Data dodania: 27.09.2019  |  wyświetlenia: 507
Stadion w Orzyszu zostanie zmodernizowany
Fot. sniardwyorzysz.pl
Przyznano „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2019 roku”. Wśród gmin, które otrzymały dofinansowanie znalazła się orzyska inwestycja.
Każda z gmin ubiegających się o dofinansowanie z budżetu województwa w ramach grantu mogła złożyć tylko jeden wniosek. Łącznie wpłynęło 68 wniosków na kwotę ponad 2,3 mln zł. Komisja konkursowa wybrała do realizacji 20 działań, które muszą być zakończone do końca 2019 roku. Dofinansowanie z budżetu województwa mogło wynieść nie więcej niż 50 tys. zł. Do podziału było 650 tys. zł.

Inwestycją zgłoszoną do dofinansowania przez Orzysz była Modernizacja Stadionu Miejskiego. Zadanie oszacowane na 128 tys. złotych, uzyskało 49 300 złotych dofinansowania.

Burmistrz Orzysza podczas spotkania w sprawie grantów, fot. warmia.mazury.pl

Środki przeznaczone zostaną na modernizację, doposażenie infrastruktury, zakup sprzętu i zaopatrzenie obiektu sportowego.
Jeszcze w tym roku Stadion Miejski czeka niemała zmiana wizerunku - mówi Burmistrz Orzysza, Zbigniew Włodkowski - Obok montażu instalacji nawadniającej i poprawy jakości płyty głównej, wymianie poddane zostanie ogrodzenie wewnętrzne. Zostanie zainstalowanych 220 plastikowych krzesełek oraz wybudowany parking wewnętrzny. Być może jeszcze w tym roku uda się wykonać także dokumentację niezbędną do przebudowy budynku szatniowego.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt