REKLAMA
Data dodania: 17.03.2023  |  wyświetlenia: 4312
Zapis spotkania, materiały graficzne i komentarz Piszanina
Hala widowiskowa w Piszu. Komentarz Piszanina na żywo
Komentarz na żywo Piszanina po czwartkowej prezentacji wizualizacji hali widowiskowo - sportowo - rekreacyjnej.
Oto zapis spotkania w Urzędzie Miejskim w Piszu:


Oto komentarz Piszanina:


Dla wszystkich chętnych zamieszczamy rzuty architektoniczne:
 1. Projekt Zagospodarowania Terenu
 2. Rzut parteru
 3. Rzut piętra
 4. Rzut piętra - Wariant 2
 5. Poziom techniczny
 6. Rzut dachu
 7. Przekroje 

Dla wszystkich chętnych zamieszczamy wizualizacje graficzne:
 1. Wejście główne - od strony północnej
 2. Wejście od strony południowej
 3. Elewacja wschodnia - widok od strony hotelu
 4. Widok z lotu ptaka
Źródło rzutów i materiałów graficznych: Urban Architekt, UM PiszUdostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Greg

Oto,to,swietna mysl-miast pomnikow budowac toalety takie pachnace z daleka.Tylko ma byc ich kilka,bo idac np.ze wschodu do snopek,zaden pecherz nie wytrzyma szczegolnie jesli ma parcie.Na Dworcowej problem sie rozwiaze sam podczas budowy dworca-bedzie toaleta meska,damska i nijaka.Na obrzezach miasteczka nie ma problemu-krzaczkow nie brakuje.

Buba

Jestem za bo najlepsza na świecie jest miłość w klozecie a każdy szalet jest pełen zalet.

Gregor

Wszystkim,, europejczykom "połechtano" ego, bu ha ha, tak taki obiekt robi wrażenie szczególne na przyszłych wyborcach, a może by tak pomyśleć o miejskiej toalecie z prawdziwego zdarzenia w mieście turystycznym, a może niektóre ulicę odnowić w centrum miasta bo są zaniedbane od dziesiątek lat, może pomyśleć o śmieciach zalegających w tym europejskim mieście, jak w trzecim świecie!

Prawda

Tak w tym mieście najważniejszy jest szczanie! Kibel to esencja Pisza. Jak chcesz się zeszczać to idz do kibla do urzędu w starostwie lub UM. A jak tam na siłę nie chcesz iść to lej w gacie...

Krysia

Ewentualnie można jak ty byle gdzie w bramie w parku tylko nie każdy po dwóch harnasiach z biedry tak lubi. Normalni ludzie korzystają z szaletów miejskich np. turyści ale co ty możesz o tym wiedzieć

Gregor

Co wszystkim,, europejczykom" w tym mieście połechtali ego, tak fajnie było by mieć w naszym mieście t

Michał

Myślę, że są ważniejsze inwestycje w Piszu i okolicy, np. drogi

Zbyszek

W Piszu są o wiele ważniejsze potrzeby niż kompleks sportowy, w którym szykują sobie ciepłe stołki przyszli emeryci starostowie, burmistrzowie i radni. Kolejny bankomat dla "przedsiębiorczych" leni. Miasto i ich mieszkańcy będą w nieskończoność utrzymywać cwaniaków. Skąd ten dziwny upór do zrealizowania tej inwestycji, zwłaszcza że już na starcie jest ona przez specjalistów uznana za nierentowną. Włodarze Pisza niech się ockną, bo oni całe życie żyją z pieniędzy mieszkańców, w końcu któreś pokolenie ich rozliczy.

Tom

Nikt nikogo nie rozliczy.

jorro

Mazur ,ktoś napisał o analizie SWOT czyli braku uzasadnienia budowy tej hali. To nie jakieś pisiory lub inni szatani przeciwni budowie opracowali te dokumenty tylko zrobione zostało to i uchwalone za Szymborskiego. Dlaczego nie ujawnił tej analizy na spotkaniu, jak się pytali o to. Nie pisz głupot. Nie chcę, żeby w przyszłości należało utrzymywać nie potrzebną nikomu halę kosztem mieszkańców poziomu i jakości życia mieszkańców. Komu potrzebna jest hala wykorzystana w 5-10%. Żałosny jest właśnie twój głos.

Mazur

Kurtka wodna. Jacy tu żałośni ludzie. Same pretensje. W Ogóle ludzie coraz bardziej roszczeniowi. Nie mają już do czego się przypierd... A to PDK. A to hala, a to a tamto. PDK idzie i pewnie do zimy obrobią. Co wtedy powiecie jeden z drugim. Że za duży, że dach nie taki. Co za gówno.. E życie musicie mieć. Mówicie że projekt hali 500 koła. Weźmy za przykład byłego prezesa Pec z nadania politycznego. Też kisił się prze 2 lata. Gówno zrobił i koszty jego utrzymania to oprócz pensji tj. zusy, podatki i inne kwestie pewnie ze 400 tys. Zł. Gdzie pan poseł z PiS się podział. Ponoć jakiegoś Piszu mamy. Co nalatwil przez 8 lat. Mam wrażenie że czlowieka porwali i przetrzymują, tak go pełno. Ludziska trochę entuzjazmu.

Olo

Pozazdrościć towaru

Krzysztof

Posel jak zwykle poczeka-jak go prezes nie wywali na przeciecie wstegi a potem na facebooku sie pochwali,ze ta hala dzieki niemu powstala.A hala bardzo fajna,dziekujemy Panie burmistrzu.

Krzysia

Już ja masz że dziękujesz 😁

donald

Na wizualizacji wyglada fajnie,ale moze to nie wypalic,szczegolnie pod rzadami pisiorow ktorzy nienawidza spolecznosci piskiej i za cel przyjmuja jej calkowite zniszczenie.

Jarro

Leszek można i lotnisko zbudować bo Pisz to już uzdrowisko. Tylko dla kogo za co i kto je utrzyma. Podstawa to zatrzymanie ludzi w Gminie brak żłobka w sezonie brak planu imprez przyciągających kapitał 3 restauracje 3hotele i spieprzone nabrzeże Pisy to nie atrakcją turystyczna. Albo postawimy na turystykę od maja do października albo dalej czarny punkt na mapie. Zaduszenie budżetu i brak funduszy unijnych to powolna agonia tego miasta. Jest jeden człowiek który byłby dobrym kandydatem na burmistrza który potrafi ściągać kasę i

ma fajne pomysły. Nie lubi dzielić tylko pracować.

Jan z Alickowa

Pewnie fanem Alickiego jesteś. Żalośny jesteś.

Jarro

A kto to Alicki?? Żałosny hmm widzę leczenie kompleksów na innych; żałosny to jest Pisz który umiera powolna śmiercią i tacy jak ty którzy za parę groszy badają językiem okrężnice wladzy

Jan z Alickowa

Mi w Piszu dobrze. Jak tobie nie pasuje to jedz do kolna, albo Orzysza. Ludzie z Orzysza pier... że u n as robota jakaś jest, a tam albo praca w urzędzie albo do wojska. Tyle że do Wojska nie każdy pójdzie. Widać masz zas...życie tak ujadasz. Ja pracę mam i w dupę urzędasom wchodzić nie muszę i nigdy nie musiałem. Ale po tobie to czuć twój ból dupy jak cię życie ora każdego dnia w kakao bo zwyczajnie nie dajesz rady. Chciałby się tak z czyjegoś....Tak to jest jak się ma 2 lewe ręce.

Jarro

Jak nie ma argumentów to trzeba wulgaryzmem temat załatwić dlatego te miasto jest jakie jest nikt o zdrowych zmysłach tu nie będzie chętnych ani na burmistrza ani na radnego. A co do twojej pracy poza samorządem hmm chciałbyś mieć chociaż cząstkę mojego życia wtedy nie był byś takim ..... Jak się opisałeś każdy kozak w necie a wiadomo kto w świecie

Mazur 1951

A Zadroga i Grusznis to chorzy ?

Krzysia

Zadzwoń i zapytaj

Mazur 1951

A Zadroga i Grusznis to chorzy? ,

Opinio

500 tys. na wizualizację, bo tylko o nią Burmistrzowi chodzi, to trochę dużo...

Krzysia

Ze swojego nie płacił poprzednio koparkę wynajął i pole grodzil głupi kupili i zagłosowali teraz też zagłosują jacy mieszkańcy taka władza mądrzy już dawno ponad są tu tylko do rodziców przyjeżdżają

Robert

Wydawałoby się, że podstawowym i obowiązującym dokumentem w zakresie największych inwestycji w gminie jest uchwalona ...tak, tak.. za kadencji burmistrza Szymborskiego w roku 2017 Strategia Rozwoju Gminy Pisz. W tym dokumencie zawarte są zarówno analizy SWOT oraz wyszczególnione są działania gminy, które mają zapewnić rozwój. Ten dokument obowiązuje do 2026. Warto kilka zapisów z tej strategii przytoczyć, zwłaszcza, że na spotkaniu z Szymborskim pytano się o analizę SWOT, a burmistrz albo nie chciał jej przedstawić , albo jej nie znał. Jest to dziwne bo brał udział w opracowaniu tej strategii. Jest to też podstawowy dokument przy ubieganiu się o wszelkie dotacje. Coż więc mamy w tej analizie SWOT co władze samorządowe upoważniłoby do podjęcia decyzji o zleceniu wykonania projektu największej sali widowiskowej w województwie i wydania 500 000 zł. Jeśli chodzi o atuty gminy czyli mocne strony - takich nie ma !!! Najciekawsze są zapisy na temat słabych stron i zagrożeń. Tych zapisów jest wiele. Warto kilka przytoczyć. 1. nieutożsamianie się mieszkańców z gminą i szukanie oferty kulturalnej w sąsiednich gminach z lepszą ofertą. 2. mała aktywność społeczna organizacji imprez z wykorzystaniem obiektów sportowych i kulturalnych. 3. brak integracji i więzi społecznych. 4. brak współpracy pomiędzy stowarzyszeniami w skali makro. 5. niska efektywność wydatkowanych środków na sport. Nigdzie również nie ma w tym dokumencie nawet wzmianki o budowie tej gigantycznej sali widowiskowej. Pytania, jakie padły na tym spotkaniu sprawiły burmistrzowi ogromny problem. Warto tutaj publicznie ponowić te pytania. Jaki dokument i jakie analizy były podstawą zlecenia opracowania hali sportowo- widowiskowej za 500 000 zł o której się mówi, że ma być największa w województwie. To są pieniądze publiczne i Szymborski musi to publicznie wyjaśnić, a nie obrażać . Opinia o spotkaniu? Skandaliczna decyzja, skandaliczne zachowanie burmistrza.

Jarro

W takiej hali to i kurczaki można hodować i ubijać i foteliki produkować i anżej nawet niemieckiego może uczyć. Jaka rada takie inwestycje jakie społeczeństwo taki burmistrz.

Leszek

Ludzie brdury tu opowiadają i zamiast podsunąć pomysł na coś nowego co może miastu pomuc się rozwijać, to tylko potrafią krytykować wszystkich i wszystko.

Jarro

Leszek można i lotnisko zbudować bo Pisz to już uzdrowisko. Tylko dla kogo za co i kto je utrzyma. Podstawa to zatrzymanie ludzi w Gminie brak żłobka w sezonie brak planu imprez przyciągających kapitał 3 restauracje 3hotele i spieprzone nabrzeże Pisy to nie atrakcją turystyczna. Albo postawimy na turystykę od maja do października albo dalej czarny punkt na mapie. Zaduszenie budżetu i brak funduszy unijnych to powolna agonia tego miasta. Jest jeden człowiek który byłby dobrym kandydatem na burmistrza który potrafi ściągać kasę i

ma fajne pomysły. Nie lubi dzielić tylko pracować.

Alex

pomysłów to można mieć i milion. tu ważne jest rozsądne gospodarowanie a nie pomysły i marzenia

Stefan

Wybory niedługo a więc znowu nowy PIC, obiecanki, cacanki.

Jarro

W takiej hali to i kurczaki można hodować i ubijać i foteliki produkować i anżej nawet niemieckiego może uczyć. Jaka rada takie inwestycje jakie społeczeństwo taki burmistrz.

Ręce opadają

500 tys. wydane na projekt hali a Pan Burmistrz nie ma pieniędzy na podstawowe wydatki w naszym mieście. Drugi raz unieważnia przetarg na konserwacje oświetlenia bo najniższa oferta przekracza przeznaczoną kwotę. Zamiast dołożyć te pieniądze i podpisać umowę woli wydawać na projekty. Co tam mieszkańcy i ich ciemne ulice, co tam ich bezpieczeństwo. Prawie 4 tygodnie bez oświetlenia. Ciemno jak nie powiem gdzie. Brawo!!!!

Grzesiek

Niech buduje pdk czy stadiony i 5 lat ważne żeby się wywiązał z obowiązku. Lepsze to niż zadłużanie miasta na rzecz sponsorowania dzieciom wycieczek i bmw

Magda

Kwota 500 000 zł wydana na projekt sali suma to ogromna kwota. W 2022 r., jeśli dobrze wyczytałam na realizację zadań z zakresu sportu gmina Pisz przeznaczyła 140 000 zł . Lekką ręką przed wyborami Szymborski wyrzucił w błoto trzy letni budżet na sport w gminie.

Hala tak ale mniejsza

Ten oszust pieniądze zabierał koszykarzom, a teraz na ich sukcesie chce ludzi znowu omamić. Stadion, pdk, fabryki (3). Projekt hali zbyt wielki by stał się faktem. Oczywiście, że piękna hala przydała by się z lrzesełkami dla 500 osób.

Koszykarze nie politykować

Koszykarzom proponuję zająć się grą w koszykówkę. Ten pan burmistrz już 8 lat stadion buduje, którego nie będzie w stanie ukończyć, teraz hala może po byciu burmistrzem wybuduje ją w 25 lat. A PDK-? TEN 12 LAT

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt