Data dodania: 21.10.2016  |  wyświetlenia: 6272
Najważniejszym leśnikiem w regionie został mieszkaniec Rucianego-Nidy
Nowym szefem leśników z olsztyńskiej dyrekcji RDLP został Piotr Czyżyk (z prawej)
Piotr Czyżyk z Rucianego-Nidy objął przed kilkoma dniami funkcję dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Nowy przełożony leśników z olszyńskiej dyrekcji przez lata był nadleśniczym Nadleśnictwa Maskulińskie.

Leśnik z Puszczy Piskiej objął najważniejsze stanowisko w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Przed kilkoma dniami dyrektorem regionalnym został dr inż. Piotr Czyżyk. Mieszkaniec Rucianego-Nidy przez lata pełnił funkcję nadleśniczego w miejscowym Nadleśnictwie Maskulińskie.

Od grudnia ubiegłego roku Piotr Czyżyk pracował w RDLP w Białymstoku. Najpierw objął stanowisko dyrektora ds. gospodarki leśnej, a ostatnio pełnił obowiązki dyrektora białostockiej dyrekcji.

Przed kilkoma tygodniami doszło do zmiany nadleśniczego Nadleśnictwa Maskulińskie. Huberta Donderwicza na stanowisku zastąpił Krzysztof Czaporowski, który pracował w Nadleśnictwie Pisz jako inżynier nadzoru.

Co ciekawe, lasy Puszczy Piskiej znajdują się w administracji dwóch dyrekcji. Nadleśnictwa Pisz i Maskulińskie należą do RDLP w Białymstoku, a nadleśnictwa Maskulińskie, Strzałowo i Spychowo zarządzane są przez olsztyński oddział.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt