Data dodania: 28.10.2020  |  wyświetlenia: 3752
Ruch na trasie Biała Piska-Pisz jest ograniczony
Rolnicy z powiatu piskiego protestują przeciwko Piątce dla zwierząt
Fot. UM Biała Piska
Rozpoczął się strajk rolników w sprawie rządowej ustawy tzw. „Piątki dla zwierząt” zakładającej m.in. ograniczenia uboju rytualnego zwierząt.
Rolnicy chcą, aby rządzący zrezygnowali z dalszych prac nad ustawą o ochronie zwierząt. Nowela zakazuje m.in. hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. W ocenie AGROunii nowelizacja ustawy spowoduje m.in. bardzo duże straty gospodarcze oraz podzieli społeczeństwo.

Wybór daty protestu jest nieprzypadkowy, bowiem to właśnie 28 października Sejmie między odbędzie się głosowanie nad senackimi poprawkami, które zakończy prace parlamentarny nad ustawą. Po głosowaniu projekt trafi na biurko prezydenta. Prezydent będzie mógł podpisać nowelizację ustawy o ochronie praw zwierząt wraz z przyjętymi przez Sejm poprawkami, zawetować ją lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.


Demonstracje trwają w całej Polsce. W naszym powiecie akcja protestacyjna rozpoczęła się po godzinie 10.00 w Białej Piskiej. Rolnicy z gminy Biała Piska przemieszczają się 25 traktorami na trasie Biała Piska – Pisz.

Strajk może potrwać do godziny 15. Ruch na trasie jest ograniczony.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt