REKLAMA
Data dodania: 16.03.2023
Konferencja pod patronatem wojewody
O zagrożeniach młodzieży we współczesnym świecie
W Piszu odbyła konferencja nt. Współczesnych zagrożeń dzieci i młodzieży pod patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego Artura Chojeckiego.
Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Piszu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Piszu.


W spotkaniu wzięli udział m.in. Jerzy Małecki- Poseł na Sejm RP, Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko – Mazurski, nadinsp. Tomasz Klimek- Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Janusz Dzisko – Warmińsko – Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Olsztynie oraz Andrzej Nowicki- Starosta Powiatu Piskiego a także przedstawiciele organów wojewódzkich, policjanci z garnizonu warmińsko – mazurskiego, dyrektorzy i przedstawiciele instytucji z powiatu piskiego zajmujących się na co dzień dziećmi i młodzieżą.


Małe dzieci nie dają spać, starsze nie dają żyć.. - rozpoczął Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski - Każdego dnia się o tym przekonuję, bo sam je mam. Tyle niebezpieczeństw czyha na nie w otaczającym świecie, a tymi, którzy maja szansę ochronić je są przede wszystkim odpowiedzialni rodzice, mądrzy dorośli oraz instytucje, które w razie potrzeby służą również pomocą w ich pokonywaniu. Dzięki nim młody człowiek ma szansę na poznanie świata, właściwy rozwój i radość życia.
A zagrożeń współczesnego świata jest bardzo wiele. Wiedzą na ten temat podzielił się Radosław Gruss, Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie.


Muszę państwa zmartwić - rozpoczął Radosław Gruss - My dorośli jesteśmy bardzo daleko od młodych, nie znamy ich prawdziwych problemów. Rozmawiamy o zajęciach dodatkowcyh lekcjach, a czy pytamy jak spędzili dzień, co ich ucieszyło, zmartwiło? Uciekają często w świat, w którym jest im lepiej, a tworzoną go sami za pomocą dostępnych szeroko dopalaczy, używek, narkotyków.
Skala zjawiska jest ogromna, choć statystyki dotyczące zatruć substancjami psychoaktywnymi nie budzi grozy. W 2021r. w naszym województwie potwierdzono zaledwie jeden przypadek zatrucia.
My umiemy brać tak, aby nie trafiać do waszych tabel - przekonywała mnie młodzież, z którą mam okazję rozmawiać - mówił Gruss.
Na potwierdzenie swoich słów zaprezentował zarówno asortyment środków, jak też sposoby na ich ukrywanie przez młodzież. Konkluzja nie była zadowalająca. Współczesny świat oferuje tak szeroką gamę produktów, dzięki którym kamuflaż bywa doskonały, a wykrycie środków jest możliwe wyłącznie przez wyposażone służby, instytucje. Rodzic na własną rękę może jedynie obserwować swoje dziecko i rozmawiać.

 
Jeśli pójdą za daleko w eksperymentach, to samodzielny powrót do realnego świata jest możliwy jedynie w ośrodkach pomocowych. O uzależnieniach od substancji psychoaktywnych mówił Radosław Ciechalski, psycholog, terapeuta, Kierownik Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji w Gaudynkach.
Był też niezwykle ważny temat emocji młodych. Co nimi kieruje, czego oczekują od dorosłych. O tym zagadnieniu mówiła Emilia Wszołek, psycholog dziecięcy.


Komisarz Ewy Szczepanek z Wydziału Prewencji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji zaprezentowała rolę Policji w procesie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich.


Na koniec konferencji swoje wystąpienie miał pan Maciej Rokus, pełnomocnik Wojewody Warmińsko – Mazurskiego ds. Bezpieczeństwa. Pan Rokus swoją uwagę skupił na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży nad wodą.

Na zakończenie prelegentom i gościom podziękowano za udział w spotkaniu.Waga poruszonych na konferencji zagadnień jest ogromna, a obszerność tematu nie pozwoliła na jego całkowite omówienie. Obecni na konferencji przedstawiciele oświaty deklarowali jednak kontynuację tematu w swoich placówkach, do których zaproszą rodziców.
Opinie i komentarze

Komentarze (10)

Zabrakło tylko księdza.

Największym zagrożeniem dla nas jest drożyzna Pisowska,zabranie swobód obywatelskich obywatelom totalna inwigilacja a te niebieskie co tu siedzą mandaty po kilka tysięcy !To jest największym zagrożeniem Nie dla PiS nie Dla bezkarności Policji !!

W szkolach dyrektorzy tez z nadania partyjnego, jeden biega z flaga po lesie drugi organizuje tylko akademie ku czci.Siedzi taki pare lat i olewa wszystko.Toleruje naganne zachowania bo mu zlikwiduja szkole jak dzieci zabraknie.I tak upadek polskiej edukacji postepuje.

Oczywiscie kowidowe milicyjne gestapo udaje ze nic niewie i zrzucaja wine na uzywki itp szajs

Tak tylko te gestapo wiecznie *** ile można ta policje pokazywać ludzie ich mordy nam już nie wchodzą w dupę :) pokazywać ich jak walcza o gówno o co oni walczą jak oni walczyc nie umieją od tego zacznijmy haahahahah

Czyli mentycyd trwa dalej......

A o zagrożeniu że strony pedofili w czarnych kieckach też coś było czy dalej milczycie i czekacie na program cela + który was obejmie ????

No i tutaj pisowskie trolle.Miesieczna norma wyrobiona w dwa dni.A przeciez pisiory sa wszedzie na kluczowych stanowiskach.

To chyba nie przypadek, że w tak zapuszczonym i obskurnym mieście odbyła się konferencja na temat zagrożeń młodzieży. Co kilka miesięcy miesięcy o piskiej patologii głośno w całej Polsce. Jak nie w telewizji to gazetach. Do czego w Piszu doszliśmy. Kiedyś to było piękne i ambitne miasteczko teraz trzeba się tylko wstydzić wszędzie. Co na to gospodarz tego miasta?

Ano dzieci bić nie wolno, ale starym to gospodarz tego mista powinien wymontować poprzeczkę od drabinek gimnastycznych, które kiedyś produkował i montował i tak po równo na grzbiet ze sześć lub siedem razy odmierzyć. Bo zamiast zająć się wychowaniem swoich dzieci i pracą na ich rzecz, to tylko oglądają sie za tym kto co za nich zrobi lub kto czym się za nich zajmie. A wychowywaniem dzieci powinni zajmować się rodzice. To nie jest ich przywlej, a ich obowiązek. I jeżeli im to nie wychodzi, to są albo skonczeni durnie, albo legaty. Tak że czasami tym drążkiem po grzbiecie może być i ostatnią deską ratunku.

Ostatnią deską ratunku dla starych. Bo tu o starych mowa.

Otake Polske-Polin Bolek skakal przez plot z motorowki a warcholy lezaly na styropianie.Mlodzi ida za rozwojem i nowoczesnoscia z zachodu nie zauwazajac,ze zdazaja prosto do piekla.

Ja p.... Tylko łysego Van Goga z granatnikiem zabrakło. Przecież na sali są głównie oficerowie policji, którzy te zagadnienia powinni mieć od dawna w małym paluszku. Z kolei młodsi funkcjonariusze jak czegoś nie łapią powinni mieć to przedstawione w formie notatki na jednej stronie maszynopisu, napisanej jezykiem zrozumiałym dla osobnika o iq na poziomie szympansa, tak aby mogli się zapoznać i zrozumieć na 5 min przed poranną odprawą.

Ot zwykłe markowanie roboty, przepalanie kasy i wzajemne głaskanie się po tym co przedmówca porównał do beretów.

Policji rób sobie zebrania ale *** nie za nasze pieniądze tylko wyjmij od swojego komendancika w okularach za pazuchy albo niech sprzeda swoje medale od księdza i róbcie.Bi nam to nie potrzebne paść pasibrzucjow na różnego rodzaju spotkaniach które to można robić w nieskończoność !Chyba policja wie że nikt jej nie lubi i szukają pogłaskania wszędzie gdzie się da hahahaha .. niestety Policja to zło Piska policja to Zzlo !!

Jaja jak berety, towarzystwo wzajemnej adoracji, wstęgi zabrakło

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt