Data dodania: 02.07.2018  |  wyświetlenia: 2291
Ruszył rządowy program Dobry start
Już 50 osób złożyło wniosek na wyprawkę szkolną dla swojego dziecka
Wprawdzie to dopiero początek wakacji i żadnemu, nawet najlepszemu uczniowi nie spieszno do tematów szkolnych, to rodzice już teraz powinni pomyśleć o zabezpieczeniu środków na edukację szkolną swoich dzieci. Od 1 lipca Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło realizację programu Dobry Start.
Zeszyty, długopisy, materiały plastyczne, obuwie i strój gimnastyczny... Darmowe podręczniki nie rozwiązały całkowicie tematu wydatków z tytułu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, choć to był wydatek największy. Ale oprócz podręczników potrzeba dużo innych materiałów, aby przejść przez kolejne etapy edukacyjne.


Świadczenie dobry start to jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 300 złotych, przysługujące raz w roku na dzieci uczące się, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają świadczenie do ukończenia 24 roku życia. Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne ani w przedszkolu, ani w tzw. „zerówce” prowadzonej w szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – można składać od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Ci rodzice, którzy będą chcieli złożyć dokument w formie papierowej mają czas do 1 sierpnia, wówczas to MOPS w Piszu rozpocznie ich przyjmowanie.
Wniosek należy złożyć do 30 listopada - informuje Elwira Świetlicka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piszu - W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.
Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Szacuje się, że w gminie Pisz z programu Dobry Start skorzysta około 4 tys. osób.

Szczegółowe informacje dotyczące złożenia wniosku drogą elektroniczną znajdują sie na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:https://www.mpips.gov.pl/DobryStart/jak-zlozyc-wniosek-o-dobry-start-online
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt