Data dodania: 15.09.2021  |  wyświetlenia: 545
Rusza VI edycja akcji Nakręć się na pomaganie
Z pomocą dla 5-letniego Natana Sałek z Orzysza
Dzielnicowy z Białej Piskiej, aspirant Adam Trzonkowski zaprasza wszystkich do udziału w VI edycji zbiórki nakrętek „Nakręć się na pomaganie”.
Za nami pięć edycji akcji „Nakręć się na pomaganie” rozkręconej przez dzielnicowego z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, aspiranta Adama Trzonkowskiego. Dotychczas udało mu się nazbierać 43 tony plastikowych korków. Oznacza to, że już 5 tirów z nakrętkami pojechało do punktu skupu. Dzielnicowy liczy na to, że w tej edycji przekroczy 50 ton.

Adam nie poprzestaje na laurach i rusza właśnie z VI edycją akcji „Nakręć się na pomaganie”. Tym razem plastikowe korki będzie zbierał dla 5-letniego Natana Sałek z Orzysza.

Natan Sałek  - to niezwykle uśmiechnięty chłopczyk, który ma wrodzoną wadę układu nerwowego przejawiającą się przepukliną oponowo – rdzeniową, rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Dziecko cierpi także na porażenie wiotkie kończyn dolnych. Natan pierwsze trzy miesiące swojego życia spędził w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Jego stan był krytyczny. Rodzice od samego początku walczyli o jego życie, a teraz walczą o przyszłość synka i jego samodzielność. Dzięki dotychczasowym operacjom oraz intensywnej rehabilitacji Natan już siedzi i porusza się na wózku. Kolejnym celem jest jego pionizacja. To wszystko jest niestety bardzo kosztowne. Długa i żmudna rehabilitacja, pionizator, ortezy, nowy wózek, a do tego dojazdy i wizyty u specjalistów są to ogromne koszty, które przekraczają możliwości finansowe rodziców chłopca. Stąd VI edycja akcji „Nakręć się na pomaganie” dedykowana jest właśnie temu 5-latkowi.


Natan od września uczęszcza do przedszkola, gdzie jest bardzo lubiany przez wszystkich i ma już wielu kolegów. Bardzo lubi grać w piłkę. Chłopiec zapatrzony jest w swojego tatę, którzy jest żołnierzem 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w Giżycku. Sam także chciałby kiedyś nosić wojskowy mundur. Póki co chłopiec ma bluzę ze swoim nazwiskiem, jak prawdziwy żołnierz, a jego wózek ma elementy moro. Mimo swojej choroby i trudności dnia codziennego Natan jest niezwykle wesołym i energicznym chłopcem. Dlatego musimy zrobić wszystko, aby mu pomóc.

Nakrętki można przynosić do Komendy Powiatowej Policji w Piszu i wrzucać je do pojemnika w kształcie serca. Można je też dostarczać do Komisariatu Policji w Białej Piskiej, Orzyszu i Rucianem – Nidzie.

Źródło: KPP Pisz

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt