Data dodania: 07.12.2018  |  wyświetlenia: 1232
Będzie więcej dni na zrobienie świątecznych zakupów
Sprawdź niedziele handlowe grudnia
Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę weszła w życie w marcu tego roku. Od tego czasu wiele zmieniło się w planowaniu rodzinnych zakupów. Każdorazowo, gdy chcemy zrobić je w weekend, musimy sprawdzić, czy to handlowa niedziela. Nie każdy konsument pamiętał bowiem o obowiązującej zasadzie - pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu dopuszcza handel, w pozostałe niedziele jest zakaz.

Jeśli chodzi o możliwość dokonania zakupów w dniach teoretycznie wolnych, takiego ulgowego miesiąca jak grudzień do tej pory jeszcze nie było. Twórcy ustawy uwzględnili przedświąteczne szaleństwo zakupowe Polaków. W grudniu niedziel jest aż pięć i aż cztery z nich to niedziele handlowe. W praktyce oznacza to, że sklepy będą zamknięte w tym miesiącu tylko w najbliższą niedzielę 9. grudnia.

Małe sklepy mogły być otwarte pomimo zakazu, ale tylko wówczas, gdy za ladą stanie właściciel.

Od stycznia zacznie obowiązywać zaostrzona forma niedzielnego zakazu handlu. Zgodnie z zapisami ustawy, od początku 2019 r. sklepy będą otwarte tylko w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią. A to oznacza, że kolejną niedzielą z zakupami po 30 grudnia będzie dopiero niedziela 27 stycznia.

 
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt