ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Materac termoelastyczny: co warto wiedzieć oraz kto powinien kupić?
Dużą popularnością zarówno wśród specjalistów, jak i zwykłych użytkowników cieszą się materace piankowe, które zastąpiły konstrukcje z wypełnieniem wykonanym z ciężkich sprężyn stalowych. Dzięki temu użytkownicy zyskali komfortowe rozwiązanie, które w pełni dostosuje się do ich ciała. Ciekawym rozwiązaniem w tym temacie są materace z pianki termoelastycznej, która reaguje również na temperaturę danego użytkownika. Dla kogo jednak skierowana jest taka propozycja i na co warto zwracać uwagę podczas przeglądania kolejnych ofert? Sprawdź, czy materace termoelastyczne są rozwiązanie dla Ciebie.
Materac z wypełnieniem z pianki termoelastycznej – jak wpływa ono na jakość snu?

Główne zadanie, przed jakim stoi materac to zapewnienie użytkownikowi podparcia dla kręgosłupa w taki sposób, by poszczególne mięśnie danej osoby mogły się zregenerować. Przez cały dzień pracują one na wysokich obrotach, podtrzymując kręgosłup we właściwej pozycji, dlatego tak ważne jest, żeby w nocy rolę tę przejął materac. Modele z wypełnieniem z pianki są obecnie popularne zarówno wśród zwykłych użytkowników, jak i tych wymagających materaca medycznego, ułatwiającego rehabilitację. Materace termoelastyczne to rozwiązanie, które w jeszcze większym stopniu dostosowuje się do ciała użytkownika.

W modelach marki SleepMed stosuje się różnego rodzaju pianki, by trafić do szerokiego grona użytkowników, a w śród nich znaleźć można również materace z pianką termoelastyczną VitaRest, która niemal od razu reaguje na nacisk i temperaturę ciała użytkownika, by przyjąć jego kształt i dostosować się do jego sylwetki. Zapewnia to doskonałe podparcie kręgosłupa przez całą noc, pozwalając na komfortowy i zdrowy sen.Materac termoelastyczny to doskonały wybór dla alergików

Inną zaletą materacy termoelastycznych jest szereg rozwiązań w trosce o osoby wrażliwe i te wymagające szczególnej opieki, a także dzieci. W trakcie snu skóra na ludzkim ciele złuszcza się, co w połączeniu z potem i włosami stanowi doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii i szkodliwych drobnoustrojów. Dlatego w materacach z pianką termoelastyczną marki SleepMed postawiono na technologię Airforce, mającą na celu zmaksymalizować obieg powietrza wewnątrz konstrukcji. Dzięki wewnętrznym kanalikom zwiększa się higieniczność materaca, co w połączeniu z przewiewnym i łatwo zdejmowanym pokrowcu stanowi idealne rozwiązanie dla alergików.

Czymś, co zwiększa przewiewność jest również taśma 3D wszyta w pokrowiec – to proste rozwiązanie sprawia, że materac jest jeszcze świeższy i nie trzeba prać go aż tak często, co z pewnością sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach i sypialniach z ograniczoną przestrzenią.


Sprawdzony materac medyczny? Sprawdź te z pianką termoelastyczną

Specjalistyczne łóżka, stosowane m.in. w szpitalach i klinikach, mają często regulowane elementy, jak podgłówek czy podnóżek, by jeszcze lepiej dostosować się do ciała człowieka. Dlatego właśnie materace medyczne muszą cechować się zwiększoną odpornością na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne, a tę zapewnia pianka termoelastyczna, która zapewnia właściwe podparcie na całej długości ciała człowieka. Z pianki termoelastycznej wytwarzane są również poduszki ortopedyczne, o czym więcej można przeczytać w artykule: Poduszki termoelastyczne: zapewnią zdrowy sen? Przegląd unikatowych rozwiązań SleepMed.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt