Data dodania: 17.01.2022  |  wyświetlenia: 1708
Kto wyrzuca śmieci do lasu?
W piątek 14 stycznia 2022 pomiędzy godz. 14.30 a 16.00 ktoś wywiózł do lasu odpady wielkogabarytowe i zostawił przy drodze szutrowej na Bindugę Młyńską.

Takie nieodpowiedzialne zachowanie zasługuje na karę. Prosimy państwa o reagowanie na takie sytuacje. Dbajmy o naszą okolicę. - komentuje Dariusz Kiński, sołtys Karwika, - Jeśli ktoś widział osobę/osoby, które mogły to zrobić prosimy o kontakt.
Wywóz odpadów wielkogabarytowych jest usługą świadczoną przez ZUK, wystarczy sprawdzić w harmonogramie, kiedy odbędzie się najbliższy ich odbiór.

Śmiecący w lasach nie powinni czuć się bezkarnie. Przestrogą niech będzie przykład z 2021r. z Krakowa. W Puszczy Niepołomickiej znaleziono ok. 1,50 m3 różnych śmieci (pudła, kartony, folie, styropian oraz opakowanie po telewizorze.5 tys.) Informacja o „znalezisku” dotarła do Straży Leśnej podkrakowskiego nadleśnictwa. Pomimo że wśród wyrzuconych rzeczy nie było dokumentów, nazwiska czy adresu, leśnicy ustalili miejsce pochodzenia odpadów oraz sprawcę, który ostatecznie przyznał się do popełnienia wykroczenia. Kara pieniężna, którą musiał zapłacić wyniosła ponad 5 tys. zł. (www.lasy.gov.pl)
 
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Prawda

W Piszu brak Policji i Straży Miejskiej. Za to kary powinny być od 30 tyś zł.

Wojnowianin

Ten sam problem jest w wojnowie tyle ze przyjezdni co maja tu działki i domki twierdzą ze śmieci zabierają do siebie i 2 razy płacić nie będą w końcu odpady londuja w lesie smutny to widok ale nikt się za to nie chce wziasc

Lolo

Tak wraca cała wesola skacowana ferajna do domu a na tylnim siedzeniu jadą z nimi ich śmieci .. jak tylko do jadą do siebie pod blok to wesoło pospaceruja wrzucić je do kontenera😆

Lolo

Piękna akcja jest z tymi śmieciami.. Płaci się kosmos pieniądze, na osiedlach jakąś firmo zarobiła na budowaniu wiat smietnikowych, a syf jak tralala.. bo ani zakładu przetwórstwa tworzyw sztucznych w okolicy, szkła, czegokolwiek.. żeby było taniej raz czy 2 razy do roku ktoś zabiera gabaryty z osiedli.. U Mnie na wiate przypadają 3 bloki w każdym po 45 mieszkań, czyli 135 mieszkań. Średnio raz na 5 lat ktoś wymienia meble w kuchni, salonie, lub inne czyli rocznie po razy oko 27 mieszkań ma gabaryty do zrzucenia.. 2 razy do roku to nie ciut za mało? Warszawiaczki i Podlasie nakupywali działek za śmieci płacą u siebie ale jak wracają z jeziora to śmieci do lasu.. a My za to płacimy.. ktoś te przystanki autobusowe musi potem posprzątać.. za czyje pieniądze?? gdzie sens gdzie logika??

robot

W okolicy Pisza trafiłem na stertę śmieci, w śmieciach był adres. Zawiadomiona straż leśna wyjaśniła sprawę, okazało się ,że właściciel śmieci wytłumaczył się tym iż został okradziony ze śmieci a złodziej wywiózł te śmieci do lasu. Kary brak. Jeżeli tak można wytłumaczyć by uniknąć kary to powodzenia w akcjach "sprzątanie świata"

Roki

W miejscu gdzie były śmieci znajdowały się stare oraz świeże. W świeżych śmieciach znaleziono adres i sprawca zapłacił mk. Jak coś piszesz to najpierw pomyśl a nie pluj.

xxxx

Może ten czop z zielonym jepem z karwika się tym zajmie

Pan Bolo

Powinni znaleźć tego syfiarza i wcisnąć mu te śmieci w dupsko.

Aleole

Ale on miałby satysfakcję przecież to gej.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt