Data dodania: 20.09.2019  |  wyświetlenia: 2408
Dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych
Ponad 9 milionów na remont dróg w powiecie piskim
Stan dróg w powiecie piskim jest coraz lepszy, nadal jednak nie brakuje takich, po których jazda nie należy do przyjemności. Zniszczona nawierzchnia, brak pobocza czy zjazdów. Wkrótce rozpoczną się kolejne inwestycje na drogach powiatowych eliminujące utrudnienia dla użytkowników. Do powiatu trafi ponad 9 mln zł.
W ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy doczekają się drogi powiatowe przez wieś Trzonki, Uściany Stare i Rudę.

W Trzonkach planowane roboty drogowe obejmą wykonanie nawierzchni wraz z poboczami na dwóch odcinkach - od zjazdu z drogi krajowej nr 63 (Pisz-Giżycko) do skrzyżowania przy szkole w Trzonkach oraz od końca wsi Szczechy Małe w kierunku wsi Rostki do skrzyżowania z drogą prowadzącą do wsi Pilchy. Łącznie remont ponad 4 km drogi kosztować będzie 5,7 mln złotych. Dofinansowanie inwestycji to kwota 2,8 mln.

Zjazd z wyremontowanej drogi DK63 w kierunku Trzonek.

Drugą z inwestycji będzie modernizacja drogi powiatowej nr 1648N przez wieś Uściany Stare na odcinku od tartaku do końca wsi. Tam wykonana zostanie nawierzchnia, chodniki oraz zjazdy do posesji. Wartość inwestycji to 760 tys. zł. Kwota dofinansowania - 380 tys.

Wreszcie również wieś Ruda będzie miała poszerzoną drogę z poboczami i zjazdami do posesji. Planowana tam inwestycja obejmie odcinek Wólka Piska – Ruda i odcinek Ruda – Drygały. Koszt remontu 1,2 km drogi wyniesie prawie 2 mln zł. Dofinansowanie 950 tys.

Stan nawierzchni uwzględnionych w projekcie dofinansowania dróg.

19 września w Starostwie Powiatowym w Piszu gościł Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. Jego wizyta miała związek z podpisaniem umów na dofinansowanie w/w inwestycji drogowych.

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki podpisuje umowy na dofinansowanie dróg z Funduszu Dróg Samorządowych


Przebudowy doczekają się także drogi gminne. W gminie Pisz - w miejscowości Łysonie. Lista rezerwowa zawiera modernizację dróg w Karwiku, Snopkach oraz przebudowę drogi dojazdowej do osiedla na ulicy Gdańskiej.

Gmina Biała Piska otrzyma dofinansowanie na remont dróg gminnych w Orłowie, Pawłocinie, Zalesiu oraz ulicy Pocztowej w Bemowie Piskim.

W Gminie Ruciane-Nida  przebudowane zostaną - droga gminna nr 172009N droga powiatowa 1646N - Niedźwiedzi Róg oraz ulica Krajeckiego wraz z dojazdami od ul. Kolejowej oraz ul. Polnej.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt