Data dodania: 28.01.2019  |  wyświetlenia: 6426
W środę radni zadecydują o opłatach za wywóz śmieci
Czeka nas podwyżka? 60% więcej za śmieci!
Burmistrz Andrzej Szymborski zaproponował do głosowania radnym nową uchwałę, która zwiększy drastycznie opłaty za wywóz śmieci. Podczas środowej sesji radni najprawdopodobniej przegłosują podwyżki.
Obecnie obowiązują stawki na poziomie: odpady sortowane: 10 zł/os. za pierwsze 4 osoby w gospodarstwie i 6 zł/os. za 5 i kolejną osobę. Ceny za śmieci zmieszane to 13 zł/os. za pierwsze 4 osoby i 7,8 zł/os. za 5 i każdą kolejną osobę.

Nowe proponowane stawki za odpady sortowane to 16 zł/os. za pierwsze 4 osoby i 10 zł/os. za 5 i każdą kolejną osobę w gospodarstwie. Za odpady zmieszane zapłacimy 20 zł/os. w przypadku 4 pierwszych osób oraz 12 zł za każdą kolejną osobę powyżej 4.

Podwyżki uzasadnione są zwiększeniem opłaty za zmieszane odpady przyjmowane przez Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie. 31 grudnia cena przyjmowania odpadów przez ZGOK wzrosła z 300 zł netto za tonę do 418 zł netto za tonę. Kolejnym uzasadnieniem jest wzrost kosztów transportu.


Radni opozycyjni będą głosowali przeciw uchwale. Jednak posiadający w radzie większość radni  sprzyjający burmistrzowi Szymborskiemu, już zapowiadają poparcie dla podwyżki.


ZDANIEM PISZANINA

Wszyscy, którzy głosowali na Andrzeja Szymborskiego, i którzy myśleli, że to typ managera, dali się nabrać jak małe dzieci. Wszyscy zapłacimy za nieudolność rządzenia. Bogaci i biedni, mieszkańcy wiosek i miasta.

Jaka jest recepta "prawdziwego biznesmena" na podwyżki w ZGOK Olsztyn? Budowa własnej sortowni odpadów? Trudne, trzeba pomyśleć i podziałać! Naciskanie na Olsztyn w celu renegocjacji umowy śmieciowej? Trudne, trzeba pomyśleć i podziałać. Egzekwowanie zapewnień o budowie naszej stacji przeładunkowej? Trudne... itp, itd. Nasz "manager" potulnie przyjął narzucone fakty i zaproponował, by to mieszkańcy gminy zapłacili za brak umiejętności.

Zadziwiające jest również 60% zwiększenie opłaty za śmieci segregowane. Te śmieci przecież z założenia powinny zarabiać.

Oczywiście podwyżki nastąpiły po wyborach, gdy już nasz burmistrz ma zapewnione 5 lat bezstresowego zasiadania na stołku. Mając radnych w kieszeni, którzy głosują na każde zawołanie zgodnie z zasadą ręka w górę - głowa w dół, Andrzej Szymborski zrobi już wszystko co mu się podoba.

Mam apel do radnych. Zastanówcie się, czy nie lepiej byłoby postawić się burmistrzowi i opowiedzieć się po stronie tych, którzy ich wybrali, a którzy poniosą koszty zaniedbań władz miasta.

Specjalnie dla tego głosowania przygotujemy galerię radnych, którzy głosowali ZA podwyżką i PRZECIW niej. Tak dla unaocznienia kto jest po czyjej stronie.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt