Data dodania: 13.03.2020  |  wyświetlenia: 1321
Unikajmy wizyt osobistych w urzędach i instytucjach
Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Komenda Policji w Piszu oraz Urząd Skarbowy w Piszu proszą o ograniczenie wizyt osobistych.
Policja:
W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek Policji dostępne na stronach internetowych oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997.
Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami Policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej "Moja Komenda".

Pamiętajmy, że wizyty w jednostkach Policji wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami.

Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia, otrzymają Państwo instrukcje, co do dalszego postępowania. Pamiętajmy jednak, że w  niektórych przypadkach (np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej - przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki, o czym poinformują policjanci.

Urząd Skarbowy:
  Wdniach od 13 do 27 marca 2020 r. zdecydowaliśmy się na czasowe ograniczenie dostępu do Urzędu Skarbowego w Piszu ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

PODATKI BĘDZIESZ MÓGŁ ROZLICZYĆ NA 2 SPOSOBY
•    On-line poprzez Twój e-PIT, e-Deklaracje, e-PUAP
•    W urzędzie – poprzez wrzucenie deklaracji, pism, innych dokumentów do wystawionych urn. W tym przypadku bez potwierdzenia wpływu do urzędu.

Kontakt - Centrala - nr telefonu:  87 425 20 00
Adres e-mail urzędu skarbowego: us.pisz@mf.gov.pl

MGOSiR w Piszu:
Od 13 marca do odwołania zostaje zamknięta pływalnia miejska w Piszu.

PDK:
Odwołane zostają wszelkie planowane imprezy w Piskim Domu Kultury oraz zajęcia w sekcjach. Terminy planowanych spektakli zostają przesunięte.

MGBP w Piszu:

Zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 12 marca do 25 marca 2020 r. następuje zamknięcie dla czytelników bibliotek publicznych. Termin zwrotu wypożyczonych zbiorów zostanie przedłużony automatycznie.

MZP:
W związku z zagrożeniem koronawirusem Muzeum Ziemi Piskiej będzie nieczynne do końca marca. Koncert zespołu Pod Strzechą zaplanowany 27 marca zostaje odwołany. Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 87 423 22 64.

PUP Pisz:
Od dnia 11.03.2020 r. osoby, które mają wyznaczony obowiązkowy termin wizyty w PUP w Piszu w miesiącu marcu, mogą przełożyć go telefonicznie lub mailowo na inny termin spotkania po wcześniejszym uzgodnieniu z doradcą klienta.

PMOS Pisz:
PMOS w Piszu, jako Placówka Oświatowa, zawiesza swoją działalność  do 25 marca.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt