Data dodania: 14.01.2019  |  wyświetlenia: 1765
Piski rekord WOŚP pobity!
Pisz: 32 tysiące złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Za nami koncerty, licytacje i zbiórki. Oficjalna kwota zebrana przez orkiestrę będzie podana do wiadomości dopiero w marcu. My wiemy już dziś, że Pisz pobił ubiegłoroczny wynik.
Mieszkańcy naszego powiatu nie odmawiają pomocy. Wolontariusze przyznają, że zawsze witani są uśmiechem i rzadko kiedy odchodzą bez datku. Nasza hojność jest doceniana, dobro wraca do nas w postaci sprzętu dla piskiego szpitala. W tegorocznej zbiórce pobity został ubiegłoroczny rekord. Pisz zebrał 31 885 zł. Mieszkańcy wrzucali również waluty obce i precjoza, które zostaną dopiero poddane wycenione.


Serdecznie dziękuję wszystkim, wolontariuszom, opiekunom, współpracownikom a przede wszystkim ludziom dobrej woli - mówi Szefowa Piskiego Sztabu WOŚP, Jolanta Wdowiarska - To dzięki waszej ofiarności i sercu wolontariuszy osiągnęliśmy sukces.
A jak się bawił Pisz? - oczywiście koncertowo. Najpierw wystąpili młodzi artyści z Piskiego Domu Kultury. Zagrały zespoły The Horsemen, Sick Rabbits oraz Neon Roses.W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piszu na scenie wystąpili najmłodsi piszanie z Koncertem Kolęd. Na Placu Daszyńskiego grała Piska Orkiestra Dęta.


Na scenie Piskiego Domu Kultury odbyły się licytacje ofiarowanych przez darczyńców na aukcję przedmiotów, m. in. koszulek, kalendarzy, gadżetów z logo 26 Finału WOŚP oraz przedmiotów podarowanych przez darczyńców.


Było również nieco sportu.


Nowością 27 finału była Ściskawa.


Ruciane-Nida bawiło się na sportowo. Były m.in. rozgrywki sportowe, przejażdżki bryczką oraz zawody szachowe. Ruciane - Nida dołożyło do wspólnej puszki 19.915,04  zł.
Orzysz corocznie wysuwa się na prowadzenie w zebranych kwotach. W tym roku również zebrał najwięcej w powiecie.

Oficjalne wieści! REKORD POBITY!!! - takie wieści dotarły ze sztabu WOŚP w Orzyszu - Zebraliśmy 37.675,69 zł. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i hojność! Orzyszanie wielkie SIE MA dla Was!
Spotkanie wolontariuszy WOŚP Orzysz

89 475,73 zł to łączna kwota, którą dołożymy do puszki Jurka Owsiaka. Brawo My.

Foto: PDK Pisz, Dom Kultury Orzysz, Dom Kultury Ruciane-Nida

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt