ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Urządzasz sypialnię? Odkryj zalety innowacyjnych łóżek i materacy Hilding Anders
Dowiedz się, jak wybrać najlepszy materac i łóżko do sypialni.
Jaki materac do sypialni wybrać?

Zacznij od wyboru typu materaca. Możesz zdecydować się na materac sprężynowy lub piankowy. Materac sprężynowy kieszeniowy lub multipocket to idealny wybór dla par, bo umieszczenie sprężyn w specjalnych kieszeniach w tych typach materacy amortyzuje wibracje. Kiedy jedno z Was się przekręca z boku na bok czy wstaje, druga osoba tego nie czuje. Możesz zdecydować się też na materac piankowy - z pianki termoelastycznej, czyli visco, wysokoelastycznej lub lateksowy. Materac visco dopasowuje się pod wpływem temperatury ciała i jego dotyku do kręgosłupa, dlatego gwarantuje mu idealne podparcie.

To dobry materac dla osób z bólami pleców, sportowców czy osób starszych. Materac Hilding Salsa ma dodatkowo aż siedem punktów podparcia, co znaczy, że idealnie podpiera kręgosłup i mięśnie we wszystkich partiach ciała. Materac z pianki wysokoelastycznej dopasowuje się do ciała pod wpływem nacisku. Dobrze podpiera kręgosłup w trakcie snu i odpręża mięśnie. Materac lateksowy jest równie wygodny, a dodatkowo znajdująca się w nim pianka najrzadziej uczula. Dlatego jest dobrym typem materaca dla alergików.

Materac pojedynczy czy podwójny?

Nie masz pewności, jaki rozmiar materaca wybrać?
Jeśli śpisz w pojedynkę wystarczy Ci materac o wymiarach 90*120 cm. Jeśli jednak lubisz często zmieniać pozycje w łóżku i mieć dużo wolnej przestrzeni wokół siebie, zdecyduj się na większy materac, nawet 120*200 cm. Te wymiary są jednak zdecydowanie za małe, jeśli śpicie we dwójkę. Wtedy najlepszy materac to 140*200 cm. A jeśli cenicie sobie więcej swobody w łóżku i niekoniecznie lubicie spać całą noc mocno przytuleni, możecie pomyśleć o jeszcze większym rozmiarze. Idealny będzie materac 160*200 cm. Wtedy na pewno będziecie dobrze wypoczywać, niezależnie od Waszych nocnych nawyków czy typu sylwetki. Tak komfortowe wymiary ma m.in. materac Hilding Fandango. Ma też dodatkową warstwę filcu i kokosa, które utwardzają materac, a przez to dodatkowo amortyzują ruchy partnerów.


Zainwestuj w komfortowe łóżko


Jeśli zdecydujesz się już, czy chcesz materac lateksowy, termoelastyczny czy sprężynowy i znasz najlepsze wymiary dla siebie, czas na wybór łóżka. Na co zwracać uwagę podczas jego wyboru? Oprócz naturalnie stylu, który Ci odpowiada i pasuje do Twojej sypialni, warto zwrócić uwagę na kilka innych aspektów. Po pierwsze - czy jeśli urządzasz sypialnię od zera, należy wybierać materac pod łóżko, czy łóżko pod materac? Jeśli masz problemy z kręgosłupem, alergie czy inne problemy zdrowotne, warto zacząć od materaca. W innym wypadku kolejność jest naprawdę dowolna. Zwłaszcza jeśli wybierzesz opcję personalizowanego łóżka, jaką gwarantuje wielu producentów, w tym Hilding. Do tego typu łóżka można dobrać materac, jego szerokość i rodzaj zagłówka. Dla komfortu Twojego snu to właśnie wybór zagłówka jest prawie tak samo ważny, co wybór materaca. Zwłaszcza jeśli w łóżku nie tylko śpisz, ale też wypoczywasz. Jego odpowiednia twardość, właściwy materiał i wymiary zagwarantują dobre podparcie dla Twojego kręgosłupa, karku i głowy.

*Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt