Data dodania: 01.07.2020  |  wyświetlenia: 4891
Kąpiel pod okiem ratowników WOPR
Od 1 lipca plaża miejska w Piszu jest strzeżona
Od dziś na plaży miejskiej w Piszu można się bezpiecznie kąpać.
Sezon 2020 r. na Plaży Miejskiej w Piszu został otwarty. Od dziś nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy Mazurskiego WOPR. Kąpielisko miejskiej będzie strzeżone w godzinach od 10.00 do 18.00. Wyjątkiem będzie 31 lipca, wówczas z powodu przerwy technicznej, plaża nie będzie strzeżona.
Bardzo proszę o rozwagę i rozsądek wszystkich plażowiczów - mówi Szymon Milewski, p.o. obowiązki dyrektora MGOSiR w Piszu - przede wszystkim, aby nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu i nie skakać z pomostu. Apel do rodziców, aby pilnowali swoich pociech. Proszę pamiętać również o zachowaniu bezpiecznego dystansu w obecnej sytuacji epidemii.
Poziom wody w jeziorze Roś podniósł się, co cieszy plażowiczów.
Obawiałem się, że wody będzie niewiele - mówi mieszkaniec miasta wypoczywający nad jeziorem Roś - pod koniec ubiegłego sezonu przy pomoście, na końcu strefy strzeżonej woda nie sięgała pasa. Całe szczęście, że jest jej więcej. No i ja widać korzystamy!
Ja co roku kapię się w jeziorze - mówi mała Ania - zawsze latem przychodzimy z rodzicami i wspólnie pływamy.


Atrakcją piskiej plaży miejskiej jest również wydzielone boisko do siatkówki. Można także wypożyczyć rowery wodne.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt