Data dodania: 01.04.2020  |  wyświetlenia: 391
Dla kogo kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie?
Kredyt konsolidacyjny to dla wielu osób ostatnia deska ratunku w kryzysowej sytuacji. Kiedy zobowiązania zaczynają przerastać możliwości domowego budżetu, a w portfelu zostaje coraz mniej pieniędzy, warto rozważyć scalenie wszystkich długów.
A R T Y K U Ł   S P O N S O R O W A N Y

Kto powinien skorzystać z takiej oferty? O czym należy pamiętać zaciągając kredyt konsolidacyjny?
 
Kredyt konsolidacyjny – pomoc dla zadłużonych

Oferta kredytów i pożyczek jest obecnie tak rozbudowana, że trudno nie ulec pokusie. Spełniłeś marzenie o nowych aucie i na Twoim koncie jest kredyt samochodowy? A może dodatkowo zaciągnąłeś kredyt gotówkowy? Jeśli przestajesz sobie radzić ze spłatą wielu zobowiązań, możesz skorzystać z oferty ich konsolidacji. Kredyt konsolidacyjny to narzędzie finansowe, które pozwala scalić wszystkie długi, wydłużyć okres kredytowania i zmniejszyć wysokość miesięcznej raty. Dzięki temu w portfelu zostaje więcej pieniędzy, a domowy budżet jest odciążony.
 
Kredyt konsolidacyjny – dla kogo?

Żeby otrzymać kredyt konsolidacyjny, należy wykazać zdolność kredytową, czyli możliwość terminowej spłaty zobowiązania. Banki żądają od klientów przedstawienia zaświadczeń o zarobkach oraz potwierdzenia formy zatrudnienia. Akceptują wnioski osób zatrudnionych na umowę o pracę, jednak z oferty mogą skorzystać również osoby pracujące na kontrakty cywilnoprawne (umowa zlecenie czy o dzieło) oraz osiągające przychody z tytuły emerytury lub renty.
 
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych wymaga także pozytywnej historii kredytowej – bank weryfikuje bazy BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz rejestry dłużników. Osoba składająca wniosek powinna także udokumentować posiadane zobowiązania oraz stałe wydatki, które ponosi w związku z utrzymaniem (rachunki, media, opłaty za mieszkanie). Ważnym kryterium jest również wiek oraz stan cywilny klienta. Konsolidować można różne rodzaje zobowiązań, m.in.:

  • kredyty gotówkowe,
  • kredyty samochodowe,
  • karty kredytowe,
  • kredyty odnawialne,
  • kredyty ratalne
  • i nie tylko.
 
Kredyt konsolidacyjny ma spłatę chwilówek

Szybkie pożyczki na dowolny cel to bardzo popularne i szeroko dostępne produkty finansowe, z których codziennie korzystają setki klientów. Pierwsze nieoprocentowane pożyczki dla nowych klientów wydają się bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, jednak należy pamiętać, że każda kolejna chwilówka wiąże się z opłatami. Czasem raty pożyczek mogą przerosnąć klienta, szczególnie jeśli ma na swoim koncie wiele zobowiązań w różnych firmach. Konsolidacja pożyczek to rozwiązanie, które może poprawić sytuację pożyczkobiorcy i rozwiązać jego problemy finansowe. Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto dokładnie sprawdzić jej parametry – tylko wtedy będziemy mieli pewność, że konsolidacja jest w pełni bezpieczna. Zanim podpiszemy umowę, sprawdźmy RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), przyjrzyjmy się również prowizji, oprocentowaniu, dodatkowym ubezpieczeniom oraz innym czynnikom, które przyczyniają się do zwiększenia kosztów zobowiązania.
 
Kredyt konsolidacyjny – ranking

Na rynku dostępnych jest wiele ofert kredytów konsolidacyjnych. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierzesz właściwe rozwiązanie, sprawdź rankingi dostępne w internecie. Porównują one poszczególne parametry kredytów i wskazują oferty, które charakteryzują się najniższą ratą, mają darmową prowizję lub niskie oprocentowanie.
 
Sprawdźmy kredyt konsolidujący zobowiązania na kwotę 40 tys. złotych z okresem kredytowania na 60 miesięcy. Pod koniec marca 2020 roku najkorzystniejszą ofertę zapewniał bank Citi Handlowy, w którym rata wynosiła 829,37 zł. Klient, który zdecydował się na tę ofertę, musiał zapłacić prowizję w wysokości 3,50%, oprocentowanie 7,49%. RRSO wynosi 9,33%, a całkowita kwota do spłaty 49 762,46 zł. Oferta jest dostępna bez wychodzenia z domu.
 
Na drugim miejscu jest oferta BNP Paribas. Klient zapłaci miesięcznie 830,14 zł, a łącznie – 49 808,41 zł, a więc niewiele więcej niż w przypadku banku Citi Handlowy. Atutem jest darmowa prowizja. Oprocentowanie oferty wynosi 8,99%, a RRSO – 9,37%.
 
Podobne warunki oferuje Alior Bank – identyczne oprocentowanie, RRSO, ratę, prowizję oraz całkowitą kwotę do spłaty. Kredyt konsolidacyjny – Prosta Konsolidacja jest jednak dostępny bez wychodzenia z domu, a więc przez internet i telefon.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt