Data dodania: 31.07.2018  |  wyświetlenia: 3371
Wykonawcą remontu jest firma Pribo z Ełku.
Amfiteatr PDK w przebudowie
Nie zimą, jak pierwotnie planowano, a dopiero w sezonie letnim 2018 roku rozpoczęła się rozbiórka amfiteatru. Przesunięcie w czasie spowodowało, że tegoroczne imprezy plenerowe zmieniły swoją lokalizację.
Wszystkie imprezy odbywają się przy ulicy Targowej w Piszu - mówi Katarzyna Sobiech, Dyrektor Piskiego Domu Kultury w Piszu - Związane jest to z przebudową Amfiteatru Piskiego Domu Kultury, która rozpoczęła się kilka dni temu.


W ramach inwestycji wymienione zostaną ławki, położona będzie nawierzchnia z kostki granitowej, wymieniona elektryka i oświetlenie wokół amfiteatru. Powstaną również stopy fundamentowe pod przyszłe zadaszenie widowni.
Budowę zadaszenia przewidujemy w kolejnym etapie z innych środków - dodaje Dyrektor PDK - Projekt jest już opracowany. Łączny koszt inwestycji to 699.557,64 zł brutto.
Przed przyszłorocznym sezonem letnim nowy amfiteatr ma być gotowy. Przebudowa amfiteatru ma zapoczątkować zmiany w całym wizerunku Piskiego Domu Kultury. Czeka - jak pamiętamy - projekt przebudowy, rozbudowy, a tak naprawdę całkowitej zmiany obecnego wizerunku kolebki kultury w naszym mieście. Pod koniec 2017 roku miały zostać rozstrzygnięte wnioski o środki na ten cel. Kwota, o jaką ubiega się Pisz wynosi ponad 7 i pół miliona złotych.


Wielu mieszkańców, z chwilą zamieszczenia przez nas informacji o planach budowy nowego domu kultury, podchodziła do tematu dość sceptycznie -  To mrzonki, na pięknym projekcie się zakończy - pisali czytelnicy. Miasto nie będzie dysponowało wkładem własnym - dodawali inni.

Mijały miesiące od podawanego terminu rozpatrywania wniosków, ale nie przyniosły one żadnych rozstrzygnięć. Sprawę monitorowaliśmy. W marcu zwróciliśmy się z zapytaniem do Urzędu Miejskiego w Piszu jak wyglądają postępy.
Wniosek o dofinansowanie projektu „Rozbudowa i modernizacja Piskiego Domu Kultury” jest wciąż na etapie oceny przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Urząd Marszałkowski w Olsztynie przesunął termin ogłoszenia wyników konkursu na koniec marca 2018r. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nasz wniosek ma duże szanse na pozytywną ocenę końcową i uzyskanie dofinansowania. Jeśli projekt uzyska dofinansowanie, zakończenie jego realizacji przewiduje się na rok 2020.

Jest lipiec, środków brak. Czy na projekcie skończą się marzenia o domu kultury z prawdziwego zdarzenia? Dyrektor PDK wciąż ma nadzieję - Czekamy w kolejce na dofinansowanie - pisze.

Środki o jakie aplikuje Pisz są prawdopodobnie zbyt wysokie i jedynym rozwiązaniem będzie złożenie wniosków na częściowe działania. Ale czy uda się to zrobić jeszcze w tym roku? O rezultatach będziemy informować.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt