REKLAMA
Data dodania: 23.01.2023
Błyskawiczne projekty hali
Jest koncepcja nowej hali sportowej. O zdanie pytane jest tylko środowisko sportowe!
Opublikowany został projekt koncepcji inwestycji o długiej nazwie: Centrum sportowo-rekreacyjno-kulturalnego z halą sportowo-rekreacyjną. Teraz trwają konsultacje z piskim środowiskiem sportowym.
O koncepcji powstania Centrum sportowo-rekreacyjnego w Piszu rozmawialiśmy z Burmistrzem Andrzejem Szymborskim w rozmowie Piszanina (link) zastanawiając się wówczas, czy Pisz stać na obiekt o takiej kubaturze. Burmistrz zapewniał, że wszystko zostało przemyślane, a wynajem obiektu zapewni jego samofinansowanie. My nadal mamy wątpliwości, czy taka inwestycja nie jest ponad nasze piskie możliwości.

Okazuje się, że na rozmowie nie poprzestano. Powołany został zespół doradczy ds. rozwoju bazy sportowej, jest także propozycja do stworzenia koncepcji budowy „Centrum sportowo-rekreacyjno-kulturalnego z halą sportowo-rekreacyjną”

Zespół doradczy ma już za sobą wizytacje podobnych obiektów, które funkcjonują lub powstają na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.


W listopadzie członkowie zespołu wizytowali halę widowiskowo-sportową w Olecku.


Wyjazd miał na celu sprawdzenie rozwiązań, które z powodzeniem stosowane są na terenie innych gmin - informował UM Pisz po wizycie.
W grudniu zespół odwiedził Olsztyn i modernizowaną halę Urania.


Sprawdzaliśmy rozwiązania, które stosowane są w tej inwestycji, a które można by przenieść na grunt piski - UM Pisz.
Wreszcie przedstawiono przygotowany przez Urban Architect (projektant Hali Urania) projekt naszego piskiego centrum.

 


W ubiegły piątek (20 stycznia) w Urzędzie Miejskim w Piszu odbyło się spotkanie Zespołu doradczego w sprawie budowy bazy sportowej - „Centrum sportowo – rekreacyjno – kulturalnego z halą sportowo – rekreacyjną”. Podczas narady omówiono postęp prac projektowych.
Tak szybkie pojawienie się projektu niektórych może zdziwić, bowiem dopiero od niedawna wyłoniony został wykonawca koncepcji. Jednak, jak zaznacza Urząd Miejski w Piszu, niniejsze schematy stanowią propozycję do stworzenia koncepcji budowy „Centrum sportowo-rekreacyjno-kulturalnego z halą sportowo-rekreacyjną” i są zaproszeniem do konsultacji.

Mieszkańców nikt nie pyta o zdanie

Burmistrz i projektanci konsultują projekt jedynie ze środowiskiem sportowym. Za zamkniętymi drzwiami o zdanie na temat hali pytani są trenerzy, nauczyciele WF i działacze sportowi. Resztę mieszkańców, która tak naprawdę będzie sponsorowała kilkudziesięciomilionową inwestycję, nikt nie pyta o zdanie.

Pozostają źródła internetowe. Zapytamy Was, jak zatem podoba Wam się ta propozycja?

Oto koncepcja:
(uwaga - duże pliki PDF)

plik 1
plik 2
plik 3
plik 4
plik 5
plik 6Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
szymon

Bumistrz pisza na Medal

szymon

Mam pytanie czy na hali bedą imprezy

Posłuchajta Beryłajta

W dniu dzisiejszym tj. 27.01.2023 r. był otwarty przejazd kolejowy na ulicy Mazurskiej. Nic nie wiadomo czy to przypadek czy otwarty na stałe. Jeżeli otwarty na stałe to się pytam Burmistrza i Starosty Co dalej z ulicą Mazurską? Myślę, że wasze wzajemne ambicje odłożycie na bok i zrobicie porządek z tą ulicą - Mazurską.

Lidka

Jestem za i mam nadzieję, że mimo biadolenia wszystkich malkontentów uda się zrealizować ten plan, bo dużo tu fajnego dla mieszkańców.

Lech

Piski Dom Kultury rozgrzebany w samym centrum Pisza, a już druga inwestycja? Panie Burmistrzu i Pani Dyrektor P.D.K skończyć najpierw jedno a potem pomyśleć co w Piszu najbardziej potrzebne.Z taką kadrą dyrektorską to najlepiej zasłonić P.D.K reklamami.

Beryłajt.

Czytam to wszystko mam swoje zdanie ale nie chce mi się pisać na ten temat.

Bea

Nie mówię nie tej inwestycji ale palących problemów w gminie jest więcej - brak żłobka(!!), nie można dopisać się do żadnego lekarza rodzinnego (to gmina zabezpiecza dostęp do świadczeń medycznych), osiedle Nowe Miasto - tam są dalej ulice od 20 lat dziury i brak nawierzchni!!! Proszę w pierwszej kolejności tym się zająć.

Piszanka

Ludzie same nie wiecie tak naprawdę czego chcecie tego nie bo ble ble ble a jak Pan Jan Alicji oddał pod zastaw plaże miejska dla Kolna to było fajnie a ten jak coś zrobi to wam wcale nie pasuje dajcie na luz i czekajcie do końca .a nie za wczasu beblacje co wam na języki wejdzie a na wszystko są procedury a nie pstryk i wszystko jest zrobione zastanówcie się czego naprawdę chcecie

Grażyna

Tego chcemy- mieszkań, pracy, żłobków, przedszkoli, wydolnej służby zdrowia, a nie żeby jedynym osiągalnym badaniem na NFZ nie była sekcja zwłok.

S666

Jak zwykle szymborak się popisał, emeryturę weźmie że stołka burmistrza i ma w dupie. Pisz jest tak samo w rozsypce ja Polska za PIS-u.

Grażyna

Ma to zapewne być przechowalnia dla emerytowanych "działaczy" miejskich. Jak wygląda sytuacja finansowa basenu w Piszu, czy obiekt ten jest rentowny. Jaki pomysł ma Burmistrz by zatrzymać młodych mieszkańców i to takich, którzy nie będą żyli z socjalu bo pracy w mieście nie ma. Tu nie nad projektem powinna być debata, a nad sensownością takiej realizacji. Pomysłów na rozwój miasta nie ma, ale na zapewnienie sobie posad po upływie kadencji już tak.

rozczarowany wyborca

Obiekt ma być samowystarczalny,bo za utrzymanie będą płacić najemcy.Tymczasem kluby sportowe wynajmujące halę sportową przy s.p.nr.4 finansowane są w głównej mierze z dotacji miasta.Czy Szymborski chce przykryć swoje niezrealizowane obietnice wyborcze odnośnie zakładów pracy jak Mazurski Kurczak,fabryka fotelików czy dom spokojnej starości/sanatorium? Wygrywał wybory z hasłami o oszczędzaniu.Miał zapewnić nowe miejsca pracy,a co za tym idzie wpływy do miejskiej kasy,a tymczasem szykuję się trwonienie środków.

Xsena

Dajmy szanse burmistrzowi? Klika zrobi swoje. Tak jest w naszym mieście. Choć to wiocha daleko za innymi. A mieszkamy w takim zdrowym, pięknym terenie Polski. Zawsze zrobi to co chce i posłucha doradców. Podejmie takie decyzje, które będą dla niego dobre, nie dla innych. Brawo...!!! Kochajmy się, to najważniejsze. Bądźmy silni. A w zdrowiu, miłości oraz sporcie damy radę przetrwać nawet takich sprzymierzeńców.

Kamil

Jakie stale koszty? Wystarczy nie krasc i bedzie na wszystko.Na dachu postawimy panele i prad i ogrzewanie bedzie za darmo a nadwyzki odsprzedamy.W sumie jeszcze na tym bedziemy zarabiac.

Jam Łasica

Ciekawe komu będą wynajmować? Chyba młodzieży 70+.Na zdjęciach widać co to za delegacja "ekspertów".

Mazur

Powiem tak... co do zasady jestem gorącym zwolennikiem wszelkich inwestycji (głównie infrastrukturalnych) na Mazurach, które mogą poprawić atrakcyjność regionu i zmniejszyć jego zacofanie. Problem w tym, że budowanie tego rodzaju obiektów nie tylko nie daje podstaw trwałego rozwoju, ale generować będzie stałe koszty. Rzadko kiedy (i to nawet w przypadku znacznie większych osrodkow) podobne obiekty maja realna szanse na samofinansowanie. Oczywiście głównym kryterium nie musi być bilansowanie finansowe, niemniej jednak w zasadzie na obszarze całego regionu problemem jest brak inwestycji zmieniających niekorzystną strukturę gospodarczą Mazur oparta głównie o sezonową turystykę, brak wysokosoecjslistycznych miejsc pracy, brak możliwości rozwoju zawodowego, brak dużych inwestycji z sektora nowych technologii i bardzo słaba infrastruktura techniczna, brak uzbrojonych terenów inwestycyjnych, brak planów i koncepcji rozwoju, brak determinacji do ściągania inwestorów etc. To niestety trwały problem tego regionu. Tu należy wykazywać szczególną aktywność. Nie twierdzę że obiekty sportowe są niepotrzebne, ale to nie ta kolejność. Najpierw inwestycje w podstawy rozwoju, a potem rozrywka i inne rzeczy. Nie odwrotnie. To tak jakbym miał stary dom wymagający przebudowy, a kupował drogi samochód żeby poprawić sobie nastrój.

Mati

Aby rozwijał się region musi rozwijać się biznes, to jest podstawa. Niestety Piszem zarządzają ludzie starej daty, często bez wykształcenia i doświadczenia biznesowego, nie mające pojęcia o prowadzeniu dużego biznesu. Brak rozwijających się firm i inwestorów sprawia, że nie ma miejsc pracy dla młodych ludzi po studiach, a Ci wyjeżdżają zaś do Metropoli. np. Trójmiasto. W ten sposób w Piszu zostają emeryci, którzy sapią się o wszystko i region nie rozwija się.

Zjem ci szalik

Zrób coś to będą narzekać, nie rób nic to będą narzekać XD

Patrzcie ludzie dalej niż 3 miesiące do przodu, to nie zakład u bukmachera co się zwróci przy najbliższym meczy (albo i nie) tylko inwestycja na paręnaście lat.

Co do pytania się ludzi o zdanie, już wróżę z fusów. Zdania będą podzielone jak zawsze. Po to się powołuje zespół doradczy, który ma oszacować szanse i ryzyka związane z budową.

Piszanin, słaby artykuł, z postawioną na starcie tezą i próbą naciągnięcia faktów pod nią. Redaktorze, napisz proszę jakie osoby są w komisji jakie są ich kompetencje, co sprawdzali itp. mało szczegółów dużo domysłów. I podstawowa sprawa, nie podaliście ulicy, przy której obiekt ma się znajdować. Lokalizacji nie wybrano czy jak?

Janzzamku

Pomiędzy ,Markannem, a szkołą 4

Rafał

Jak widać na planie ul. Wołodyjowskiego - między galerią meblową a szkołą 4

Posłuchajta Beryłajta

w miejscy przedstawionej lokalizacji obiektu pierwotnie Burmistrz mówił o budowie boiska - stadionu, który miał powstać w tym właśnie miejscu. W chwili obecnej boisko-stadion nie powstanie bo jest remontowany na ulicy Mickiewicza. W związki z powyższym można myśleć o kolejnym obiekcie ale też sportowym i nie tylko sportowym. Tak robi obecny jeszcze przy władzy Burmistrz.

Włodek

Tu na razie jest ściernisko...

Lepiej skupta się na tym jak na chleb zarabiacie i czy jutro będziecie mieli, co do garnka włożyć! Mydlenie oczu wzorowe

Chleba i igrzysk - takie stare, a wciąż aktualne

Kamil

Ktos tutaj pisal,ze hala na siebie nie zarobi.Utrzyma sie finansowo,bo wstep bedzie tylko dla osob z rakietami w reku i dochodem na osobe conajmnie dziesiec tysiecy zlotych.Bez obawy.

Włodek

... a takich przecie nie brakuje w tym mieście :D

Kamil

Oj tak! Tylko nikt sie nie wynosi ponad przecietnosc.

Kamil

Nareszcie mamy wspanialego gospodarza w miescie!Miasto ewidentnie sie rozwija bo obecny burmistrz konsekwentnie krok po kroku to realizuje,w przeciwienstwie do politycznych szachrajow,ktorzy tylko obiecuja i oszukuja ludzi przed kazdymi wyborami.A sama hala na wizualizacji wyglada fajnie i na Pisz wystarczy.

Gośka

No nie, to są jakieś jaja. Może niech jeszcze kosmodrom zbuduje i zderzacz hadronów. Panie! My tu bardziej przyziemnych rzeczy potrzebujemy niż jakieś centrum gier i zabaw. Miasta na około za grosze przedsiębiorcom inkubatory tworzą, żeby tylko nowe przedsiębiorstwa powstawały w gminie, u nas nawet żłobka nie ma żeby dziecko oddać i wrócić do pracy. Kończ waść wstydu oszczędź i daj komuś normalnemu pokierować tym miastem, bo jeszcze trochę tak dalej i pies z kulawą nogą tu nie zostanie.

Akuku

A żłobka niestety nie uwzgledniono...

Ja

W Piszu jak coś dobrego się robi to wszystko na nie ludzie to co wy chcecie ,aby Pisz nigdy nie miał takiego obiektu to jest miasto powiatowe.

Ja

W Piszu mamy wiele hal sportowych!! A niewiele żłobków czy przedszkoli!!!

Ewa

Jako mieszkająca w Piszu od urodzenia, nie chcę tego wcale. O ile w ogóle powstanie (bo może być jak z kurczakiem, chwytliwa kiełbaska wyborcza) to będzie świecić pustkami, i tylko generować koszty. To nasze miasto zdycha i tu przedsiębiorców potrzeba a nie igrzysk i chleba.

Adam

Będzie jak z kurczakami i przejazdem na Mazurskiej.

Ja

Kto by tam pytał sponsora o zdanie... skatepark do sześcianu nam się szykuje... jeszcze trochę i młodzi wyjadą sic! do wyśmiewanego Kolna xD buduj infrastrukturę dla młodych, pracujących rodzin! Infrastrukturę dla przedsiębiorców, a nie hale sportową za dziesiątki milionów... drugi PDK nam szykujesz?

szymborskimusiodejsc

Oczywiście podejście i "konsultacje" tylko ze środowiskiem sportowym to spodziewany wynik 100% na tak. Pytanie czy piskie kluby sportowe będzie stać na wynajem hali na treningi czy mecze. Ile teraz płacą a dokładnie ile my mieszkańcy płacimy bo to dalej tak będzie wyglądało. Czy hala będzie zarabiała sama na siebie? Nigdy tak nie będzie! Burmistrz opowiada brednie i mydli oczy.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt