ARTYKUŁ PARTNERA
Jak zagospodarować taras?
W czasach, kiedy nasze życie mocno przeniosło się w zacisza domowego ogrodu, posiadanie tarasu jest niewątpliwą zaletą. Jednak aby ów miejsce było nie tylko przyjazne użytkownikom, ale także spełniało swoje podstawowe założenia, czyli umożliwiało odpoczynek od zgiełku świata należy go odpowiednio zagospodarować. Prace nad tarasem należy rozpocząć od postaw, a więc od wyboru i ułożenia odpowiednich płytek tarasowych, które dostosowane będą do wykorzystania ich na zewnątrz. Na tak przygotowanym podeście ustawić można wybrane przez nas meble ogrodowe, a także dekoracje.
Płytki tarasowe - jakie wybrać?

Taras to miejsce, które zazwyczaj narażone jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz czy śnieg. Dlatego wybierając płytki ceramiczne na balkon, warto mieć na uwadze:

  • antypoślizgowość, dzięki czemu nawet podczas deszczu czy ogólnie panującej wilgoci będziemy mogli bezpiecznie się po nich poruszać bez obaw o upadek;
  • mrozoodporność, która przyda się szczególnie podczas zimy, a która gwarantuje nam wytrzymałość ów płytek podczas mrozu;
  • wytrzymałość, nie tylko na zmienność warunków, ale także na urazy mechaniczne, które mogą mieć miejsce podczas wykonywania niezbędnych prac ogrodowych;
  • estetykę, gdyż płytki tarasowe stanowią ważny element wykończeniowy naszego tarasu, a także stanowią podstawę do stworzenia niepowtarzalnej przestrzeni do wypoczynku.

Wybierając płytki tarasowe, warto wybrać firmę, która od lat specjalizuje się w produkcji ceramiki, a także cieszy się uznaniem klientów. Doskonałym przykładem jest więc wybór ceramiki Opoczno. Bogactwo wzorów i gatunków sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, dla swojego ogrodu. Imitacja betonu, drewna, a może klasycznych płyt chodnikowych. To, co wybierzemy, uzależnione jest jedynie od gustu oraz preferencji klienta.

Gresy na schody zewnętrzne - wygodne i estetyczne rozwiązanie. Zdarza się, że bezpośrednio do tarasu przylegają schody prowadzące do wejścia do naszego domu. W takim przypadku warto tak zaaranżować ów przestrzeń, aby stanowiła ona spójną całość. Rozwiązanie w postaci gresu na schody zewnętrzne, doskonale sprawdzi się nie tylko latem, ale także zimą, kiedy warunki są znacznie bardziej wymagające. Gres, jaki wybieramy na schody zewnętrze, musi podobnie jak płytki tarasowe być antypoślizgowy. Warto, jeśli dodatkowo posiada on specjalne wypusty znajdujące się na krańcowej części płytki, które dodatkowo chronią przed upadkiem, szczególnie jeśli schody są mokre, a co za tym idzie śliskie. W porównaniu do klasycznego betonu, czy zwykłych płytek, gres na schody zewnętrzne jest znacznie bardziej wygodnym rozwiązaniem. Zastosowanie gresu ułatwia także dbanie o czystość schodów. Wystarczy użyć klasycznego mopa oraz wody z dodatkiem detergentu, lub wykorzystać specjalny mop parowy, który także doskonale się sprawdzi. Podobnie jak płytki tarasowe, także i gresy, którymi wykłada się schody, dostępne są w wielu wariantach, zarówno jeśli chodzi o ich wielkość, jak i wzór czy kolor.

Kilka dodatków i gotowe.


Tak przygotowany taras, z pewnością przetrwa wiele lat i cieszyć będzie oko domowników i ich gości. Aby mógł funkcjonalnie spełniać swoje zadania, na koniec warto zainwestować w stosowne meble ogrodowe, na których z przyjemnością spędzić można będzie wolny czas. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych rozwiązań, zarówno w formie krzeseł czy kanap, a także podwieszanych foteli. Otoczenie tarasu warto przyozdobić za pomocą krzewów i kwiatów. Specjalnie dobrane kompozycje pozwolą znacznie ożywić miejsce, a także nadać mu swoistego charakteru.
 
 
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt