Data dodania: 14.05.2019  |  wyświetlenia: 5016
1,5 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem
Zapadł wyrok wobec byłego burmistrza Pisza
Sąd Rejonowy w Mrągowie wyrokiem z dnia 7 maja 2019 r. wydał wyrok skazujący wobec Jana A., byłego burmistrza Pisza oskarżonego o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.
Sąd Rejonowy w Mrągowie w dniu 7 maja 2019 r. wydał wyrok w sprawie Jana A. oskarżonego o popełnienie dwóch przestępstw w związku z pełnieniem funkcji Burmistrza Miasta Pisz.

W zakresie pierwszego z zarzucanych czynów Jan A. został uznany za winnego przekroczenia uprawnień w okresie od 25 czerwca 2010 r. do 12 listopada 2014 r. poprzez zażądanie, za pośrednictwem Wiesława P. (byłego naczelnika jednego z wydziałów w Urzędzie Miejskim w Piszu) oraz Kazimierza P. (byłego Komendanta Straży Miejskiej w Piszu), zwrotu części nagród uznaniowych przyznanych wybranym 7 pracownikom Urzędu i Straży Miejskiej w łącznej kwocie ponad 29 tys. zł (tj. czynu z art. 231 §2 kk w zw. z art. 12 kk). Sąd skazał go za to na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat próby. Sąd wymierzył Janowi A. także karę grzywny w kwocie 5 tys. zł oraz orzekł wobec niego zakaz zajmowania stanowisk w administracji publicznej na okres 3 lat.

Mazurski Festiwal Grzańca 2011. Fot. Krzysztof Szyszkowski

Jan A. odpowiadał również za działanie na szkodę Urzędu Miasta w Piszu i Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie podczas zawierania na początku 2011 r. umów z firmami realizującymi przedsięwzięcie „Mazurski Festiwal Grzańca 2011”. Sąd Rejonowy w Mrągowie umorzył postępowanie karne wobec Jana A., co do tego czynu. Sąd uznał, że społeczna szkodliwość tego czynu jest znikoma.

Wyrok w powyższej sprawie nie jest prawomocny.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt