Data dodania: 12.04.2018  |  wyświetlenia: 1306
Policjanci sprawdzają również stan techniczny aut
Noga z gazu. Trwa Akcja Prędkość
Dziś szczególnie należy zwracać uwagę na wskazania prędkościometra w naszym aucie. Od rana policjanci piskiej drogówki prowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie przez kierujących pojazdami ograniczeń prędkości w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policyjne patrole nie tylko będą prowadziły pomiary prędkości, ale także będą sprawdzały stan trzeźwości kierowców, będą kontrolowały, czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. Zwrócą również uwagę na stan techniczny pojazdów - informuje kom. Anna Szypczyńska, Oficer Prasowy Komendanta Policji KPP w Piszu.

Przy okazji działań „Prędkość” funkcjonariusze drogówki przypominają o konsekwencjach wynikających z rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowca, który przekroczy prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym straci uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Ukarany zostanie także mandatem karnym. 

Od początku tego roku na drogach powiatu piskiego już 13 kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę.
 

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt