Data dodania: 23.06.2020  |  wyświetlenia: 4588
Potrzeba 7 mln zł na remont oddziału zakaźnego
Wiceminister zdrowia z dobrymi informacjami dla piskiego szpitala
Podczas wizytacji szpitali powiatowych na Mazurach wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska odwiedził Ełk, Giżycko, Węgorzewo, Kętrzyn oraz Pisz.
Piątkowa wizyta ministra Kraski w Piszu zakończyła się dobrymi informacjami dla naszego samorządu i szpitala. Minister potwierdził, że wniosek o przebudowę i modernizację oddziału zakaźnego zyskał pozytywną opinię merytoryczną ministerstwa i zostanie skierowany do Premiera celem dalszych decyzji.

Szpital od kilku lat podejmuje próby pozyskania funduszy na modernizację oddziału obserwacyjno- zakaźnego. Uzasadnieniem dla potrzeby realizacji inwestycji była dotąd m.in. specyfika regionu, w którym mieszkamy. Głównym powodem było wówczas podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób zagrożonych chorobami zakaźnymi, w szczególności przenoszonymi przez kleszcze, a szpital miał być placówką obsługującą w tym zakresie pacjentów  z całego województwa. Patrząc jednak z perspektywy dotychczasowych doświadczeń w związku z COVID-19, konieczność modernizacji tego oddziału jest wręcz niezbędna, by móc w pełni zabezpieczyć mieszkańców naszego regionu  w możliwości specjalistycznego leczenia chorób zakaźnych.


Powiat Piski ubiega się o dofinansowanie w wysokości ok. 7 milionów na ten cel. Zarząd Powiatu w dalszym ciągu będzie podejmował działania w zabieganiu o rządową gwarancję finansowania tej inwestycji.

Źródło: Starostwo Pisz

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt