a już pomocy nie widzi..Wiesz co ci powiem ?*** Ci do dupy.

Człowiek może uratować komuś życie a takie *** jak ty i tak będą wypominać co działo się kiedyś, jestem ciekawy co zrobiłbyś w takiej sytuacji społeczniaku

Gdzie "Three Amigos" zPIS-u?Zagapili sie czy gdzies pojechali?

Byli w Rzeszowie,bronili ministra Kowalczyka przed jajami rolnikow.

Postawa młodzieńców godna podziwu - czapki z głów. Tylko po co tutaj politykiery?

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt