Data dodania: 09.07.2019  |  wyświetlenia: 1850
Adam Trzonkowski - dzielnicowy z Białej Piskiej nakrętkowym mistrzem
13 ton nakrętek na pomoc dla chorej Poli Zielińskiej
Dzielnicowy z Białej Piskiej, mł. asp. Adam Trzonkowski zakończył trzecią edycję zbierania plastikowych nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację Poli z Pisza. Tym razem akcja „Nakręć się na pomaganie” przerosła najśmielsze oczekiwania. Dzięki ludziom o wielkich sercach z Pisza, z okolic oraz z całej Polski udało się zebrać aż 13 ton nakrętek.
W październiku ubiegłego roku dzielnicowy z Białej Piskiej, mł. asp. Adam Trzonkowski rozpoczął trzecią już edycję zbiórki plastikowych nakrętek. Tym razem akcja odbyła się pod hasłem „Nakręć się na pomaganie”. Główną „bohaterką” tego przedsięwzięcia była niespełna roczna Pola Zielińska z Pisza. To właśnie z myślą o tej dziewczynce dzielnicowy postanowił zbierać nakrętki.


Pola urodziła się w marcu 2018 roku jako wcześniak. Od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy w stopniu głębokim. Dzielnicowy postanowił pomóc tej dziewczynce rozkręcając zbiórkę nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Poli.

Tegoroczne przedsięwzięcie przerosło wszelkie oczekiwania. Do zbiórki zaangażowali się nie tylko młodsi i starsi mieszkańcy Pisza i okolic, ale także ludzie z ościennych powiatów i z całego kraju dowożąc je osobiście lub przesyłając w formie paczek.


Ostatecznie wspólnymi siłami udało się zebrać aż 13 ton nakrętek. Jest to ilość, która przerosła najśmielsze oczekiwania. Przypomnijmy, że w I edycji Adam zebrał dużo, bo aż 2,5 tony, a w drugiej 5 ton, co również było satysfakcjonujące.
Zbieranie nakrętek to szczytna akcja, bo zamiast wyrzucać je do śmieci, pieniądze z ich sprzedaży pomogą choremu dziecku. Tegoroczna akcja przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Spodziewałem się, ze pobijemy rekord, ale nie sądziłem, że będzie to tak duża ilość - mówi inicjator akcji, Adam Trzonkowski -Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim osobom i instytucjom, które mi pomagały w realizacji tego przedsięwzięcia. Mam na myśli nie tylko samą zbiórkę, ale także ich transport, czy przesypywanie do właściwych worków.
Ekipa wspierająca działania
Szczególne słowa podziękowania kieruję pod adresem Arlety i Pawła Wilczyńskich, którzy już po raz kolejny udostępnili mi swoje pomieszczenia, gdzie mogłem składować setki worków. Bardzo serdecznie dziękuję także firmie PPHU „UNIDRZEW” Grzegorz Krajewski za pomoc w transporcie 13 ton nakrętek do punktu skupu .
Do podziękowań dołączają się także rodzice Poli- Marlena i Michał, którzy są wdzięczni tym wszystkim ludziom, którzy wzięli udział w akcji „Nakręć się na pomaganie”. Dzięki finansowemu wsparciu ludzi dobrej woli w marcu tego roku Poli wszczepiono pierwszy implant ślimakowy. Obecnie dziewczynka przechodzi rehabilitację. Są już pierwsze widoczne efekty jej ciężkiej pracy świadczące o tym, że Pola słyszy. Zaczęła sylabizować, naśladować odgłosy psa i kota, a co najważniejsze reaguje na swoje imię. Rodzice rozpoczęli już starania o wszczepienie Poli drugiego implantu, który z pewnością pozwoliłby na prawidłowy rozwój ich ukochanej córeczki.

Trzecia edycja nakrętkowej akcji została zakończona sukcesem. Od września kolejna.Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt