KLIKNIJ
Data dodania: 04.12.2017  |  wyświetlenia: 1366
Zgłoś osoby potrzebujące pomocy
Bezdomni bezradni wobec zimy
Fot. flickr (cc) Rev Stan
Zima stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia, zwłaszcza osób bezdomnych i samotnych. Każdego roku w okresie zimowym odnotowuje się przypadki zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie od 1 listopada do końca marca 2018 r. funkcjonuje bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych.

Pod numerem telefonu 800 165 320 osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Policjanci na co dzień prowadzą działania prewencyjne patrolując miejsca, w których przebywają bezdomni. Lecz każdego roku pojawiają się nowe, których lokalizacje zgłaszają mieszkańcy. Nie bądźmy obojętni widząc osobę potrzebującą pomocy. Najprostszym sposobem dotarcia do odpowiednich służb pomocowych jest kontakt z numerem 112. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

 

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt