Data dodania: 28.02.2020  |  wyświetlenia: 5363
Mieszkańcy wiosek zgłąszają sprzeciw wobec proponowanych wariantów
Linia kolejowa głównym tematem minionej sesji
Budowa linii kolejowej CPK na odcinku Pisz-Orzysz i sprawa cichych konsultacji nie pozostaje bez echa. Przeciwnie, mieszkańcy wsi, przez które przejeżdżać ma pociąg wyrażają swoje niezadowolenie i proszą o wsparcie władze miasta.
Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Piszu 27.02.2020r. poruszona została kwestia planowanej budowy linii kolejowej. Mieszkańcy wsi Szczechy Wielkie złożyli na ręce radnych pismo z podpisami, w którym wyrażają sprzeciw planowanej w obecnym kształcie linii i proszą radnych o wsparcie.

Na sesji obecny był poseł PiS Jerzy Małecki. Poseł zapewnił, że dokona starań, by przebieg linii kolejowej był poprowadzony bez ingerencji w życie mieszkańców.
- To dopiero pierwszy etap inwestycji kolejowej. Rzeczywiście termin konsultacji uważam za zbyt krótki. Ale głosy mieszkańców z pewnością zostaną usłyszane - mówił Poseł. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by pomóc wypracować najlepsze rozwiązanie przebiegu tej linii. 
Poseł Jerzy Małecki zabiera głos w sprawie kolei.

Piscy radni wstępnie poparli sprzeciw mieszkańców i zapowiedzieli uchwałę w tej sprawie na najbliższą sesję.

Do dyskusji dołączyli również sołtys wsi Karwik Dariusz Kiński oraz mieszkanka Snopek - radna Jolanta Roszczypała. Zarówno sołtys Kiński jak i członkini Stowarzyszenia Przyjaciół i Mieszkańców wsi Snopki zapowiedzieli spotkania z mieszkańcami w sprawie przebiegu linii kolejowej przez ich wsie.

Tymczasem dzień wcześniej, 26 lutego, radni miejscy w Łomży podjęli uchwałę sprzeciwiającą się planowanemu przebiegowi tej samej linii kolejowej przez centrum Łomży.
- (...) Proponowany obecnie wariant przez centrum miasta wydaje się być nieuzasadniony ze względów bezpieczeństwa oraz z punktu widzenia ekonomicznego, społecznego i środowiskowego - apelują łomżyńscy radni.
W swoim piśmie łomżyńscy radni zaproponowali przebieg linii kolejowej w Łomży po obwodzie miasta. 
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt