Data dodania: 09.06.2021  |  wyświetlenia: 347
Podsumowanie akcji Czysty Pisz. Zebrano prawie 3 tony śmieci
Dzięki wspólnemu wysiłkowi brudne dotąd miejsca, zmieniały swe oblicze, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wszystko to za sprawą zakończonej akcji Czysty Pisz, odbywającej się w kolejne soboty maja.
Worki wypełniały się w mgnieniu oka. Trafiały do nich różnorodne odpady – od pustych butelek, puszek pod napojach, kartonów, zużytych baterii aż po opony samochodowe i gruz. Tym samym piękniały lasy, nabrzeża, miejsca wypoczynku, tereny zielone i inne urocze zakątki urokliwej krainy, w której żyjemy.
Nieocenioną pomocą wykazał się Piski Dom Kultury, na którego barkach w dużej mierze spoczywał odbiór zebranych odpadów. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji nasza gmina została oczyszczona  z 1320 kg odpadów niesegregowanych, 800 kg odpadów ze szkła oraz 720 kg odpadów z plastiku. W sumie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Piszu odebrało blisko 3 tony nieczystości. - informuje UM w Piszu.
Wszystkim chętnym do udziału w akcji wspólnego sprzątania Urząd Miejski w Piszu zapewniał worki do zbierania odpadów, rękawiczki ochronne. Dodatkowo uczestnicy otrzymywali koszulki z logiem #czystyPisz.

Inicjatywa miała nie tylko przysłużyć się naszej najbliższej okolicy, lecz całym Mazurom. Zaśmiecona Kraina Wielkich Jezior Mazurskich traci swój urok, dlatego kampania #czystyPisz ma uwrażliwić turystów oraz mieszkańców na skalę problemu. A ten niestety z każdym rokiem jest coraz większy. Ten negatywny trend może zmienić zmiana postaw każdego z nas. Poprzez troskę o ekologię dajmy dobry przykład do naśladowania innym. Liczymy, że dbałość o środowisko naturalne wejdzie nam wszystkim w krew. W efekcie akcję #czystyPisz będziemy kontynuować w swoim najbliższym otoczeniu – domu, posesji, osiedlu, ulicy, czy też Sołectwie.

Źródło: KPP Pisz

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt