Data dodania: 07.05.2019  |  wyświetlenia: 2407
Dlaczego twój listonosz nosi zieloną kamizelkę?
Trwa ogólnopolski protest pracowników Poczty Polskiej
Od poniedziałku, 6 maja pracownicy Poczty Polskiej noszą żółte kamizelki lub plakietki informujące o przystąpieniu do ogólnopolskiego protestu.
Rozmowy związkowców z władzami firmy nie przyniosły dotychczas porozumienia, dlatego m.in. Solidarność wezwała pracowników poczty, aby w dniach 6-10 maja pojawili się w pracy w żółtych kamizelkach.  Listonosze i ci, którzy mają kontakt z klientem, będą mieli przypięte znaczki z napisem "Żądamy podwyżek wynagrodzeń. Solidarność Poczta Polska". Pracownicy Poczty Polskiej domagają się 500 zł brutto podwyżki.

Poczta Polska jest jednym z największych pracodawców w Polsce. Posiada 7,5 tys. placówek i zatrudnia blisko 80 tys. pracowników. Ponad 12 tys. osób należy do Solidarności. W Piszu pracuje 35 pracowników w tym 14 listonoszy.
Protest nie wiąże się na razie z utrudnieniami dla klientów, ale gdy żądania nie zostaną spełnione, pracownicy poczty zapowiadają manifestację w Warszawie a następnie strajk - mówią piscy listonosze - Chcielibyśmy, aby nasi klienci wiedzieli, że my nie protestujemy przeciwko rządowi, nasz protest dotyczy władz Poczty Polskiej.


Rzeczywiście, wynagrodzenie, które proponuje swoim pracownikom największy krajowy operator przesyłek i listów w naszym kraju jest niewielkie, wynosi około 2,5 tys. zł brutto. Dla porównania, prezes państwowego giganta otrzymuje 49 tys. zł pensji podstawowej. Wiceprezesi i członkowie zarządu po 47 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć tzw. wynagrodzenie uzupełniające za zrealizowane cele.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt